Ľudovít Havra Futbal

II. liga západ: Pozrite, ako hralo Pohronie v Žiline!

Pozrite si výsledok, strelcov, štatistiky a aktuálnu tabuľku II. ligy západ, v ktorej reprezentujú náš región chlapci z Pohronia A.

Ilustračný obrázok k článku II. liga západ: Pozrite, ako hralo Pohronie v Žiline!

II. LIGA ZÁPAD

19. kolo – 8. 3. o 14.30 h:

Žilina B – Pohronie A 7:3 (4:1)
Góly: D. Vavro 2×, N. Špalek 2×, P. Jasenovský, J. Hrbek, R. Václavík – P. Abrahám 2×, M. Zuziak

Od úvodu sa hral svižný futbal. Výdatný gólový film otvoril v 26. min. Vavro, keď po Špalekovom centri hlavou dával na 1:0. Hneď po rozohrávke Pohrončania vyrovnali po rýchlej akcii z ľavej strany, prízemný center ponad padajúceho Le Gianga upravil do siete Abrahám – 1:1. O štyri minúty poslal hĺbkovú prihrávku za obranu Lupčo a Špalek rutinérsky prehodil Packa – 2:1. V 35. min. Hrbek pomedzi nohy obrancu hostí Ďungela naservíroval gól pre Jasenovského, ten nezaváhal a bolo 3:1. Tesne pred polčasom vysunul Tlacháč do voľného priestoru na ľavej strane Jasenovského, ten okamžite dával do ohňa, kde potvrdil čuch na góly Špalek – 4:1.

V 50. min. Jasenovský asistoval na gól Hrbekovi, ten už dával na 5:1. Hostia kontrovali v 54. min. zo štandardnej situácie, keď tečovaná strela zapadla do Le Giangovej siete – 5:2. V 58. minúte trafil tyčku Špalek, čím mohol skompletizovať zápasový hetrik. V 68. min. spálil šancu Hučko, no o pár sekúnd čerstvý Václávik s prehľadom zakončil – 6:2. V 75. min. Hučkovu strelu dorazil do siete Vavro – 7:2. V samom závere najprv vynikol brankár Le Giang, keď chytil čistý gól hostí, no konečné slovo patrilo exžilinskému hráčovi Marekovi Zuziakovi, ktorý hlavou upravil na konečných 7:3.

12 Nové Mesto n. Váh. 20 2 3 15 10:36 9

Ďalšie výsledky: Nitra – Trnava B (4:1), Senec – Šaľa (1:1), Dubnica n. Váh. – Nové Mesto n. Váh. (1:3), Skalica – Šamorín (1:1), Sereď – Bratislava B (3:1)