Ľudovít Havra Futbal

AKTUALIZOVANÉ: Futbalové výsledky v regióne

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA, MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA. Výsledky sme doplnili o nedeľňajšie zápasy.

Ilustračný obrázok k článku AKTUALIZOVANÉ: Futbalové výsledky v regióne

II. LIGA

7. kolo – 31. 8. o 16:00 h:

Dubnica – Pohronie A 1:0 (0:0)
Góly: F. Bilovský (11 m)

Domáci boli celý zápas lepším mužstvom, ale v útoku boli neškodní. V prvom polčase mohlo Pohronie viesť, keď domáci brankár zle vybehol, následne napálil loptu do Drobňáka, ale tá skončila len tesne nad brvnom. O všetkom rozhodla školácka chyba Kamasa a Krivjančina, ktorú potrestal domáci Bilovský, keď v 59. minúte premenil pokutový kop. V závere sa ešte snažil vyrovnať Sekereš, ale jeho koncovka bola nepresná a domáci si tak 3 body podržali.

12 FK Pohronie 7 3 1 0 6 4:15

Ďalšie výsledky: Bardejov – Trnava B (1:1), Šamorín – Podbrezová (0:1), Šaľa – Prešov (0:1), R. Sobota – L. Mikuláš (1:0), Michalovce – Senec (2:0)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

Predohrávka 14. kola – 29. 8. o 16:00 h:

Tisovec – Nová Baňa 5:0 (2:0)
Góly: M. Levický 3×, T. Brndiar 2×

Nová Baňa mala celkom aktívny vstup do zápasu, keď v 7. minúte Jenes nastrelil tyčku a v 13. minúte išiel s neúspešným koncom sám na domáceho brankára Kminiak. Ako to už býva, nevyužité šance boli trestané gólmi domácich, ktorý sa ujali vedenia, keď najskôr prehodili brankára Novej Bane a potom zvýšili na 2:0 po chybe v obrane hostí. V druhom polčase už hostia nedokázali zápas ani len zdramatizovať a inkasovali ešte ďalšie 3 góly.

Brusno – Pohronie B 8:1 (4:1)
Góly: P. Belko 3×, P. Szczepaniak 2×, Š. Púchy 3× – J. Dobrota

Pohronie B absolútne nezvládlo zápas v Brusne a prehralo vysoko v pomere 8:1. Hneď v úvode zápasu dostali hostia 2 rýchle góly, na ktoré ešte dokázal odpovedať Július Dobrota gólom na 2:1. Domáci ale do polčasu zásluhou Petra Belka strelili ďalšie dva góly a menovaný hráč tak zavŕšil v zápase svoj hat-trick. V druhom polčase už strieľali góly iba domáci, ktorých gólostroj sa zastavil až na čísle 8. Treba ale podotknúť, že Pohroniu chýbalo 6 kľúčových hráčov z dôvodu zranení, dovoleniek a kartových trestov.

5. kolo – 1. 9. o 15:30 h:

Kysucké Nové Mesto – Nová Baňa 1:2 (0:1)
Góly: J. Kňazovič – M. Kminiak, M. Marek

Hostia za v tomto zápase zamerali na defenzívu, čo domácich mierne zaskočilo. Už v 9. minúte Nová Baňa využila nedorozumenie medzi brankárom a domácim obrancom a strelila úvodný gól. Ďalšiu dobrú šancu nevyužil Jenes, keď jeho strela smerovala iba do žrde. V druhom polčase sa domácim síce podarilo vyrovnať, ale o všetkom rozhodla pohotová strela z 18-ich metrov v podaní Mareka.

Bytča – Pohronie B 2:2 (1:2)
Góly: R. Pařenica, M. Pauer – D. Urgela, P. Rybanský

Pohronie malo výborný vstup do zápasu, keď už v 8. minúte po góloch Denisa Urgelu a Petra Rybanského vyhrávalo 2:0. Potom hostia zahodili niekoľko možností, ale nevzdávali sa ani domáci, ktorí do konca prvého polčasu stihli streliť kontaktný gól. Pohronie pokračovalo v aktívnej hre ale bohužiaľ tiež v zahadzovaní gólových šancí aj v druhom polčase, čo vyústilo do vyrovnávajúceho gólu domácich v 75. minúte zápasu. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť o víťazstve hostí Marek Šimon, ale v čistej šanci trafil iba brankárové nohy. Zápas tak skončil iba remízou, aj keď 3 body pre hostí boli na dosah.

