Martin Károly Basketbal

Juniorom sa cez víkend darilo viac ako starším žiakom

Žiar nad Hronom - Juniori BK MŠK Žiar nad Hronom v dobrej forme porazili protivníkov z BK JUNIOR NITRA, ako aj družstvo IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA. Naopak starší žiaci sa neuspešne pasovali v dvojzápase s BK IMG SLOVAKIA POV.BYSTRICA.

Juniori BK MŠK Žiar nad Hronom

Sobota: Mohutným útočným tlakom a dôslednou obranou začali žiarski juniori „rozoberať“ svojho sobotňajšieho súpera BA JUNIOR NITRA. Rýchly prechod z obrany do útoku priniesol 15-bodové vedenie a od stavu 20:05 v 8. minúte ovládli dianie na palubovke. Druhá štvrtina bola vyrovnaná, ale to sa do hry zapojili aj striedajúci hráči. Druhý polčas sa podobal prvej štvrtine, dobre pracujúca obrana, jednoduché zakončenie v útoku, kombinácie a pomerne úspešná streľba zo strednej vzdialenosti. Rozdiel v skóre tak už v 29. minúte narástol na 44 bodov (69:35). V poslednej štvrtine boli na palubovke prevažne striedajúci hráči, ktorí udržali predchádzajúce tempo aj skóre a s bodovým prispením každého hráča doviedli zápas do vysokého víťazstva.

BK MŠK ŽIAR nad HRONOM – BK JUNIOR NITRA 89 : 45 (45: 29) Body : Treml 17; Jány 16; Vrtík 14; Bulko 10; Štefanec 8; Oravec , Šoltés, Truben 6; Schubert 4;
Kysela 2. TH: 13/8 ; fauly: 15.

Nedeľa: V nedeľňajšom zápase sa stretli dvaja susedia z priebežnej tabuľky súťaže. A tak domáci Žiarčania privítali na svojej palubovke juniorov z Považskej Bystrice. Hostia mali síce výškovú prevahu, ale domáci tím bol dôraznejší v osobných súbojoch aj v obrane. Tento spôsob hry im priniesol mierny náskok a 9-bodové vedenie v prvej štvrtine. Od tohto rozdielu sa odvíjal aj ďalší priebeh zápasu. Domáci však ešte v druhej štvrtine pridali na obrátkach a v 18. minúte si vypracovali 22-bodový náskok, keď túto časť zápasu vyhrali 18:04. V druhom polčase sa hostia pokúsili o zvrat a znížili náskok na prijateľnejší rozdiel. Ale to Žiarčania ešte nepovedali posledné slovo, prevzali opäť iniciatívu do svojich rúk a záver zvládli veľmi dobre aj v obrane a takisto v útoku. Poslednú 5-minútovku vyhrali v pomere 12:03 a nakoniec aj celý zápas. MŠK BK ŽIAR NAD HRONOM – IMC SLOVAKIA POVAŽSKÁ BYSTRICA 79:56 (43:29) Body : Treml 21; Oravec 17; Jány 12; Kysela 11; Štefanec 10; Vrtík 6; Šoltés 2
Trojky: 2; TH: 25/14 ; fauly: 22

Starší žiaci BK MŠK Žiar nad Hronom

//„Zápasy mali rovnaký priebeh,kde rozhodli druhe štvrtiny. Osobný pressing domáceho družstva a dobrá nátlaková hra robila Žiarčanom veľké problémy. zbytočné chyby a zlé nahrávky umožňovali považancom rýchlo a presne skórovať. Škoda veľkého množstva nepremenených Šancí spod kosa,“ // skomentoval dvojzápas tréner Eduard Frický.

Majstrovstvá oblasti BB, TN a ZA v basketbale starší žiaci BK IMG SLOVAKIA POV.BYSTRICA : MSK BK ZIAR NAD HRONOM 107: 67

19:17 63:27 87:48 b..stefanca32,kas­sa15,galko10,ten­kel5,neuschl,sar­kozi,supuka2
BK IMG SLOVAKIA POV.BYSTRICA : MSK BK ZIAR NAD HRONOM 120: 53

28:16 72:22 88:41 b..kassa24,ste­fanca15,galko,ne­uschl4,skladan,sar­kozi,supuka2