Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA, II. TRIEDA SEVER a II. TRIEDA JUH.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ FUTBALOVÝ PREHĽAD: Nesmierne vyrovnaná I. trieda, Krahule prehrali zrejme kľúčový zápas sezóny!

5 Šamorín 31 7 8 16 26 : 49 29
6 Dubnica n. Váh. 31 4 9 18 29 : 58 21(-6)

Ďalšie výsledky: Trnava B – Bratislava B (3:2), Dubnica n. Váh. – Nové Mesto n. Váh. (0:2)

III. LIGA

Predohrávka 30. kola – 27. 5. 2015 o 17:30 hod.:

Martin – Pohronie B 1:1 (1:1)
Góly: Ľ. Thomka – P. Orolín

Hostia sa predstavili na horúcej pôde Martina za silného vetra na umelej tráve. Od úvodu zápasu si domáci vytvorili miernu prevahu a v 14. minúte musel brankár T. Lehocký zneškodniť prvú šancu Martina. V 16. minúte po centri P. Orolína váhal v šanci so zakončením P. Hanus. Neskôr domáci získali loptu, založili rýchly protiútok po ľavej strane a Ľ. Thomka strelil úvodný gól. V 40. minúte si na dlhý výkop brankára T. Lehockého šikovne nabehol P. Orolín, spracoval ťažkú loptu a strelou z hranice pokutového územia vyrovnal na 1:1.

V 2. polčase sa odohrávala taktická bitka najmä v strede poľa s množstvom nepresností na jednej a druhej strane. V 67. minúte sa opäť zaskvel brankár T. Lehocký, ktorý zneškodnil šancu domácich. Posledných 10 minút sa domáci nasťahovali na polovicu hostí. Vytvorili si 3 vyložené šance, ktoré však nepremenili. Obetavým zákrokom sa prezentoval M. Gajdoš a rovnako aj brankár T. Lehocký. Hostia tak uhájili remízu 1:1 a odmenou za to im bol cenný bod.

Kalinovo – Žarnovica 9:2 (3:2)
Góly: P. Radič, V. Koták, M. Melicher, E. Ľupták, M. Karman, M. Hazucha 2× (raz 11 m), M. Paľaga 2× – M. Laurov, V. Bobor

Úvod zápasu sa hosťom podaril a v 30. minúte po góloch M. Laurova a V. Bobora viedli už 0:2. Domáci však v priebehu 2 minút vyrovnali na 2:2 a v poslednej minúte 1. polčasu sa dostali zásluhou M. Melichera aj do vedenia. Na začiatku druhého dejstva pridali domáci aj štvrtý gól, keď sa presadil E. Ľupták. Hostia následne mohli korigovať, ale domáci brankár vytiahol výborný zákrok. Zvyšok zápasu už potom patril Kalinovu, ktoré bolo pri streleckej chuti a hosťom uštedrilo vysokú prehru v pomere 9:2.

Kremnička – Nová Baňa 4:0 (1:0)
Góly: M. Sokol, J. Tóth, I. Hrabáč, M. Kamenský

26. kolo – 31. 5. 2015 o 17:00 h.:

Liptovský Hrádok – Žarnovica 6:3 (2:1)
Góly: M. Sajták, L. Žiška 2×, P. Kinik, M. Babic, M. Jakuba – V. Bobor 2×, T. Sámel

Žarnovica odohrala proti Liptovskému Hrádku celkom vyrovnaný zápas, ale záver zápasu vôbec nezvládla. Hostia sa zásluhou V. Bobora ujali vedenia, to však v priebehu 2 minút stratili a domáci otočili výsledok vo svoj prospech. V 2. polčase sa postaral o vyrovnanie T. Sámel, ale P. Kinik poslal do vedenia opäť domácich. V 60. minúte vyrovnali hostia aj druhý-krát v zápase, keď druhý gól v zápase strelil V. Bobor. Posledných 10 minút zápasu však patrilo domácim, ktorí 3-mi gólmi rozhodli o svojej výhre v pomere 6:3.

Čadca – Nová Baňa 0:1 (0:0)
Góly: J. Žiak

Celý zápas v Čadci bol vyrovnaný a gólové šance sa striedali na oboch stranách. V 1. polčase mali však miernu prevahu hostia, ale gól z toho nevyťažili. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu a všetko nasvedčovalo tomu, že v zápase gól už nepadne. V úplnom závere sa však z pravej strany dostala lopta ku J. Žiakovi, ktorý si pekne vytvoril priestor a strelou pod brvno rozhodol o najtesnejšom víťazstve Novej Bane v pomere 0:1.

15 ŽARNOVICA 27 6 2 19 36 : 81 20

Ďalšie výsledky (30. kolo): Rakytovce – Lučenec (4:0), Krásno n. Kys. – Bytča (1:1), L. Hrádok – Teplička n. Váh. (0:1), Makov – Čadca (1:0), Námestovo – voľný žreb

Ďalšie výsledky (26. kolo): Rakytovce – Kalinovo (3:1), Námestovo – Teplička n. Váh. (1:4), Kremnička – Lučenec (4:0), Krásno n. Kys. – Martin (0:2), Makov – Bytča (4:1), Pohronie B – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

24. kolo – 31. 5. 2015 o 17:00 h.:

Repište – Slovenská Ľupča 3:3 (2:3)
Góly: P. Ulbrík (11 m), M. Pavlík, vlastný gól (R. Hermánek) – D. Selecký, M. Balík, R. Beňák

Repište odohralo rozpačitý zápas, v ktorom sa síce ujalo vedenia, keď si Slovenská Ľupča strelila vlastný gól. V ďalšom priebehu však hostia výsledok otočili a už v 39. minúte viedli 1:3. Domáci ešte do polčasu strelili kontaktný gól zásluhou P. Ulbríka, ktorý sa presadil z bieleho bodu. V 2. polčase sa domácim podarilo aj vyrovnať, ale ich výkon bol podpriemerný a víťazstvo si v tomto zápase nezaslúžili.

Štiavnické Bane – Voznica 5:0 (3:0)
Góly: M. Penksa 2× (raz 11 m), Dáv. Budinský, M. Drexler, P. Michalek (11 m)

Domáci začali dobre a už v 5. minúte viedli 1:0, keď sa z penalty nemýlil M. Penksa. Potom Štiavnické Bane mierne poľavili a hra upadla do priemeru. Koniec prvého dejstva však domácim vyšiel na výbornú, keď v krátkom čase strelili 2 góly a zápas bol praktický rozhodnutý. Druhý polčas domáci kontrolovali, pridali ďalšie 2 góly a s prehľadom vyhrali v pomere 5:0.

14 VOZNICA 24 4 4 16 28 : 65 16

Ďalšie výsledky: Badín B – Sásová (3:1), Pliešovce – Lieskovec (4:0), Šalková – Priechod (4:0), Bacúch – Medzibrod (0:1), Hrochoť – Č. Balog (0:0)

I. TRIEDA

Janova Lehota – Lutila 1:3 (1:1)
Góly: R. Herinek – R. Kanina, R. Majer, Š. Francz

Hodruša-Hámre – Slaská 2:0 (2:0)
Góly: V. Pleško, M. Frim

Tekovská Breznica – Stará Kremnička 3:0 (kontumácia, hostia nepricestovali)

Brehy – Horná Ves 3:1 (3:1)
Góly: P. Gorbov, M. Tužinský, P. Mánik – J. Lupták

V Brehoch sa všetko podstatné odohralo počas 1. polčasu, keď domáci podali výborný výkon a do šatní odchádzali s 2-gólovým náskokom. V 2. polčase sa hra odohrávali väčšinou v strede ihriska a nič mimoriadne sa neudialo. Horná Ves tak prišla o líderskú pozíciu a na čele tabuľky ju nahradila Lovča.

Bzenica – Banská Štiavnica 1:2 (1:2)
Góly: J. Cvejkuš – T. Beňadik, M. Pastier

Veľká Lehota – Lovča 0:4 (0:2)
Góly: M. Rapčan, M. Kukučka 2×, D. Beňo

Kremnica – Hliník nad Hronom 0:3 (0:0)
Góly: L. Deneš 2×, P. Goral

V 1. polčase domáci nevyužili svoje šance a trest prišiel v druhom dejstve. Najskôr hostia Kremnicu zaskočili gólom z polovice ihriska, keď gólový účet otvoril L. Deneš. V 71. minúte musel opustiť ihrisko I. Minyu, ktorý videl červenú kartu. Domáci však ani v početnej výhode nedokázali streliť gól, ale práve naopak, hostia v posledných 10-tich minútach skórovali ešte 2-krát a Kremnicu zdolali v pomere 0:3.

Krahule – Ladomerská Vieska 2:4 (0:1)
Góly: J. Dobrota, L. Husár, S. Šimko, J. Lepšík (za hostí)

Kopernica – Hronská Dúbrava 1:0 (1:0)
Góly: M. Ďurian

Trnavá Hora – Jastrabá 0:3 (0:0)
Góly: P. Mojžiška, J. Janúch, L. Hric

1. polčas bol vyrovnaný a útoky sa prelínali z jednej strany ihriska na druhú. V 2. polčase najskôr hostia využili chybu v domácej obrane a P. Mojžiška strelil úvodný gól. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale hostia po priamom kope pridali aj druhý gól, keď sa presadil J. Janúch. V posledných minútach po chybe domáceho brankára spečatil L. Hric víťazstvo Jastrabej v pomere 0:3.

Nevoľné – Šašovské Podhradie 2:3 (1:2)
Góly: L. Króner, A. Króner (11 m) – J. Danko 2×, J. Haluška

Do 13. minúty sa hralo bez väčších šancí. Tú prvú si vypracovali hostia, ale lopta skončila len v rukách domáceho brankára. V 23. minúte sa hostia zásluhou J. Danka ujali vedenia. Gól hostí naštartoval a tí boli od tohto momentu aktívnejší. V 29. minúte však domáci vyrovnali, keď bol strelcom gólu L. Króner. V 40. minúte však boli vo vedení opäť hostia, o čo sa postaral z priameho kopu J. Haluška. Ten mohol v závere prvého polčasu pridať aj ďalší gól, ale v čistej šanci trafil iba brankára. 2. polčas mal rovnaký obraz hry a hostia mali hernú prevahu. V 63. minúte sa druhý-krát v zápase presadil J. Danko a Šašov viedol 1:3. V 73. minúte z pokutového kopu skorigoval A. Króner, ale aj napriek snahe domácich sa už výsledkové skóre nemenilo.

Ihráč – Pitelová 3:4 (1:2)
Góly: M. Tesák, D. Kollár, R. Kollár – M. Henžel 2×, J. Sklenka, L. Urgela

Kremnické Bane – Lovčica-Trubín 2:2 (1:1)
Góly: J. Weis, vlastný gól – M. Vrtík, J. Vrtík

Domáci si za svoj bojovný výkon remízu zaslúžili. Hostia boli síce herne lepší, ale šťastena priala Kremnickým Baniam. Keď sa už zdalo, že Lovčica víťazstvo udrží, hostia si v posledných minútach po veľkom tlaku domácich strelili vlastný gól, ktorý rozhodol o remíze 2:2.

Hronský Beňadik – Prochot 7:3 (4:2)
Góly: M. Golian 3× (raz 11 m), M. Drgoňa 2×, Š. Klimant, L. Forgáč – A. Rečlo, M. Rozenberg, P. Rosenberg (11 m)

Vyhne – Prestavlky 4:0 (0:0)
Góly: M. Zuberník 3×, E. Babic

Banská Belá – Dolná Trnávka 0:3 (0:1)
Góly: J. Rozenberg, Ro. Boška, M. Baran

V 1. polčase boli lepší domáci a hostia vyťažili z minima maximum, keď skórovali z ojedinelej šance po rohovom kope zásluhou J. Rozenberga. Druhý polčas sa začal rozpačito a hneď v úvode videli domáci 2 červené karty. Za faul bol vylúčený A. Prokeš a za následné protesty T. Buzalka. Hostia ponúknutú presilovku využili a ďalšími dvomi gólmi spečatili víťazstvo v pomere 0:3.

Malá Lehota – Rudno nad Hronom 6:2 (2:1)
Góly: Duš. Tisovský 3×, Dáv. Tisovský 2×, Z. Paulík – M. Dudek 2×

V 1. polčase sa domáci trápili, ale napriek tomu viedli 2:1. V druhom polčase svoju aktivitu pretavili aj do gólov a hostí z Rudna nad Hronom zdolali v pomere 6:2. Za domácich nastúpil aj nestarnúci V. Adamec, ktorý vo veku 55 rokov pomohol Malej Lehote k víťazstvu.

1. Horné Hámre 20 16 2 2 87:12 50
2. Dolná Trnávka 20 16 0 4 52:25 48
3. Ostrý Grúň 20 13 0 7 60:24 39
4. Vyhne 20 11 5 4 55:26 38
5. Banská Belá 20 10 4 6 43:30 34
6. Prenčov 20 10 3 7 69:37 33
7. Malá Lehota 20 10 1 9 42:44 31
8. Prestavlky 20 6 3 11 27:56 21