16 MFK Nová Baňa 6 1 1 4 6:14 4

Ďalšie výsledky (14. kolo): Rakytovce – D. Tížina (1:1), Makov – Čadca (2:1), L. Štiavnica – Lučenec (1:0), Krásno n. Kys. – Bytča (3:2), Z. Poruba – K. N. Mesto (1:0), Kalinovo – Badín (2:0)

Ďalšie výsledky (5. kolo): Tisovec – Rakytovce (0:3), Brusno – L. Štiavnica (2:0), Krásno n. Kys. – Makov (0:1), Z. Poruba – D. Tížina (0:1), Kalinovo – Čadca (6:0), Badín – Lučenec (3:4)

IV. LIGA JUH

Štiavnické Bane – Revúca 2:2 (1:2)
Góly: D. Budinský, M. Lupták – R. Lunter, D. Bystrán

Domáci začali zle, keď už v 2. minúte vyťahovali loptu zo svojej bránky. Potom sa im podarilo vyrovnať a vytvoriť si územnú prevahu. Z nej ale vyťažili hostia, ktorý sa dostali po vydarenom brejku opäť do vedenia. V druhom polčase tak museli domáci doťahovať nepriaznivý výsledok. Takmer celý čas si domáci vytvárali tlak a hralo sa fakticky len na jednu bránku. Vyrovnávajúci gól ale prišiel až v 85. minúte zápasu a na ten víťazný už teda čas neostal.

Žarnovica – Hnúšťa 1:0 (0:0)
Góly: M. Laurov

V Žarnovici sa odohral zápas priemernej úrovne, v ktorom hlavne domáci zahodili množstvo gólových príležitostí. Našťastie pre domácich M. Laurov rozhodol, že všetky body zostanú v Žarnovici.

14 Iskra Hnúšťa 5 1 0 4 2:10 3

Ďalšie výsledky (14. kolo) : Fiľakovo – V. Krtíš (4:0), Vinica – Kováčová (1:1), Zvolen – Detva (1:2), Málinec – Hnúšťa (1:0), Podbrezová B – Poltár (2:0), Žarnovica – voľný žreb, Divín – voľný žreb

Ďalšie výsledky (5. kolo): Zvolen – Fiľakovo (3:1), Podbrezová B – V. Krtíš (2:2), Málinec – Vinica (1:3), Divín – Revúca (1:0), Poltár – Detva (1:1), Š. Bane – voľný žreb, Kováčová – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

Krupina – Repište 0:1 (0:0)
Góly: E. Kmeť

Repište si opäť veľmi disciplinovanou a trpezlivou hrou dokráčalo po ďalšie ligové víťazstvo, ktoré ho vystrelilo až na čelo tabuľky. V prvom polčase mali síce domáci menšiu územnú prevahu, ale bez vážnejších šancí. Podobnú tvár mala hra aj v druhom polčase, kde zopár dobrých zákrokov vytiahol aj brankár hostí V. Gašpir. Jediný gól nakoniec padol po štandardnej situácii, ktorú zahrával M. Slaný, keď sa lopta viac-krát tečovala a nakoniec skončila v bránke Krupiny. Posledný, kto sa jej dotkol, bol nakoniec Eugen Kmeť.

14 Slovan Dudince 5 1 0 4 4:13 3

Ďalšie výsledky: Pliešovce – Podlavice (4:1), Šalková – S. Ľupča (1:1), Hrochoť – Priechod (4:2), Sásová – Jakub (3:1), Dudince – Hriňová (0:2), Č. Balog – Medzibrod (1:3)

I. TRIEDA

Dohrávka 1. kola – 29. 8. o 16:00 h:

Župkov – Rudno nad Hronom 4:0 (2:0)
Góly: S. Eržiak, P. Goral, M. Hock, A. Hric

Župkov si podľa očakávania poradil s Rudnom a vyšvihol sa tak na čelo ligovej tabuľky. Domáci bez väčších problémov porazili hostí, ktorých nepustili takmer k ničomu, v pomere 4:0. Naopak Rudno sa v dôsledku prehry prepadlo o jednu priečku nižšie.

