Barbara Dallosová Hokej Šport

Indiáni s novým obrancom: Ich rady posilní ostrieľaný Žiarčan

Nedávno vzniknutý žiarsky klub hlási ďalšie meno. Dvadsaťsedemročný obranca je Žiarčan, skúsenosti má ale aj zo zahraničia.

Ilustračný obrázok k článku Indiáni s novým obrancom: Ich rady posilní ostrieľaný Žiarčan
Zdroj: TASR

O novom obrancovi v radoch žiarskych indiánov informuje HKM MŠK Žiar nad Hronom na svojich oficiálnych webových stránkach. Meno nováčika pritom nie je neznáme, ide o Žiarčana Mareka Pača.

Marek túto túto sezónu odštartoval v extraligovej Detve a ešte pred dvomi týždňami hral proti Slovanu Bratislava. V aktuálnej sezóne nastúpil za Detvu v zápasoch proti Trenčínu, Banskej Bystrici, Zvolenu, Michalovciam a Slovanu Bratislava.

,,Teraz sa pripravuje, aby pomohol nášmu tímu v boji o cenné ligové body. Priamo z Tipsport ligy prichádza do rodného Žiaru a sme veľmi radi, že ako ďalší hráč s extraligovými skúsenosťami posilní našu defenzívu. Vitaj doma Marek!," zverejnil hokejový klub.

Ako ozrejmuje žiarsky klub, Marek Pač je hokejovým odchovancom Zvolena, kde v sezóne 2011/2012 debutoval v seniorskom A tíme. Odtiaľ putoval do neďalekej Detvy, kde odohral počas troch sezón 149 zápasov. Vyskúšal si aj švédsky hokej, kde v nižších súťažiach pôsobil dve sezóny. Po návrate na Slovensko sa jeho hokejovým domovom stala Dukla Trenčín, ktorej dres obliekal v troch sezónach. Počas tej minulej bol popri Dukle aj veľmi platnou posilou prvoligovej Skalice, kde odohral 43 zápasov a získal 25 kanadských bo­dov.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie