Martin Károly Basketbal

Juniori postúpili do finále o majstra Slovenska

Posledným dvojkolom sa skončila dlhodobá časť súťaže juniorov SR. Žiarčania na zápasy tento krát cestovali za súperom do Košíc. Sobotňajší zápas s TYDAM UPJŠ KOŠICE mali od začiatku pod kontrolou žiarski juniori BK MŠK Žiar nad Hronom.

JUNIORI

Sobota: Hoci skóre narastalo postupne, dokázali neustále svoj náskok bod po bode zväčšovať. Konečný rezultát znamenal upevnenie si 2. priečky v dlhodobej súťaži dorasteneckej ligy juniorov SR.

TYDAM UPJŠ KOŠICE – MŠK BK ŽIAR NAD HRONOM 47 : 71 (28 : 40)

Body: Treml 22; Bulko 10; Jány ,Šoltés 9; Schubert, Vrtik 6; Štefanec 5; Kysela 4. Trojky: 3; pomer TH: 3/0 , 24/15; pomer faulov : 19/10

Nedeľa: Len víťazstvo mohlo posunúť Košičanov do záverečných bojov PLAY OFF a samozrejme na základe tejto nutnosti sa aj začalo stretnutie odvíjať. Už po necelých 2 minútach mali hostia zo Žiaru 5 tímových faulov. Vlastne každý kontakt obrany bol posúdený ako nedovolený a  v prvej štvrtine bolo zapískaných 12 faulov hráčom zo Žiaru. Takýto tlak arbitrov otriasol kompaktnosťou žiarskych juniorov a samozrejme psychicky dvíhal domácich, ktorí si vytvorili dostatočný náskok na upokojenie. Ďalší priebeh už možno charakterizovať ako vyrovnaný, no predsa len v istých úsekoch dominovali fyzicky disponovanejší súperi a vybojovali si tak víťazstvo rozdielom 20 bodov. Tato prehra zastavila juniorov MŠK BK Žiar nad Hronom vo víťaznej sérii a po 8 víťazstvách v rade zakončili dlhodobú časť súťaže prehrou, ktorá však neovplyvnila ich pozíciu na veľmi dobrom 2. mieste v tabuľke.

SLÁVIA TU BEMACO KOŠICE – MŠK BK ŽIAR NAD HRONOM 83:63 (39:24)

Body: Schubert, Bulko, Jány 14; Štefanec 9, Treml 8, Šoltés, Kysela 2. Trojky: 2; TH: 9/5; Fauly: 13, TCH: Jány

STARŠÍ ŽIACI

Domáci nastúpili v posledných zápasoch sezóny bojovo naladení a chceli zaznamenať konečne víťazstvo. Podarilo sa im to len v prvom zápase a to vďaka dobrej obrane a presnejšiemu premieňaniu šancí spod kosa. Hra mala rýchly spád, čo vyhovovalo Žiarčanom, ktorí si najmä z rýchlych protiútokov urobili menší náskok, čo sa ukázalo v závere zápasu veľmi dôležité. K druhému zápasu pristúpili domáci dosť ležérne, čo sa im na konci vypomstilo. Slabšia obrana a veľa strát v prvej až tretej štvrtine, dovolilo Považanom si urobiť 15-bodový náskok v poslednej štvrtine. Vďaka dvom trojkám Štefanču a zlepšenej obrane sa ešte Žiarčania vzchopili a dokázali stiahnuť náskok na 4 body. Súper si však taktickou hrou už nedal víťazstvo vziať.

MŠK BK ŽIAR NAD HRONOM – IMC POVAŽSKÁ BYSTRICA

1. zápas: 54 : 46 (20:14, 33:25, 48:39) BODY: ŠTEFANČA 18,PIATRIK 11,TENKEL 8,HERINEK 6,MOKROŠ,SKLADAN 4,GALKO 3 2.zápas: 47 : 53 (11:18, 17:29, 27:43) BODY:ŠTEFANČA 15,HERINEK 9,TENKEL,KRAJCI 8,GALKO 4,SKLADAN 3

ŽIACI

15.4.2011

Dohrávka zápasu vyšla v náš prospech. Hrali sme dosť strnulo, bez nápadov, až na zopár svetlých okamžikov. Pochvalu si zaslúži akurát Matej Košťál, ktorý svojou hrou po celom ihrisku podržal družstvo.

BK MŠK Žiar nad Hronom – BC Prievidza

1. zápas 69:37 (38:14) Košťál 27, Šouc 22, Krč ,Obert 6, Páleník 4, Valo, Bariak 2
  2. zápas 54:44 (34:23) Šouc 21, Košťál 12, Obert 10, Krč 6, Páleník, Valo 2, Bariak 1

16.4.2011

Chybné prihrávky, báli sme sa hrať 1:1, nulové doskakovanie pod košom, banálne chyby, ustráchaný výkon – to všetko sa podpísalo pod výsledok zápasu. Pochváliť možno Páleníka, ktorý hlavne v druhom zápase podal svoj najlepší výkon.