Voznica – Janova Lehota 7:2 (2:1)
Góly: T. Pajerský, J. Arvaj 2×, J. Beňovský, M. Haraba, K. Blaho, C. Slosiar – M. Karásek, J. Šipkovský

Domáci podali výborný výkon a súpera predčili vo všetkých smeroch, čomu nakoniec nasvedčuje aj výsledok zápasu.

Tekovská Breznica – Slaská 0:2 (0:1)
Góly: J. Vanko, T. Silný

Domáci pristúpili k zápasu veľmi ľahkovážne, čo hostia potrestali dvomi gólmi. Najskôr sa v prvom polčase trafil J. Vanko a potom v samom závere druhého polčasu strelil už svoj 8-mi gól v sezóne Tomáš Silný.

Brehy – Veľká Lehota 1:1 (0:0)
Góly: Š. Vozár – P. Kocian

Hostia boli v prvom polčase lepší a pohyblivejší ako domáci, ale bez veľkých šancí. V druhom polčase strelil úvodný gól Š. Vozár, keď presne zamieril z priameho kopu. Potom ale tlak hostí neustále narastal, ale v závere zápase sa im podarilo aj vyrovnať.

Kremnica – Horná Ves 2:1 (1:1)
Góly: M. Ľahký, J. Lupták – A. Širáň (11 m)

Horná Ves nezvládla derby zápas v Kremnici a v mierne oklieštenej zostave zaslúžene prehrala. Domáci mali totiž celý zápas prevahu a tentokrát na rozdiel od predchádzajúcich zápasov využili aj naskytnuté šance.

Župkov – Hodruša-Hámre 2:5 (2:1)
Góly: R. Galeta, J. Mlynárik – T. Gulaša 2×, T. Laurov, M. Frim, M. Búry

Zápas kola nakoniec nezvládol domáci Župkov, ktorý síce po prvom polčase viedol 2:1, ale v druhom polčase Hodruša-Hámre ukázala svoju silu a vrátila sa na čelo ligovej tabuľky.

Rudno nad Hronom – Lutila 4:2 (3:0)
Góly: M. Marko 3×, R. Bartoš – M. Chromík, R. Majer (11 m)

Domáci mali výborný vstup do zápasu, keď už v 7. minúte viedli 2:0 a v dobrom výkone pokračovali až do konca polčasu. V druhom polčase sa situácia opakovala a domáci ho opäť začali dvomi gólmi. Potom sa však uspokojili s výrazným náskokom a mierne podcenili svojho súpera, ktorý tak aspoň skorigoval na konečných 4:2.

Hliník nad Hronom – Lovča 3:7 (1:3)
Góly: I. Minyu, R. Demko, J. Fehérpataky – M. Rapčan 3×, M. Kukučka, M. Páleník, R. Neuschl 2×

Hliník vôbec nezachytil začiatok zápasu a inkasoval rýchle 3 góly. Potom sa však spamätali a nepriaznivý výsledok dotiahli na rozdiel jedného gólu. Za stavu 3:4 však dostal kľúčový hráč Hliníka Ivan Minyu červenú kartu za zbytočné protesty, čo domáci nezvládli a prehrali 3:7.

Góly: M. Bíreš 2× – S. Šimko, P. Ulbrík

Domáce Krahule v zápase prekvapilo viedli 2:0, ale hostia potom v priebehu 2 minút dokázali vyrovnať. Šance sa striedali na obidvoch stranách, aj keď trošku väčšia kvalita bola na strane hostí. Nakoniec sa zápas skončil zaslúženou remízou.

