Marek Pindeš Iné športy

Hokejbal Extraliga: Vysoká prehra pod Zoborom

Hokejbal Extraliga: Rytieri úradovali na domácej pôde V sobotu 4. septembra boli na programe stretnutia hokejbalovej extraligy mužov i stretnutia hokejbalovej extraligy U19.

Nitrianski rytieri – Žiar n/Hr. 8:1 (3:0, 3:1, 2:0). Góly Ďurický 2, Révay, M.Mráz, Balaška, Ecker, Hrivnák, B.Thron – Sondík

Nitra: Haviar, Gažík – Titka, Maxin, Hraško, P. Kašša, Káčer, Martiška, Javorčík, Ivančík – Ecker, Baláška, Cajchan, Hrivnák, Thron, R. Kašša, M. Mráz, Beniač, Mach, Riegel, Ďurický, Révay.

Nitra síce vstupuje do ročníka 2010/2011 hokejbalovej extraligy ako nováčik, no od úvodu stretnutia prvého kola, v ktorom hostili Nitrianski rytieri na domácej pôde Žiar nad Hronom sa ku nim ako nováčikovský hostiteľ vôbec nesprávali. Od začiatku stretnutia boli pánmi na ploche práve nitrianski hokejbalisti. Základ svojho úspechu položili domáci už v prvej tretine, po ktorej svietil stav na ukazovateli skóre 3:0. V Druhej časti síce hostia gólom Sondíka znížili na rozdiel dvoch gólov, no to bolo z ich strany prakticky všetko. Nitranom sa podarilo v druhej tretine vsietiť tri presné zásahy, ku ktorým pridali ďalšie dva v záverečnej časti a zaslúžene sa tešili z víťazstva 8:1.

Ostatné výsledky 1. kola extraligy: Izoglobal Martin – Kometa Vrútky 7: 3(2:2,4:0,1:1) ŠK 98 Pruské – Liptovský Mikuláš 8: 0 (3:0,2:0,3:0) Ružinov BA HbK 87 Skalica 8: 2 (1:0,5:0,2:2) Žirafa Žilina – DT Žirafa P. Bystrica 6: 4 (1:1,4:2,1:1) Team Sharks BA – Doprastav BA prerušené

Extraliga U19: ** Nitrianski rytieri U 19 – N-Sport Zvolen 2: 2 (0:0,1:2,1:0)** Góly: Musial, Gucký – P.Bariak 2

Ostatné výsledky 1. kola extraligy U19: ŠK 98 Pruské – HBK Čadca 2:2 (1:1,1:0,0:1) JK Medokýš Martin – HBK Kometa Vrútky 3:1 (1:1; 0:0; 2:0) HBC Žirafa Žilina – Olympionik Pov. Bystrica 4: 4 (1:2,2:0,1:2)