Jozef Sliacky Futbal

Gólové hody v Žiari

IV. liga, skupina Juh

**IV. liga, skupina Juh

Banská Štiavnica – Dolná Strehová 1:0 (0:0)** V slabom zápase sa domáci trápili s evidentne slabším súperom a o zisku troch bodov rozhodli až v závere stretnutia. Gól: **83. Pavel Hanzlík. **Rozhodoval Krahulec. 120 divákov. **Banská Štiavnica: **Pažut – Lupták (50. Dreksler), Dulaj, Kosec (75. Košárnik), Barák, Majer (75. Beňadik), Macko, Necpál, P. Hanzlík, Budinský, Kminiak.

Štiavnické Bane – Revúca 1.0 (1:0) Keď v 16. minúte domáci Holmík dal vedúci gól, zdalo sa, že Štiavnické Bane pôjdu v pohode za víťazstvom. Nepremenené šance, keď zahodili aj jedenástku, však na domáce kopačky vniesli nervozitu, ktorá gradovala po vylúčení Ondríka v 72. minúte. Domáci tím sa potom sústredil na obranu a ubránil víťazstvo. Gól: **16. Holmík. **Rozhodoval **Daníšek, 150 divákov. **Štiavnické Bane: Sekula – Venglár, Kmeť, Sochor, Šima, Pavlík (89. Heiler), Spišiak, Ondrík, Holmík, Michalek, Ševečka (60. Blaško).

Žiar nad Hronom/Lad. Vieska – Divín 8:4 (1:3) Fantastický zápas, na ktorý budú diváci dlho spomínať. Skôr, ako sa mohli domáci rozbehnúť do útoku, dostali už v 6. minúte gól. Keď o jedenásť minút neskôr hosťujúci Rutkaj premenil pokutový kop a v 38. minúte Arvai zvýšil dokonca na 3:0 pre hostí, vyzeralo to so Žiarom zle-nedobre. Našťastie sa domácim ešte do prestávky podarilo znížiť a hneď po zmene strán prišiel nádherný obrat. Už v prvej minúte druhého polčasu M. Rapčan znížil na 2:3 a ten istý hráč v 60. minúte vyrovnal. Domácim to dodalo chuti, vypracovali si ďalšie šance, trikrát sa lopta odrazila od tyče a napokon po krásnych akciách zaťažilo konto Divína ďalšími gólmi: V 70. minúte Kubík dostal Žiar do vedenia, o osem minút neskôr ho poistil Abrahám, už minútu na to skóroval Rasťo Urgela a po bombe Blaha v 81. minúte bolo už 7:3. Gólové hody sa tým neskončili: Najprv Rutkaj z druhej jednástky znížil a v 89. minúte Cvejkuš pečatil výsledok na 8:4. Góly: Abrahám 2, M. Rapčan 2, Kubík, Rast. Urgela, Blaho, Cvejkuš – Rutkaj 3 (2 x z 11 m), Arvai. Rozhodoval Martin. Žiar nad Hronom: J. Rapčan – Kmeť, S. Urgela, Dobrota (20. Kubík), Rast. Urgela, M. Rapčan (79. Cvejkuš), Abrahám, Šimon, Blaho, Čamaj (56. Kochol), S­laný.

Kováčová – Hliník n. Hr. 2:3 (0:1) Už v prvom polčase mal Hliník viac z hry, čo vyjadril gólom. Krátko po prestávke mohol Mikšov zvýšiť, no jeho strelu z pokutového kopu zlikvidoval domáci brankár. V 55. minúte domáci vyrovnali, ale Miškov svoju chybu napravil už o sedem minút neskôr, keď po prihrávke Minyua dostal hostí opäť do vedenia. Agilný Minyu vypracoval tretí gól, keď v 86. minúte jeho center zrazil domáci obranca rukou a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Kukučka. Minútu pred koncom Kováčová len korigovala výsledok, keď si Číž dal vlastný gól. Góly: **Majerčík, Číž (vlastný) – Číž, Miškov, Kukučka (11 m). **Hliník nad Hronom: Brašeň – Janúch, Dekíš, Kukučka, Číž, Murín, Miškov, Pilník (89. Krčmárik), Minyu, Sopko (46. Repiský), Dem­ko.

Ďalšie výsledky: Čierny Balog – Poltár 3:2 (2:0), Veľký Blh – Brusno 1:1, Málinec – Jupie B. Bystrica 2:2.

1. Žiar n/H 9 7 1 1 31:12 22 2. Č. Balog 9 6 1 2 23:14 19 3. B. Štiavnica 9 5 0 4 16:15 15 4. Hliník 9 4 2 3 27:21 14 5. Poltár 9 4 2 3 14:13 14 6. Brusno 9 4 2 3 10:10 14 7. Málinec 9 4 1 4 17:17 13 8. Kováčová 9 4 0 5 21:18 12 9. Štiav. Bane 9 3 3 3 12:15 12 10. Revúca 9 4 0 5 12:19 12 11. Jupie B. Bystrica 8 3 2 3 24:11 11 12. Divín 9 3 2 4 18:23 11 13. D. Strehová 9 1 1 7 7:22 4 14. V. Blh 8 1 1 6 9:31 4

10. kolo, 10. 10. 2010 o 14,30 hod.: Divín – Kováčová, Dolná Strehová – Hliník nad Hronom, Poltár – Žiar nad Hronom, Jupie Banská Bystrica – Čierny Balog, Brusno – Málinec, Revúca – Veľký Blh, Banská Štiavnica – Štiavnické Bane.