Barbara Dallosová Rôzne Správy Samospráva

Hasič v žiarskom parlamente: Nováčik Páleník (35) s prekvapivým výsledkom

Kandidoval prvý raz, dostal viac hlasov než niektorí ostrieľaní poslanci. V žiarskom zastupiteľstve sedí po novom aj hasič.

Ilustračný obrázok k článku Hasič v žiarskom parlamente: Nováčik Páleník (35) s prekvapivým výsledkom
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Novembrové voľby rozhodli o zložení žiarskeho parlamentu. Primátorom zostáva Peter Antal, bezo zmeny je i väčšina poslaneckého zboru. Z devätnástich poslancov je len päť takých, ktorí v zastupiteľstve v uplynulom volebnom období nesedeli.

Novými tvárami v zastupiteľstve sú Adriana Tatárová (SMER-SD) a Tomáš Fábry (NEKA) za volebný obvod Etapa, František Páleník (NEKA) za volebný obvod Centrum II + stará časť mesta, Dušan Berkeš (SMER-SD) za obvod Pod vršky a Juraj Krátky (SaS, OĽANO, KDH) za obvod IBV + Šášovské Podhradie.

Jeden z menovaných nováčikov, František Páleník, kandidoval po prvý raz, no od Žiarčanov dostal najviac hlasov vo svojom volebnom obvode. Povolaním hasiča záchranára špecialistu podporilo celkom 644 voličov.

Ako hovorí Páleník, volebný výsledok bol pre neho samého prekvapením. ,,Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí mi dali hlas. Budem sa snažiť naložiť s tým čo najlepšie a konať prospešne pre mesto a jeho obyvateľov," odkazuje Žiarčanom.

František Páleník pôsobí v žiarskom hasičskom zbore, trojslovný názov svojej profesie ozrejmuje takto: ,,Keď hasič nastupuje do zboru, je hasič záchranár. Keď ale dostane nejakú funkciu alebo si doplní vzdelanie, je už hasič záchranár špecialista. Ja mám na starosti v hasičskom zbore v okrese Žiar nad Hronom protiplynovú službu. V praxi ale chodím aj na výjazdy, ako normálny hasič."

Decembrové zasadnutie MsZ bolo pre päticu nových poslancov premiérou. ,,Je to niečo nové. V niektorých problematikách sa orientujem, s inými sa ešte len zoznamujem," skonštatovala nová tvár poslaneckého zboru po svojom prvom rokovaní.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie