Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA, II. TRIEDA SEVER a II. TRIEDA JUH.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ FUTBALOVÝ PREHĽAD: Repište vyhralo prestrelku v Lieskovci, I. triedu vedie opäť Horná Ves!

II. LIGA ZÁPAD

6. kolo nadstavbová časť – 9. 5. 2015 o 16:30 h.:

Nové Mesto nad Váhom – Pohronie A 1:1 (0:1)

5 Šamorín 28 5 8 15 23 : 46 23
6 Dubnica nad Váh. 28 4 8 16 28 : 54 20(-3)

Ďalšie výsledky: Dubnica n. Váh. – Bratislava B (1:5), Šamorín – Trnava B (1:0)

III. LIGA

Predohrávka 29. kola – 6. 5. 2015 o 17:00 hod.:

Žarnovica – Krásno nad Kysucou 3:4 (1:2)
Góly: P. Mikuška 2×, L. Štefanka – B. Macura 2×, D. Štrba, M. Kubala

Hostia sa ujali vedenia už v 5. minúte, keď M. Kubala využil chybu domácich v strede ihriska a loptu dostal so siete. V 13. minúte mohol po rohovom kope L. Štefanku vyrovnať V. Bobor, ale mieril len do stredu brány. V 24. minúte vystrelil spoza 16-tky B. Macura a hostia viedli už 0:2. O pár minúte sa pekne uvoľnil P. Mikuška, ale jeho strela mierila vedľa. Domáci sa dočkali v 43. minúte, keď po prihrávke P. Mikušku skorigoval na 1:2 L. Štefanka. Druhý polčas však lepšie začali hostia, keď v 56. minúte vnikol do otvorenej obrany B. Macura a hostia opäť viedli o 2 góly. Domáci sa však nevzdávali a v 64. minúte unikol po ľavej strane L. Štefanka, ktorý prihrávkou našiel P. Mikušku a ten znížil na 2:3. Hostia však vzápätí odpovedali a v 66. minúte D. Štrba zvýšil na 2:4. V 76. minúte vybojoval loptu P. Hudec, pekne našiel P. Mikušku a ten dal domácim ešte nádej na dobrý výsledok – 3:4. Snaha o vyrovnanie však nakoniec vyšla nazmar a Žarnovica v prestrelke prehrala.

Pohronie B – Kalinovo 0:0 (0:0)

Domáci nastúpili proti zdatnému súperovi a od začiatku zápasu sa zvádzal urputný boj o stred poľa. Zápasu však chýbal väčší počet šancí. V 7. minúte potiahol po pravej strane T. Ďungel, no z blízka nastrelil iba tyč. To bolo zo strany domácich v 1. polčase všetko. Hostia zaujali nebezpečnou hlavičkou po rohovom kope, vyznamenal sa však brankár T. Lehocký. V 2. polčase začali domáci náporom, vytvorili si územnú prevahu, avšak bez výraznejších šancí. Zaujala len strela V. Kukučku z 25-tich metrov, ktorá vystrašila pozorného brankára hostí. Úvodný tlak hostia ustáli a opäť sa začalo viac bojovať ako hrať. V 80. minúte zaujala ešte nebezpečná strela hostí asi z 20-tich metrov, ktorú brankár T. Lehocký iba s námahou vytlačil na roh. Do konca sa už neudialo nič a tak tento nezáživný zápas skončil bezgólovou remízou.

Nová Baňa – voľný žreb

23. kolo – 10. 5. 2015 o 16:30 h.:

Pohronie B – Čadca 2:0 (0:0)
Góly: A. Širáň, M. Gregáň

Žarnovica – Teplička nad Váhom 0:3 (0:0)
Góly: J. Tomanica 3× (raz 11 m)

Domáci hostili lídra a v prvom polčase s ním odohrali vyrovnanú partiu. Hostia mohli skórovať už v 14. minúte, ale dobrý zákrok vytiahol domáci brankár F. Šupej. V 22. minúte si šancu vytvorili aj domáci, ale hlavička V. Bobora smerovala vedľa. V 31. minúte ešte nebezpečne ohrozil bránku hostí L. Štefanka. V úvode 2. polčasu sa hostia ujali vedenia, keď sa prvý-krát v zápase presadil J. Tomanica. V 54. minúte mohol vyrovnať L. Štefanka, ale trafil iba do brankára hostí. V 64. minúte založili hostia rýchly protiútok, ale v dobrej pozícii netrafili bránu. V 68. minúte sa však už nemýlili a J. Tomanica zvýšil na 0:2. V 73. minúte fauloval v 16-tke L. Štefanka, J. Tomanica zavŕšil svoj hat-trick a zároveň uzavrel skóre zápasu na konečných 0:3.

Nová Baňa – Rakytovce 0:1 (0:0)
Góly: R. Turčan

Domáci nastúpili v oklieštenej zostave a bol to pre nich nešťastný zápas. V 48. minúte dostali po chybe domáceho brankára U. Krnčana gól, ktorý rozhodol o celom zápase. Domáci si vytvorili niekoľko dobrých gólových príležitostí, ale bez gólového efektu. Rakytovce tak v Novej Bani vyhrali najtesnejším rozdielom v pomere 0:1.

15 Čadca 21 5 3 13 23 : 31 18

Ďalšie výsledky (23. kolo): Lučenec – Makov (2:0), Martin – L. Hrádok (2:0), Bytča – Námestovo (5:3), Krásno n. Kys. – Kremnička (0:2), Kalinovo – voľný žreb

Ďalšie výsledky (29. kolo): Čadca – Rakytovce (3:1), Teplička n. Váh. – Makov (4:1), Bytča – Kremnička (3:1), Lučenec – Martin (2:1)

V. LIGA SKUPINA C

21. kolo – 10. 5. 2015 o 16:30 h.:

Lieskovec – Repište 3:4 (2:2)
Góly: M. Borgoň, Š. Sudimák (11 m), M. Svintek – P. Ulbrík 3×, E. Kmeť

Repište sa opäť ukázalo vo výbornej forme a na horúcej pôde v Lieskovci zobralo plný bodový zisk. Prvý polčas jasne patril hosťom, ktorý mohli vyhrávať aj 0:5. Z množstva šancí však premenili iba 2, pričom E. Kmeť ešte nastrelil brvno. Avšak po chybách v obrane aj 2-krát inkasovali, keď druhý gól inkasovali z diskutabilnej penalty. Domácim navyše vyšiel vstup do druhého polčasu a hneď v úvode sa ujali vedenia. Hostia však ukázali charakter a zápas otočili vo svoj prospech. Prestrelku v Lieskovci tak Repište vyhralo v pomere 3:4.

Voznica – Badín B 2:1 (1:1)
Góly: J. Arvaj, P. Brodziansky – M. Jobko

Bacúch – Štiavnické Bane 0:4 (0:2)
Góly: M. Penksa 3×, D. Budinský

Hostia zaskočili domácich aktívnou hrou a hneď na začiatku 1. polčasu strelili 2 rýchle góly. Na konci polčasu si 2 dobré šanci vytvorili aj domáci, ale hostia im skórovať nedovolili. Druhý polčas začali hostia opäť výborne a hneď v úvode zvýšili na 0:3. Od tohto momentu mali už zápas pod kontrolou, pridali ešte jeden gól a v Bacúchu zaslúžene vyhrali v pomere 0:4.

14 VOZNICA 20 4 2 14 26 : 57 14

Ďalšie výsledky: Pliešovce – Medzibrod (1:1), S. Ľupča – Priechod (3:0), Č. Balog – Šalková (0:1), Sásová – Hrochoť (1:1)

I. TRIEDA

20. kolo – 3. 5. 2015 o 16:30 h.:

Veľká Lehota – Slaská 3:0 (kontumácia)

Kremnica – Stará Kremnička 3:0 (kontumácia s ponechaním skóre)
Góly: M. Chladný, J. Kuzma 2×

Dohrávka 16. kola – 8. 5. 2015 o 12:00 h.:

Janova Lehota – Brehy 1:6 (0:3)
Góly: I. Štefanovič – I. Tužinský 2×, Š. Vozár 2×, M. Polc, M. Uškrt

Stará Kremnička – Veľká Lehota 0:4 (0:2)
Góly: M. Kocian, R. Hanák, J. Kutlák

Slaská – Bzenica 1:1 (0:1)
Góly: P. Hric – R. Demko

V Slaskej sa odohral vyrovnaný zápas, v ktorom domáci pohoreli na brankárovi hostí M. Pažoutovi. Slaská mala počas zápasu prevahu a vytvorila si aj viac gólových príležitosti. Hostia však vďaka brankárovi a vyrovnávajúcemu gólu R. Demka uhrali v Slaskej remízu v pomere 1:1.

Banská Štiavnica – Janova Lehota 0:1 (0:1)
Góly: T. Daniš

Horná Ves – Kremnica 5:0 (2:0)
Góly: D. Karakačanov 2×, J. Osvald, M. Kubík, J. Dobias

V tradičnom derby medzi Hornou Vsou a Kremnicou sa zrodilo jasné víťazstvo favorita. Zápas bol približne v 35. minúte prerušený pre silný dážď, ale nič to nezmenilo na hernom prejave domácich. Tí nastrieľali hosťom 5 gólov a bez väčších problémov potvrdili svoju domácu dominantnosť.

Hliník nad Hronom – Hodruša-Hámre 1:1 (1:0)
Góly: J. Fehérpataky (za domácich)

Lovča – Lutila 3:1 (2:1)
Góly: P. Šebeň, R. Neuschl, O. Žňava – R. Majer

Tekovská Breznica – Brehy 0:0 (0:0)

Počas celého 1. polčasu sa hra prelínala zo strany na stranu a šance sa striedali na oboch stranách. V druhom polčase nastrelil P. Gorbov brvno a za domácich zahodil čistú šancu M. Bicka. V samostatnom nájazde na brankára hostí zlyhal aj J. Forgáč a tak sa v Tekovskej Breznici zrodila bezgólová remíza.

Góly: J. Mazúr, J. Weis – D. Kollár

V Kremnických Baniach sa 8. mája odohral veľmi dôležitý zápas hlavne z pohľadu domácich. Tí nakoniec uhájili tesné víťazstvo v pomere 2:1, keď na ich dvoj-gólový náskok z prvého polčasu hostia odpovedali len kontaktným gólom D. Kollára. Domáci sa tak po dlhšej dobe konečne dočkali víťazstva.

19. kolo – 10. 5. 2015 o 16:30 h.:

Ladomerská Vieska – Kopernica 16:0 (10:0)
Góly: J. Lepšík 4×, S. Šimko 3×, J. Dobrota 3×, P. Horváth 2×, M. Osika, R. Škriniar, T. Hudec, L. Lüttmerding

Hostia prišli len 10 a na veľkom ihrisku to proti silnej Ladomerskej Vieske vôbec nezvládli. Výsledok je viac ako presvedčivý, keďže domáci sa zastavili až na čísle 16. Hosťom slúži ku cti aspoň skutočnosť, že zápas odohrali až do konca a nevzdali sa predčasne.

Šašovské Podhradie – Kremnické Bane 2:2 (0:1)
Góly: M. Danko 2× – J. Weis 2×

Pitelová – Lovčica-Trubín 2:1 (2:0)
Góly: R. Torok, M. Henžel – J. Vrtík (11 m)

19. kolo – 10. 5. 2015 o 11:00 h.:

Dolná Trnávka – Hronský Beňadik 3:0 (kontumácia)

Hostia nepricestovali kvôli zdravotným problémom väčšiny hráčov.

Prenčov – Vyhne 0:1 (0:1)
Góly: M. Zuberník

Domáci začali lepšie a v úvodných minútach si vytvorili 2 dobré gólové šance. Ani jedna však neskončila gólom, za čo ich hostia potrestali, keď sa v skrumáži pred domácou bránkou najlepšie zorientoval M. Zuberník a hlavou umiestnil loptu do siete. Zvyšok zápasu bol veľmi vyrovnaný a väčšina hry sa odohrávala medzi 16-kami. Gól M. Zuberníka sa tak nakoniec ukázal ako rozhodujúci a Vyhne vďaka nemu tesne zdolali Prenčov v pomere 0:1.

Ostrý Grúň – Rudno nad Hronom 4:0 (3:0)
Góly: M. Michalov 2×, M. Žoltický, S. Šurianský

Prestavlky – Malá Lehota 1:5 (1:3)
Góly: A. Dedík – Dáv. Tisovský, Duš. Tisovský, Z. Paulík

Horné Hámre – Banská Belá 0:1 (0:0)
Góly: R. Lacko

V Horných Hámroch sa odohral vyrovnaný zápas dvoch vyspelých mužstiev. Domáci zahodili v prvom polčase 2 čisté šance a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 0:0. V druhom polčase hostia pokračovali v trpezlivej obrane a domácim navyše neprialo ani šťastie, keďže opäť ani jedna zo šancí neskončila v sieti. Hostia využili nemohúcnosť domácich a z rýchleho brejku zásluhou R. Lacka rozhodli o svojom víťazstve v pomere 0:1.

Prochot – Sklené Teplice 5:1 (3:1)
Góly: M. Rozenberg 3×, M. Bugár, P. Rosenberg – P. Minka

1. Horné Hámre 17 13 2 2 67:9 41
2. Dolná Trnávka 17 13 0 4 42:24 39
3. Vyhne 17 9 5 3 48:24 32
4. Banská Belá 17 9 4 4 41:22 31
5. Ostrý Grúň 17 10 0 7 44:22 30
6. Prenčov 17 9 2 6 60:32 29