Martin Károly Basketbal

Interu nestačili, Karlovku zdolali

Žiar nad Hronom 10. apríla - Prvoligoví muži Basketbalového klubu MŠK Žiar nad Hronom, odohrali cez víkend dve stretnutia v Bratislave v skupine 9-16, v 11.kole. V sobotu podali vyrovnaný výkon s BK INTER "B" Bratislava s nešťastným konc

Sobota: Sobotňajší zápas absolvovali muži BK MŠK Žiar nad Hronom netradične až o 20. hodine, ale začali úspešne a celú prvú štvrtinu diktovali tempo zápasu. Hoci v druhom polčase išli do mierneho vedenia domáci hráči INTERU „B“, tretia štvrtina patrila opäť našim, ktorí v tomto úseku hry zaznamenali štyri trojbodové koše a pred poslednou štvrtinou mali jednobodový náskok. Vo vyrovnanom duchu sa odohrávalo aj prvých päť minút poslednej štvrtiny (61 : 62 ). Žiaľ, v poslednej päťminútovke už bez vyfaulovaného Gašparíka naši nedokázali odolávať obrannému tlaku a výškovej prevahe domácich a museli po zápase zagratulovať svojim hostiteľom v dobrom zápase k víťazstvu. BK INTER BRATISLAVA – MŠK BK ŽIAR nad HRONOM 75 : 63 (36 : 28) Body: Gašparík 16; Jonas 15; Jány 12; Štefanec, Majerčák 8; Kysela 4. Trojky: 6; TH: 13/11; fauly: 14; Päť faulov : Gašparík.

Nedeľa: Hoci už bez Jakuba Majerčáka, ktorý tesne pred zápasom zo zdravotných dôvodov odstúpil z hry, o to húževnatejšie sa pustili do svojho nedeľňajšieho súpera z MBK KARLOVKA BRATISLAVA. Hoci sa vedenia ujali domáci, Žiarčania rýchlo zareagovali, skóre vyrovnali v priebehu dvoch minút a od druhej časti prvej štvrtiny už diktovali tempo. Hoci domáci neustále sťahovali vedenie, do druhého polčasu však nastúpili nekoncentrovane. Žiarčania hrali ešte dôraznejšie ako v prvom polčase a pred poslednou štvrtinou na ukazovateli svietilo skóre 47 : 74, keď žiarski basketbalisti zaťažili konto súpera desiatimi trojkami, z toho impozantných osem zaznamenal kapitán Žiarčanov Marek Jonas! Vysoké vedenie sa domáci pokúsili v poslednej štvrtine zlikvidovať a do 35. minúty. sa im to aj darilo, keď v rade zaznamenali 16 bodov. A začala sa rodiť dráma… Žiarčania sa však spamätali úspešne premieňali trestné hody (Jány, Štefanec), dva body pridal Kysela a nedeľňajší zápas sa skončil víťazne pre družstvo našich mužov.

MBK KARLOVKA BRATISLAVA – MŠK BK ŽIAR nad Hronom 76 : 84 (45 : 37) Body: Jonas 26 (8 trojok); Gašparík 19; Jány 17; Kysela, Štefanec 8; Bulko 6. Trojky: 10; TH: 18/14; Fauly: 17; Päť faulov: Bulko