Martin Károly Futbal

IV. Liga : Darilo sa len Štiavnici, Hliník z Poltára s debaklom

Žiar nad Hronom 25. októbra - Žiar/Ladomerská Vieska sa na prvom mieste tabuľky drží len vďaka dosiahnutému skóre. Štiavnica poskočila na 5. miesto.

Brusno – Žiar / L. Vieska 2:1 ( 1:0 )

V rušnom a vyrovnanom zápase sa z víťazstva tešili domáci, no podľa priebehu hry by bola remíza spravodlivejším výsledkom. Už v prvom polčase videli diváci množstvo šancí na oboch stranách, no obaja brankári predvádzali pekné zákroky. Hostia doplatili na nekoncentrovanosť tesne pred prestávkou a keď už boli asi mysľou v šatni, inkasovali úvodný gól do šatne po slabom dôraze v obrane . V druhom polčase sa Žiarčanom podarilo vyrovnať keď M. Rapčan v 60.minúte pohotovo dorazil odrazenú loptu od žrde po strele Abraháma. Už o minútu mohli hostia dokonca vyhrávať no Čamaj hlavičkoval do brvna. V 74.minúte prišlo rozhodnutie, keď po prieniku domáceho hráča zatiahol “ručnú“ Kmeť a z nariadenej jedenástky sa nemýlil domáci Sokol. Hosťom sa aj napriek úpornej snahe vyrovnať už nepodarilo, navyše – od 80.munúty dohrávali v početnom oslabení po červenej karte R. Urgelu. Pred 250 divákmi rozhodoval Očenáš. Góly : 45. Mikuš, 74. Sokol ( pen. ) – 60. M.Rapčan Žiar / Vieska : J. Rapčan – Kmeť, S. Urgela, Dobrota, R. Urgela, M. Rapčan, Abrahám, Kubík ( 70.Wolf ), Šimon, Rad. Ugela, Čamaj

B. Štiavnica – Málinec 3:1 ( 1:0 )

Domáci konečne predviedli lepší výkon ako v posledných zápasoch a zaslúžene zdolali svojho súpera, keď najmä v prvom polčase mali viac z hry a vyhrali ho 1:0. Domáci aj napriek vyrovnávajúcemu gólu v 68.minúte nepoľavili a vďaka ďalším 2 gólom Kminiaka si nakoniec mohli pripísať cenné 3 body do tabuľky. Pred 150 divákmi rozhodoval Grenčík. Góly : 19., 78. ( pen ), 89. Kminiak – 68. Dibala B. Štiavnica : Pažout – Ľupták, ( 55. Ferenčík ), Číž, Kosec ( 88.Beňadík ), Barák ( 83. Pajerský ), Halát, Macko, Drexler, A.Hanzlík, P.Hanzlík , Kminiak

Ostatné výsledky : Poltár – Hliník 5:0, Š. Bane – V. Blh 0:0, Revúca – Č.Balog 1:3, Dolná Strehová – Divín 1:3, JUPIE B.B. – Kováčová 4:2

1 Žiar / Vieska 12 35:16 25 2 Č. Balog 12 28:18 25 3 Jupie BB 12 38:13 23 4 Hliník 12 33:26 20 5 B. Štiavnica 12 20:19 19 6 Brusno 12 13:13 18 7 Poltár 12 22:20 17 8 Málinec 12 22:21 17 9 Š. Bane 12 14:15 17 10 Kováčová 12 30:27 16 11 Divín 12 24:30 15 12 Revúca 12 16:26 15 13 V. Blh 12 12:41 8 14 D. Strehová 12 8:30 4

13. kolo ( posledné jesenné ) 31.10.2010 o 14,0­0 hod. : Poľnohospodár Veľký Blh – Prameň Dolná Strehová, Jednota Málinec – Baník Štiavnické Bane, ŠK PARTIZÁN Čierny Balog – Sitno Banská Štiavnica, FK Žiar nad Hronom – MFK Revúca, Prameň Kováčová – FK 34 Brusno, PS Hliník nad Hronom – JUPIE Banská Bystrica, FC Slovan Divín – SKLOTATRAN Poltár