Barbara Dallosová Krimi Správy

FOTO z vážnej nehody v Kremnici: Ako je na tom zrazený chodec (70)?

Polícia opisuje dopravnú nehodu, pri ktorej sa vážne zranil starší muž. Prinášame tiež aktuálne info z nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku FOTO z vážnej nehody v Kremnici: Ako je na tom zrazený chodec (70)?
7
Galéria

O vážnej dopravnej nehode v Kremnici, pri ktorej zrazilo auto chodca, informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Ako ozrejmuje hovorkyňa, k nehode (5.1.) došlo v podvečerných hodinách na ceste 1/65 v Kremnici. ,,Vodič (54) osobného motorového vozidla Škoda Octavia z Dolnej Ždane jazdil v smere na Hornú Ves, pričom bezprostredne pred križovatkou s cestou vedúcou na obec Lúčky, zrazil chodca (70) z Kremnice, ktorý prechádzal po riadne vyznačenom priechode pre chodcov," opisuje zrážku Faltániová s tým, že zrazený Kremničan utrpel vážne zranenia.

Pri dychovej skúške podľa polície alkohol u vodiča zistený nebol, u chodca bol na prípadné požitie alkoholu nariadený odber krvi. ,,V tomto prípade došlo k porušeniu povinností vodiča tým, že nedal prednosť chodcovi, ktorý prechádzal cez priechod pre chodcov," dodáva policajná hovorkyňa.

Ako potvrdila hovorkyňa záchranárov Alena Krčová, vážne zraneného muža museli záchranári uviesť do umelého spánku a v kritickom stave ho previezli do nemocnice.

Hovorkyňa Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici Ružena Maťašeje pre Žiar24 uviedla, že pacient je aktuálne hospitalizovaný na II. Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny SZU. ,,Jeho stav je momentálne stabilizovaný, je však naďalej udržiavaný v umelom spánku," konkretizovala Maťašeje.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie