Barbara Dallosová Správy

Hron pri Žiari naberá na sile, hladina je stále vyššie: AKTUÁLNE zábery

Vytrvalý dážď dvíha hladiny riek. Hron v obciach v okolí Žiaru nad Hronom už začína spôsobovať problémy.

Ilustračný obrázok k článku Hron pri Žiari naberá na sile, hladina je stále vyššie: AKTUÁLNE zábery
12
Galéria
Zdroj: MO SZR Žiar n. Hronom

Dážď na viacerých územiach Slovenska neustáva a hladiny riek sa dvíhajú. Silnie aj Hron v okolí Žiaru nad Hronom a blízkych obciach. Pre Žiarsky okres vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) aj výstrahu druhého stupňa pred povodňou z trvalého dažďa.

Hladina stúpla

Podľa SHMÚ Hron v Žiari krátko popoludní dosiahol hladinu 317 centimetrov, čo stále znamená povodňovú aktivitu prvého stupňa.

Situáciu sledujú aj rybári. „Pri monitoringu toku bol Hron rozliaty mimo koryto pri Trnavej Hore a Jalnej, na Pitelovej – Čiernych zemiach a na Blanovke,“ uvádza Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Žiar nad Hronom s tým, že po klesnutí vody bude potrebné lokality prejsť kvôli možnému uviaznutiu rýb.

Zaliata cesta

Rieka spôsobuje problémy aj v susednom okrese, v obci Brehy. Informuje o tom TASR. Situáciu tam monitorujú dobrovoľní hasiči,

Hladina rieky Hron presiahla podľa SHMÚ v Brehoch výšku 370 centimetrov. Rieka podľa starostu Juraja Tencera vytlačila vodu na cestu III. triedy v smere do Rudna nad Hronom. Komunikácia by mala byť čiastočne zaplavená v jednom pruhu v úseku klopenej zákruty. „Cesta je prejazdná, situáciu rieši a dopravné značenie zabezpečuje Banskobystrická regionálna správa ciest,“ doplnil Tencer.

Dážď nie je jediným vrtochom počasia v našom regióne. Pre neustávajúce sneženie je aktuálne neprejazdná cesta na Skalku nad Kremnicou.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie