Martin Károly Futbal

FUTBAL: Pohronie v prvom zápase jarnej časti nezaváhalo

V prvom zápase jarnej časti nedali domáci na ždaňskom trávniku hosťom zo Spišskej Novej Vsi šancu ani na jeden gól. Áčko Pohronia zväčšilo bodový náskok v tabuľke III. ligy.

Ilustračný obrázok k článku FUTBAL: Pohronie v prvom zápase jarnej časti nezaváhalo

FK Pohronie – FK Spišská Nová Ves 2:0 (2:0)
Goly, Líška
Rozhodovali: Chudá – Somoláni, Roszbeck

Pohronie: Gramblička – Kamas, Sekereš, Drobňak (85. Hudec), Pinka, Blaho, Zvara (89. Urgela Rado), Abrahám, Líška (68. Urgela Denis), Úškrt, Sedliak

Za chladného počasia, ale pred dobrou diváckou kulisou Pohrončania rozbehli jarnú sezónu víťazstvom. Domáca výhra sa však nerodila ľahko, pretože Pohrončania nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, keď chýbali Krivjančin, Sepeši, Sojka, Paraj, Palenik a Matuškovič.

Zápas začal pre domácich dobre, keď už v prvej minúte strieľal Abrahám tesne vedľa a z následného rohu Pinku Sedliak hlavou otvoril skóre 1:0. V tlaku domáci pokračovali i v 14. min., keď Drobňak narazil Sedliakovi, ale ten svoju druhú šancu nevyužil. V 23. min. rozohral rýchlo Gramblička Úškrtovi, ten predlžil Abrahámovi a jeho center umiestnil hlavou do brány Líška 2:0. Do polčasu ešte šancu hlavou nepremenil Blaho.

Druhý polčas začali domáci tutovkou Zvaru, keď nastrelil brankára hostí. Následne sa už len dohrávalo, keď obe mužstvá boli spokojné a po prestriedaní sa hral futbal, keď domáci útočili a hostia iba bránili.

Ostatné výsledky 18. kola: Lipany – Trebišov 2:1, Lučenec – Námestovo 1:2, Humenné – Kremnička 3:1, Moldava n/Bodvou – Vranov nad Topľou 1:0, Banská Bystrica B – Martin 1:0, Košice B – Prešov juniori 3:2