Karneval na svahu aj manželia Vinczeovci: TIPY pre Žiarčanov na nový týždeň

Ozvláštnite si nový týždeň. Máme niekoľko nápadov, kam zájsť v Žiari a okolí počas pracovných dní i cez víkend.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Karneval na svahu aj manželia Vinczeovci: TIPY pre Žiarčanov na nový týždeň
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Odchody vlakov

utorok o 19:00 hod., SSOŠPg EBG (Bývalý Dom kultúry), Žiar nad Hronom
Druhá séria úspešnej, vynaliezavej a invenčnej komédie pre dvoch hercov z pera legendárneho autora Petra Zelenku na motívy hry Michaela Frayna. Predstavenie je výnimočné netradičným spracovaním príbehu, scenára a réžie i hereckým obsadením televíznych moderátorov Adely Vinczeovej a Viktora Vinczeho.

KINOTIP: Ženy v behu

streda o 17:00 hod., Kino Hron, Žiar nad Hronom
Česká komédia o ženách, ktoré sa neboja vybehnúť šťastiu naproti! Od tvorcov filmu Bezva ženská na krku. V hlavných úlohách Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenovéfa Boková, Vladimír Polívka a Ondřej Vetchý.

Blaufuss Ski Karneval

sobota od 10:00 hod., lyžiarske stredisko Krahule
14.ročník tradičného zimného karnevalu na lyžiach už túto sobotu. Tak ako v predošlých ročníkoch nebudú ani tento krát na svahu chýbať vtipné masky, kulinárske zabíjačkové špeciality a samozrejme, veľká tombola o množstvo cien.

CILILING: Pinokio

nedeľa o 15:00 hod., Divadelná sála MsKC, Žiar nad Hronom
Tip pre rodiny s deťmi. Vo februári zamieri do Žiaru divadlo Cililing z Prešova s obľúbenou rozprávkou Pinokio, avšak trochu inak, než ju poznáte.

Divadlo: Blues jedného otca

nedeľa o 18:00 hod., Akropola, Kremnica
Monodráma inšpirovaná knihou Petra Šabacha Putovanie morského koňa. Jej hlavnou témou je život muža na materskej dovolenke. Text Petra Palika je v mnohom autentickou výpoveďou autora, a nesie v sebe stopy dokumentárneho divadla.

Zvažujete, že sa v sobotu vyberiete na spomínaný karneval na svahu? Zážitok zaručený, pozrite si fotky spred pár rokov :)

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk