Barbara Dallosová Rôzne Správy

Gesto žiarskych hokejistov: Vzdajú hold zosnulému Karlovi Gottovi

Úmrtie hudobnej legendy otriaslo Českom i Slovenskom. Spôsob, akým si uctiť Karla Gotta, našiel aj žiarsky hokejový klub.

Ilustračný obrázok k článku Gesto žiarskych hokejistov: Vzdajú hold zosnulému Karlovi Gottovi
Zdroj: TASR

Český spevák Karel Gott zomrel v utorok krátko pred polnocou vo veku 80 rokov. Legenda českej a československej hudobnej scény, ktorá sa nezmazateľne zapísala do sŕdc miliónov fanúšikov, odišla v kruhu svojej rodiny.

Úmrtie legendy spôsobilo nemalý rozruch aj na sociálnych sieťach. Tie zaplavili Karlove hity, príspevky vyjadrujúce smútok fanúšikov a kondolencie.

Pridal sa aj žiarsky hokejový klub. Ako na facebooku informuje HK MŠK Žiar nad Hronom, pamiatku božského Káju si hráči uctia priamo na štadióne.

,,Na počesť veľkej, nezabudnuteľnej osobnosti českej a slovenskej hudobnej scény, maestra Karla Gotta, zaradíme jeho nesmrteľné hity aj do zoznamu skladieb, počas našich domácich zápasov. Odpočívajte v pokoji maestro…," uviedol klub.

Spevák za svoju dlhú kariéru získal celý rad ocenení. Stal sa legendou ankety Zlatý slávik, ktorú vyhral 42-krát, od roku 1963 mu víťazstvo ušlo len osemkrát. Gott ako jeden z mála českých umelcov prerazil aj v zahraničí, veľkej popularite sa teší najmä v Nemecku.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie