Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

II. LIGA

5. kolo – 17. 8. o 16:00 h:

Šamorín – Pohronie A 4:1 (3:0)
Góly: S. Sidibe 2×, A. Špánik, Ľ. Mezovský – M. Páleník

Ďalší zápas, ktorý Pohroniu napriek odhodlaniu vôbec nevyšiel. So súperom, s ktorým sa dalo hrať hostia opäť sklamali a niektorí jednotlivci doslova vybuchli. Od 29. do 39 minúty Pohronie inkasovalo tri góly a bolo po zápase. Na začiatku druhého polčasu síce Michal Páleník znížil, ale o minútu domáci zase zvýšili na rozdiel troch gólov. Dúfajme, že v nedeľu v domácom prostredí proti Šali Pohronie konečne prelomí hernú krízu a ukončí nelichotivú sériu prehier.

12 FK Pohronie 5 0 0 0 5 2:13

Ďalšie výsledky: Senec – Trnava B (2:1), Bardejov, Podbrezová (2:2), Šaľa – L. Mikuláš (0:0), Dubnica – R. Sobota (1:1), Michalovce – Prešov (2:0)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

3. kolo – 18. 8. o 16.00 h:

Kalinovo – Nová Baňa 2:1 (1:0)
Góly: M. Hazucha, M. Paľaga (11 m) – M. Petráš

Najslabší výkon v Kalinove podľa slov divákov predviedol rozhodca, ktorý mierne pokazil futbalové stretnutie hlavne v neprospech hostí. Za stavu 1:0 totiž neodpískal viacero hraničných obranných zákrokov Kalinova, ale pri faule na domáceho hráča v pokutovom území bez váhania odpískal pokutový kop, z ktorého Miroslav Paľaga zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Hostia už dokázali len skorigovať gólom Mariána Petráša v 76. minúte zápasu.

Badín – Pohronie B 3:1 (1:0)
Góly: A. Dubovický, P. Výlupok, P. Prikryl – R. Drobňák

Domáci disciplinovanou hrou zaslúžene porazili Pohronie, ktoré podalo málo kvalitný výkon hlavne smerom dopredu. Domáci boli bojovnejší a viac chceli vyhrať, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Hostia za zobudili a zvýšili aktivitu až za stavu 3:0, keď prišiel na ihrisko Marek Šimon, ale výsledok už len skorigovali gólom Radoslava Drobňáka v 79. minúte zápasu.

16 CSM Tisovec 3 0 1 2 2:7 1

Ďalšie výsledky: K. N. Mesto – Bytča (5:1), L. Štiavnica – Rakytovce (4:1), Tisovec – Makov (1:3), Brusno – D. Tížina (4:1), Krásno n. Kys. – Čadca (0:0), Z. Poruba – Lučenec (0:0)

IV. LIGA JUH

Zvolen – Štiavnické Bane 2:1 (0:0)
Góly: P. Ližbetin, J. Záturecký – D. Budinský

Hostia nastúpili vo Zvolene v značne oklieštenej zostave, ale aj napriek tomu boli domácim vyrovnaným súperom. Dokonca sa v zápase ujali vedenia zásluhou Dávida Budinského. Práve Budinský mohol v 70. minúte vo veľkej šanci rozhodnúť, ale druhý gól nepridal. To sa nakoniec hosťom vypomstilo a domáci zápas otočili gólmi v 73. a v 85. minúte.

Banská Štiavnica – Hnúšťa – anulované, B. Štiavnica odstúpila zo súťaže.

Poltár – Žarnovica 1:0 (1:0)
Góly: P. Kurčík

Napriek zlepšenému výkonu sa Žarnovici v Poltári vyhrať nepodarilo, aj keď remíza by bola spravodlivejšia. Domácim totiž k výhre mierne pomohol rozhodca, pretože jediný gól zápasu padol z údajného offsaidu, ktorý on alebo jeho kolega na čiare zrejme nepostrehli.

14 Iskra Hnúšťa 2 0 0 2 1:8 0

Ďalšie výsledky: Podbrezová B – Kováčová (0:1), Vinica – Fiľakovo (1:1), Málinec – V. Krtíš (2:2), Divín – Detva (1:2), Revúca – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

3. kolo – 17. 8. o 16.00 h:

Pliešovce – Repište 2:1 (1:0)
Góly: P. Černický 2× (raz 11 m) – P. Ulbrík

Repište podobne ako Štiavnické Bane prišlo do Pliešoviec v oslabenej zostave, keďže niektorí hráči ešte dovolenkujú. Prvý polčas síce o gól prehrali, ale v druej polovici zabrali a vyrovnali strelou z 20 metrov v podaní Pavla Ulbríka. V 85. minúte sa však pred bránou hostí utvorila skrumáž, v ktorej rozhodca videl faul a odpískal veľmi diskutabilnú penaltu pre domácich, na ktorú už Repišťania odpovedať nedokázali.

14 Slovan Dudince 3 0 0 3 1:9 0

Ďalšie výsledky: Šalková – Medzibrod (3:0), Priechod – Podlavice (1:0), Hrochoť – Jakub (1:3), Krupina – S. Ľupča (3:0), Sásová – Hriňová (1:1), Dudince – Č. Balog (0:1)

I. TRIEDA

3. kolo – 18. 8. o 17:00 h:

Slaská – Janova Lehota 4:2 (2:0)
Góly: T. Silný 3× (raz 11 m), P. Gordulič – M. Schvarczbacher 2×

Mužom zápasu v Slaskej bol jednoznačne Tomáš Silný, ktorý hat-trickom zostrelil Janovu Lehotu. Hostia sa zobudili až za stavu 3:0 pre domácich, keď už dvakrát skóroval Silný a raz Gordulič. Potom Schvarczbacher dvomi gólmi dokázal znížiť na 3:2, ale Silný svojím tretím gólom upokojil domácich a spečatil svoj hat-trick.

Voznica – Veľká Lehota 2:2 (0:1)
Góly: J. Arvaj, M. Blaho – P. Kocian, T. Adamík

Prvý polčas patril hosťom, keďže sa dostali do dvoj-gólového vedenia. V druhom polčase ale zabrali aj domáci a vyrovnali na 2:2. Zápas tak skončil zaslúženou remízou.

Tekovská Breznica – Horná Ves 1:2 (0:0)
Góly: M. Bicka – A. Širáň, D. Karakačanov

Diváci mohli sledovať vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách. Nakoniec rozhodla vyššia efektivita na strane hostí a výborná forma Adama Širáňa, ktorý už skóroval piaty krát v sezóne.

Brehy – Hodruša-Hámre 1:3 (1:0)
Góly: J. Havran – M. Frim, V. Gulaša, M. Búry

Prvých 20 minút si domáci vytvorili územnú prevahu, ale potom sa hra vyrovnala. Do šatní sa odchádzalo za stavu 1:0 po góle Havrana. V druhom polčase však hostia strelili v priebehu 3 minút 3 góly a to domácich zrazilo na kolená.

Kremnica – Lutila 0:1 (0:1)
Góly: M. Mokroš

Kremnica si vytvorila obrovské množstvo príležitostí, ale bez gólovej príchute. Neschopnosť v útoku sa im nakoniec vypomstila gólom na strane hostí v podaní Mokroša, ktorý bol jediný a rozhodujúci.

Župkov – Lovča 3:1 (2:0)
Góly: P. Stribula, Ľ. Rendla, M. Hric – F. Páleník

Hostia síce pôsobili technickejším dojmom, ale v zápase rozhodovalo efektívnejšie premieňanie brejkov. V tomto smere mali viac šťastia domáci a do tabuľky si tak pripísali plný počet bodov.

Rudno nad Hronom – Hliník nad Hronom 7:0 (4:0)
Góly: vlastný gól (J. Hučka), J. Búry, R. Polc, J. Vozár, A. Luky 2×, A. Fajčík

Aj keď hostia v Rudne prehrali rozdielom triedy, podali sympatický výkon. Na hráčoch Hliníka bolo totiž vidieť, že ide o novovzniknuté mužstvo, ktoré sa ešte potrebuje zohrať.

Góly: M. Tesák, J. Henžel – J. Mazúr

Na Ihráči sa odohral veľmi dobrý, korektný a pre divákov atraktívny zápas, v ktorom sa viac šťastia priklonilo na stranu domácich.

Kopernica – Ladomerská Vieska 1:5 (1:1)
Góly: B. Mánik – T. Ulbrík 2×, R. Škriniar, M. Šouc, J. Netolický

Hostia z Ladomerskej Viesky mali kvalitnejší káder, čo sa prejavilo aj na výsledku. Kým prvý polčas ešte domáci dokázali súperovi odolávať, tak v druhom polčase už hostia zobrali zápas pevne do vlastných rúk a jednoznačne zvíťazili.

Pitelová – Lovčica-Trubín 0:1 (0:1)
Góly: T. Benko

Stará Kremnička – Šašovské Podhradie 6:1 (4:0)
Góly: R. Pobežka 3×, M. Paller 2×, S. Gulička – M. Mekíš

Domáci začali náporom a už v 9. minúte sa ujali vedenia. Do konca polčasu pridali ešte ďalšie 3 góly a bolo rozhodnuté. Do druhého polčasu išli domáci s cieľom ustrážiť výsledok. Mekíš síce znížil na 4:1, ale odpoveďou domácich boli ďalšie 2 góly v bránke hostí.

Jastrabá – Trnava Hora 2:1 (0:1)
Góly: R. Bajnok, J. Janúch – M. Švihorík

Hronská Dúbrava – Nevoľné 4:2 (2:0)
Góly: M. Grofik, M. Marko 2×, V. Murgaš – A. Króner (11 m), vlastný gól (J. Beracko)

Hostia sa v zápase v podstate k ničomu vážnejšiemu nedostali a konečný výsledok mohol byť s ich pohľadu aj hrozivejší. Dokázali totiž skórovať iba s pokutového kopu a s pomocou Juraja Beracka, ktorý si strelil vlastný gól.

1. kolo – 18. 8. o 17:00 h:

Malá Lehota – Banská Štiavnica B 1:3 (1:2)
Góly: P. Pacalaj – P. Hanzlík, M. Šoučík, M. Ferenčík

Aj napriek tomu, že hostia boli posilnený o hráčov „A“ mužstva, sa v Malej Lehote odohral vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodla presnejšia muška a väčšie skúsenosti na strane Banskej Štiavnice.

Banská Belá – Horné Hámre 5:0 (1:0)
Góly: S. Lakatoš 2×, R. Lacko 2×, Š. Hrubčo

Domáci zaslúžene a bez väčších problémov porazili hostí z Horných Hámrov, ktorí môžu byť radi, že prehrali len o 5 gólov. Domáci totiž zahodili viacero šancí a nastrelili aj 2 tyčky.

Prochot – Ostrý Grúň – odložené na 30. 8. o 17.00 hod.

Vyhne – Prestavlky 7:1 (4:0)
Góly: M. Zuberník 2× (obe 11 m), T. Bugár 2×, M. Kašiar, J. Vanko, M. Barborík – P. Královenský

V zápase, ktorý bol jednoznačnou záležitosťou domácich, Vyhne nastrieľali hosťom 7 gólov, pričom im dovolili streliť aspoň čestný gól v podaní Královenského.

Sklené Teplice – Dolná Trnávka 2:8 (2:5)
Góly: M. Horný, L. Sámel – M. Kopčan 2×, P. Kopčan 2×, R. Kysel 2×, M. Struhár, M. Baran

Hostia hneď v úvode zahodili štyri sľubné šance, čo sa im vypomstilo v 6. minúte, keď prvá strela domácich v podaní Martina Horného skončila gólom. V 14.minúte však odpovedal Maroš Kopčan, keď kolenom po centri Martina Barana vyrovnal a strelil si svoj premiérový gól za mužov. Už o minútu boli domáci opäť vo vedení zásluhou Lukáša Sámela, ale Maroš Kopčan po prihrávke Rasťa Kysela opäť vyrovnal. V 22. minúte sa ocitol Patrik Kopčan sám pred brankárom a prízemnou strelou dostal hostí prvý krát v zápase do vedenia. Práve Patrik Kopčan sa v 38. minúte najlepšie zorientoval v skrumáži v šestnástke domácich a zvýšil na 2:4. V 39. minúte už D. Trnávka viedla 2:5, keď sa strelou po zemi trafil Maroš Struhár. V druhom polčase pridal ešte šiesty gól Martin Baran a záver zápasu patril Rasťovi Kyselovi, keď v 88. minúte zvýšil na 2:7 z priameho kopu a v 90. minúte na konečných 2:8 strelou z 18-tich metrov.

Prenčov – Bzenica 5:4 (3:1)
Góly: M. Blahút 4×, A. Chovan – M. Úkrop, M. Meliš, M. Kliman, M. Zliechovec

1. D. Trnávka 1 1 0 0 8:2 3
2. Vyhne 1 1 0 0 7:1 3
3. B. Belá 1 1 0 0 5:0 3
4. Ban. Štiavnica 1 1 0 0 3:1 3
5. Prenčov 1 1 0 0 5:4 3
6. O. Grúň 0 0 0 0 0:0 0