Správy

Hygienici o koronavíruse v Žiari a okolí: Nákaza sa šíri najmä v rodinách

Od začiatku októbra pribudlo v Žiarskom okrese 130 pozitívnych prípadov. Hygienikom mieria na pomoc aj vojaci.

Ilustračný obrázok k článku Hygienici o koronavíruse v Žiari a okolí: Nákaza sa šíri najmä v rodinách
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hygienikom v okresoch Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica a Žarnovica budú od budúceho týždňa pomáhať aj príslušníci Ozbrojených síl SR. Informovala o tom regionálna hygienička Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v (RÚVZ) Žiari nad Hronom Eva Striežová.

„Na dohľadávaní kontaktov na RÚVZ aktuálne pracujú štyri pracovníčky oddelenia epidemiológie a dve zamestnankyne úradu z iného oddelenia,“ vysvetlila Striežová. Dodala, že hygienikom pomáhajú aj dvaja dobrovoľníci a od budúceho týždňa tím posilnia dvaja vojaci. V prípade potreby je o pomoc možné požiadať aj dobrovoľníkov z Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

Od začiatku októbra pribudlo v okrese Žiar nad Hronom 130 pozitívnych prípadov, 35 prípadov v okrese Žarnovica a 45 prípadov evidujú hygienici v Banskoštiavnickom okrese. „Musím pripomenúť, že sa zvýšila kapacita testovania mobilného odberového miesta v Žiari nad Hronom, ako aj to, že sa testuje každý pracovný deň. Tým sa, samozrejme, zvyšuje aj podiel pozitívnych testov,“ vysvetlila Striežová s tým, že ochorenie sa aktuálne šíri vo vysokej miere napríklad v rodinnom prostredí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie