Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA, II. TRIEDA SEVER a II. TRIEDA JUH.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ FUTBALOVÝ PREHĽAD: Výsledky, komentáre a tabuľky prvého májového víkendu

II. LIGA ZÁPAD

5. kolo nadstavbová časť – 2. 5. 2015 o 16:30 h.:

Dubnica nad Váhom – Pohronie A 1:0 (0:0)

6 Dubnica n. Váh. 27 4 8 15 27:49 20

Ďalšie výsledky: Šamorín – Bratislava B (0:6), Trnava B – Nové Mesto n. Váh. (0:1)

III. LIGA

22. kolo – 3. 5. 2015 o 16:30 h.:

Teplička nad Váhom – Pohronie B 4:0 (3:0)
Góly: M. Filo, P. Štalmach, J. Tomanica 2×

Zápas hostia u lídra súťaže nezvládli. Domáci začali od začiatku zápasu s náporom a už v 5. minúte sa dostal cez M. Bodora M. Filo a strelou k tyči otvoril skóre zápasu. Ani tento moment však hostí neprebral, hrali nedôrazne, čo domáci využili k streleniu druhého gólu, keď v 10. minúte stredom obrany prešiel P. Štalmach, obišiel aj brankára T. Lehockého a pohodlne skóroval do prázdnej brány. Až potom sa presadili aj hostia, keď v 12. minúte A. Širáň len nedôrazne zakončil do brankára domácich. V 13. minúte asi z 20-tich metrov nebezpečne pálil R. Hudec. V 24. minúte A. Širáňovu hlavičku kryl brankár domácich P. Kosa. V 37. minúte hostia v strede poľa zbytočne stratili loptu, domáci prešli do rýchleho protiútoku, ktorý úspešne zakončil J. Tomanica na 3:0.

Na začiatku 2. polčasu hostia opäť prepadli v strede poľa, rýchlonohý M. Filo prenikol po pravej strane, nebezpečne vystrelil, brankár T. Lehocký jeho strelu iba s námahou vyrazil, čo využil pohotový J. Tomanica a bolo 4:0. Domáci potom ešte nevyužili 2–3 dobré príležitosti. V závere zápasu dostali šancu mladíci z lavičky hostí E. Schillinger a P. Blahút, ktorý sa dobre uviedli do zápasu. Najmä E. Schllinger, ktorý sa dostal do dvoch šancí, ale ani v jednej neuspel. Najmä tá druhá volala po góle, ale jeho hlavička skončila tesne vedľa brány domácich. Domáci svojou hrou ukázali, prečo sú na čele tabuľky. Počas celého zápasu boli jasne lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili.

Námestovo – Žarnovica

Zápas sa neodohral kvôli chorobe hráčov na strane hostí. O jeho osude rozhodne v priebehu týždňa Stredoslovenský futbalový zväz.

Nová Baňa – Bytča 0:0 (0:0)

V Novej Bani sa odohral priemerný na góly aj šance chudobný zápas. V prvom polčase si najväčšiu šancu vypracovali hostia, keď domáci vykopávali loptu z bránkovej čiary. V druhom polčase sa hralo takmer stále iba medzi 16-kami a ani jedno z mužstiev si vážnejšiu šancu nevypracovalo. Zápas sa tak inak, ako bezgólovou remízou skončiť nemohol.

15 Čadca 19 4 3 12 20:29 15

Ďalšie výsledky: Rakytovce – Kremnička (3:0), L. Hrádok – Kalinovo (2:1), Čadca – Lučenec (3:1), Makov – Martin (2:3), Krásno n. Kys.- voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

20. kolo – 3. 5. 2015 o 16:30 h.:

Repište – Sásová 7:1 (2:1)
Góly: P. Ulbrík 3×, E. Kmeť, M. Slaný, M. Pavlík, Ľ. Ulbrík – J. Kubina

Repište jasne zdolalo Sásovú v pomere 7:1. Úvodná šanca prišla už v 2. minúte, ale P. Ulbrík si ešte šetril góly na druhý polčas. O 5 minút neskôr však otvoril gólový účet E. Kmeť. Hosťom sa však podarilo vyrovnať po chybe v obrane hostí, keď sa presadil J. Kubina. Do konca prvého polčase však domáci strhli vedenie opäť na svoju stranu a M. Slaný prudkou strelou upravil na 2:1. V druhom polčase to už bola viac-menej exhibícia. P. Ulbrík strelil hat-trick a v sieti hostí skončila aj krásna hlavička Ľ. Ulbríka a dorážka M. Pavlíka. Repište tak bez väčších problémov zdolalo Sásovú.

Voznica – Slovenská Ľupča 1:4 (1:2)
Góly: J. Arvaj – M. Mesík 3× (raz 11 m), D. Selecký

Štiavnické Bane – Lieskovec 4:1 (1:1)
Góly: P. Michalek, M. Blaškovič, R. Dlhoš (11 m), M. Penksa – G. Wurczel

Domáci začali dobre a už v 6. minúte strelili úvodný gól zásluhou P. Michaleka. Potom sa hra vyrovnala a hostia po hrubej chybe v obrane domácich vyrovnali. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, hostí zatlačili a vytvorili si 2-gólový náskok. Svoju šancu si vytvoril aj Lieskovec, ale tá skončila iba v brvne v domácej bráne. V 83. minúte definitívne poistil výhru domácich M. Penksa, ktorý upravil na konečných 4:1.

14 VOZNICA 19 3 2 14 24:56 11

Ďalšie výsledky: Badín B – Medzibrod (0:1), Šalková – Bacúch (3:1), Hrochoť – Pliešovce (0:0), Priechod – Č. Balog (2:1)

I. TRIEDA

Dohrávka 16. kola – 1. 5. 2015 o 17:00 h.:

Janova Lehota – Brehy (odložené na neurčito)

Janova Lehota – Horná Ves 0:4 (0:1)
Góly: V. Širáň 2×, T. Neuschl, D. Karakačanov (11 m)

V Janovej Lehote to bola krutá prehra pre domácich. V prvom polčase hostia vyťažili z minima maximum a po priamom kope sa ujali vedenia 1:0. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, ale všetky svoje šance zahodili. Naopak hostia ich vyškolili v efektivite a 3 gólmi rozhodli o svojom víťazstve v pomere 0:4.

Hodruša-Hámre – Brehy 0:1 (0:0)
Góly: P. Gorbov

Domáci celý zápas dominovali, ale absolútne zlyhali v efektivite, keď ani jedna z množstva vytvorených šancí neskončila v sieti hostí. Za svoj jalový prejav v útoku bola nakoniec Hodruša potrestaná, keď v 92. minúte P. Gorbov strelil víťazný gól a rozhodol o tesnom víťazstve Brehov v pomere 0:1.

Bzenica – Tekovská Breznica 0:4 (0:2)
Góly: I. Daniš, P. Mikuška, J. Forgáč, J. Petráš

Veľká Lehota – Slaská (nehralo sa, hostia nepricestovali)

Kremnica – Stará Kremnička 3:0 (3:0)
Góly: M. Chladný, J. Kuzma 2×

Zápas sa nedohral kvôli početným zraneniam na strane hostí, v dôsledku čoho nemali dostatok hráčov na hracej ploche.

Lutila – Banská Štiavnica 6:0 (5:0)
Góly: Š. Francz, R. Kanina 3×, V. Golha 2×

Domáci od začiatku išli jasne za víťazstvom a konečné skóre to iba potvrdzuje. V 16. minúte skóroval po samostatnej akcii Š. Francz. V 17. minúte M. Mokroš nahral V. Golhovi, ten posunul R. Kaninovi a bolo 2:0. V 37. minúte po prihrávke M. Poliaka zvýšil už na 3:0 V. Golha. V 40. minúte našiel brankár M. Choromík výkopom R. Majera, ktorý prihral R. Kaninovi na 4-tý gól. Polčas uzavrel piatym gólom a svojím hat-trickom R. Kanina, keď ho peknou prihrávkou našiel R. Majer. V druhom polčase sa už iba dohrávalo a na konečných 6:0 upravil v 81. minúte V. Golha.

Rudno nad Hronom – Vyhne 1:4 (1:2)
Góly: M. Dudek – M. Zuberník 2×, E. Babic, vlastný gól (A. Dudek)

Zápas bol do 25. minúty v réžii domácich, ktorý aj viedli gólom M. Dudeka z 15. minúty. V polovici prvého polčasu však rozhodca údajne neodpískal jasnú penaltu pre domácich. Po tejto udalosti domáci znervózneli a prestali sa venovať hre. Hostia to využili a ešte do polčasu výsledok otočili vo svoj prospech. V druhom polčase pridali ešte 2 góly a v Rudne tak vyhrali v pomere 1:4.

Prestavlky – Horné Hámre 0:4 (0:3)
Góly: S. Truska 2×, S. Eržiak, M. Herko

18. kolo – 3. 5. 2015 o 16:30 h.:

Sklené Teplice – Prenčov 1:1 (1:0)
Góly: L. Minka – Š. Beňovic

V prvom polčase boli domáci voči hosťom viac ako vyrovnaným súperom a za svoju snahu boli odmenený úvodným gólom, keď sa presadil L. Minka. V druhom polčase hostia zvýšili aktivitu a začali dobíjať domácu bránku. Nakoniec sa im po rohovom kope zásluhou Š. Beňovica podarilo vyrovnať. Remízu si už však domáci ujsť nenechali proti Prenčovu uhrali cennú remízu v pomere 1:1.

Dolná Trnávka – Ostrý Grúň 3:1 (3:0)
Góly: M. Struhár 2× (raz 11 m), J. Rozenberg – T. Azor

Všetko podstatné sa odohralo v prvom polčase. Domáci skórovali trikrát, keď sa dvakrát presadil M. Struhár a raz J. Rozenberg. Hostia v 23. minúte navyše nepremenili pokutový kop. Na začiatku druhého polčasu strelili hostia gól na 3:1. Od tohto momentu sa už do konca zápasu len dohrávalo bez vážnejších gólových príležitosti.

Malá Lehota – Horné Hámre 0:4 (0:0)
Góly: T. Šmondrk, D. Nasvetr, M. Mokrý, J. Chmola (11 m)

Rudno nad Hronom – Prestavlky 1:2 (1:0)
Góly: M. Dudek – P. Kukučka, A. Dedík

Prvý polčas odohrali domáci v rámci svojich možností a zásluhou M. Dudeka viedli 1:0. V druhom polčase však úplne kondične odpadli, hostia ich aj napriek menšiemu počtu prehrali a zápas otočili vo svoj prospech. Prestavlky tak v Rudne nad Hronom vyhrali v pomere 1:2.

Góly: P. Baláž, M. Kapusta – M. Sekereš, V. Ivan

Domáci sa ujali vedenia v 3. minúte gólom P. Baláža po nezištnej prihrávke M. Kapustu. V 33. minúte však hostia zásluhou M. Sekereša vyrovnali, keď ho nechcenou prihrávkou poslal do čistej šance jeden z domácich obrancov. V 52. minúte zápasu sa hostia po rohovom kope ujali vedenia, keď sa presadil V. Ivan. V 75. minúte však domáci po peknej akcii vyrovnali. Strelcom gólu bol M. Kapusta, ktorý mohol v závere aj rozhodnúť, ale jeho lob brankár hostí vystihol. Zápas sa tak skončil spravodlivom remízou 2:2.

18. kolo – 3. 5. 2015 o 11:00 h.:

Ladomerská Vieska – Pitelová 4:0 (2:0)
Góly: J. Lepšík 2×, R. Škriniar, S. Šimko

Domáci pokračujú v stabilných výkonoch a po veľmi dobrom výkone zdolali aj Pitelovú. Hostia za stavu 1:0 zahodili čistú gólovú príležitosť, na čo domáci odpovedali druhým gólom, čo bolo zrejme rozhodujúcim momentom zápasu. V druhom polčase už hru kontrolovali domáci, ktorý si vytvorili tlak, pridali ďalšie 2 góly a hostí tak zdolali v pomere 4:0.

Krahule – Hronská Dúbrava 3:1 (3:0)
Góly: B. Grossmann, D. Brünn (11 m), J. Netolický – M. Lacko

Na Krahuliach sa odohral zápas slabej úrovne, ktorý domáci rozhodli už v prvom polčase, keď sa postupne presadili B. Grossmann, D. Brünn z pokutového kopu a J. Netolický. V druhom polčase sa už viac-menej iba dohrávalo a hostia korigovali na konečných 3:1.

Kopernica – Nevoľné 1:0 (0:0)
Góly: P. Zoban (11 m)

Kopernica konečne ukázala, že v II. lige nie je iba do počtu a zaznamenala prvé víťazstvo a zároveň získala prvé body v súťaži. O jediný gól v zápase sa postaral P. Zoban, ktorý z nariadenej penalty nezaváhal. Hosťom sa skórovať nepodarilo a tak domáci po sérii prehier konečne vyhrali v pomere 1:0.

Kremnické Bane – Jastrabá 0:9 (0:4)
Góly: M. Henžel 2×, R. Bajnok 2×, L. Hric 2×, M. Hric 2×, J. Janúch

Hostia boli lepší po všetkých herných stránkach a zaslúžene zvíťazili. Domácemu celku nedali hostia žiadnu šancu a ich stroj na góly sa zastavil až na čísle 9. Jastrabá si teda bez väčších problémov poradila s Kremnickými Baňami hokejovým výsledkom v pomere 0:9.

Lovčica-Trubín – Šašovské Podhradie 7:0 (1:0)
Góly: M. Kováč, J. Vrtík, Pa. Vrtík, Pe. Vrtík, M. Fabian 2×, J. Janek

V Lovčici-Trubín to bola jednoznačná záležitosť domácich, ktorí síce v prvom polčase vyhrávali len 1:0, ale v druhom dejstve naplno ukázali svoju ofenzívnu silu a súperovi nastrieľali ďalších 6 gólov. Domáci si tak pripísali pohodlné víťazstvo v pomere 7:0.

Ihráč – Trnavá Hora 2:3 (1:1)
Góly: M. Ivan 2× – M. Švihorík, R. Hanuška (11 m), vlastný gól (R. Kollár)

1. Krahule 16 14 0 2 67:12 42
2. Ladomerská Vieska 16 13 2 1 52:5 41
3. Lovčica-Trubín 15 12 0 3 61:12 36
4. Pitelová 15 9 4 2 38:25 31
5. Jastrabá 15 7 1 7 40:32 22
6. Hronská Dúbrava 15 6 3 6 29:34 21