Karatisti začali rok mimoriadne úspešne

Začiatok súťažného roku 2012 vyšiel našim karatistom z MŠK Žiar nad Hronom na výbornú. V sobotu 14.1.2012 čakali našich pretekárov hneď dve súťaže.

Martin Károly

Prvá súťaž sa konala v Prievidzi pri príležitosti oslavy prvých narodenín založenia klubu Športová škola karate Prievidza. Bola určená hlavne pre začínajúcich pretekárov. Súťaže sa okrem domáceho a nášho klubu zúčastnili ešte kluby KK Nováky a KK Kanianka. Na výkony našich najmenších pretekárov dohliadala trojica trénerovv – Vladimír Neudeker, Miloš Víglašský a Ivan Červenka. Našich 8 pretekárov nakoniec vybojovalo 7 cenných kovov. Najviac sa darilo Erikovi Sklenkovi /športový zápas – chlapci 8–9 rokov/ a Romanovi Debnárovi /súborné cvičenia kata – chlapci 8–9 rokov/, ktorí si vybojovali zlaté medaily. Alex Boška /súborné cvičenia kata – chlapci 8–9 rokov/ si vybojoval striebornú medailu. Zbierku medailí nakoniec doplnili bronzovými medailami Veronika Viglašská /športový zápas – dievčatá 8–9 rokov/, Juraj Greguš /športový zápas – chlapci 8–9 rokov/ a **Zdenko Vanka /športový zápas – chlapci 10–11 rokov/. Špeciálna cenu si odniesol **Šimon Sečkár /karate techniky – chlapci – 6 rokov/. Dosiahnuté výsledky boli odmenou aj pre trénerov za ich usilovnú a náročnú prácu s týmito nízkymi vekovými kategóriami.

Druhá súťaž sa v tom istom termíne konala v Dolnom Kubíne. Na Oravskom pohári nás pod vedením trénerov Ivana Tatára a Ľubomíra Striežovského reprezentovali skúsenejší pretekári. V konkurencii 20 klubov z celého Slovenska sa naším pretekárom opäť podarilo presadiť. V kategórii športový zápas dievčat 10– 11 rokov sme mali dve pretekárky – Karolínu Pivarčiovú a Ninu Jelžovú. Dievčatá sa po zdolaní svojich súperiek nakoniec stretli vo finále, kde skúsenejšia Karolína nakoniec zvíťazila. V chlapčenských kategóriách nám do zbierky pribudla ešte jedna medaila, ktorú vybojoval Rastislav Štyriak. Rasťo sa pripravuje na Majstrovstvá Európy, ktoré budú vo februári. Svoju stúpajúcu formu predviedol aj na tomto turnaji, keď si vybojoval zlatú medailu.

Medailová bilancia 4 zlaté, 2 strieborné a 3 bronzové medaily je pekným úspechom a je snáď aj predzvesťou úspešného roku.
Pretekárom ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

Mgr. Ľubomír Striežovský, tréner

Tento článok nie je možné komentovať.