Ihráč – Lovčica-Trubín 3:3 (1:2)
Góly: vlastný gól (M. Tinák), J. Henžel 2× – Š. Hric, M. Vrtík, I. Bajnok

Na Ihráči sa odohral veľmi kvalitný a pre diváka atraktívny zápas, v ktorom padlo dovedna 6 gólov. Domáci mali víťazstvo na spadnutie, keďže v závere vyhrávali 3:2. Ale asi 30 sekúnd pred koncom sa hosťom podarilo predsa len vyrovnať a z Ihráča si tak odvážajú aspoň bod.

Kopernica – Šašovské Podhradie 3:5 (2:2)
Góly: J. Weis 2×, M. Tauber – J. Danko, R. Netolický 2× (raz 11 m), L. Gocník, Z. Záhorec

Kopernica mala výborný vstup do zápasu, keďže sa dostala do dvoj-gólového vedenia. Do konca polčasu ale hostia vyrovnali a dostali sa do tempa, v ktorom pokračovali aj v druhom polčase, kedy zápas stiahli na svoju stranu a odskočili súperovi na rozdiel 3 gólov. Domáci už v závere len skorigovali na 3:5.

Pitelová – Trnava Hora 3:1 (2:0)
Góly: M. Henžel 2×, T. Ponický – T. Tončo (11 m)

Piteľová začala zápas aktívnejšie a bola odmenená aj gólmi v podaní M. Henžela a T. Ponického. Hostia sa spamätali až za stavu 3:0 pre domácich, keď na 3:1 korigoval s pokutového kopu Tomáš Tončo.

Stará Kremnička – Nevoľné 3:0 – kontumácia, hostia nepricestovali.

Jastrabá – Hronská Dúbrava 7:2 (2:0)
Góly: J. Janúch, A. Mališ, P. Barboriak 2×, L. Hric, M. Hrmo, L. Rafaelis – M. Marko, V. Murgaš

Prvý polčas patril domácim, keď sa im podarilo 2-krát skórovať. V druhom polčase však hostia vyrovnali hru a aj výsledok. Potom sa ale domáci kapitán P. Barboriak 2-krát trafil s priameho kopu a naštartoval domácich za jednoznačným víťazstvom v pomere 7:2. V závere zápasu v 85. minúte dostal ešte J. Janúch od rozhodcu červenú kartu.

Kopernica – Krahule 2:4 (1:2)
Góly: B. Mánik, P. Bielický ml. – M. Tokár 2×, M. Žiarny, B. Kapusta (11 m)

Úvodný gól zápasu padol z pokutového kopu, keď sa presadil B. Kapusta a neskôr išli hostia do dvoj-gólového vedenia zásluhou M. Tokára. Domáci do konca prvého polčasu ešte strelili kontaktný gól v podaní B. Mánika. Druhý polčas hrali ale hostia lepšie a dvomi gólmi M. Tokára a M. Žiarneho odskočili domácim až na rozdiel 3 gólov. Mladší P. Bielický potom už len korigoval na konečných 2:4.

Pitelová – Kremnické Bane 6:1 (2:1)
Góly: T. Ponický 3×, L. Urgela, F. Milčík, J. Kollár – M. Gavorník

Stará Kremnička – Ladomerská Vieska 1:0 (1:0)
Góly: M. Palenčár

Stará Kremnička využila zaváhanie Jastrabej a bodovo sa na ňu dotiahla, keď sa o jediný gól v dôležitom zápase s Ladomerskou Vieskou postaral strelou s hranice 16-tky Mário Palenčár.

Jastrabá – Lovčica-Trubín 3:3 (2:2)
Góly: R. Bajnok, A. Mališ, M. Henžel – J. Janek 2×, T. Benko

Jastrabá nezvládla začiatok, keď už v 9. minúte prehrávala 0:2. Potom však vďaka výbornému výkonu celého mužstva dokázala vyrovnať a v druhom polčase sa dokonca dostala do vedenia. Lovčica ale tiež dokázala vyrovnať a udržať tento výsledok až do konca.

Hronská Dúbrava – Šašovské Podhradie 3:0 (1:0)

Góly: J. Michalka

V Prochoti sa odohral vcelku vyrovnaný zápas, v ktorom si súperi navzájom vymieňali územnú prevahu na ihrisku. Jediný gól strelil J. Michalka, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránkou hostí a rozhodol tak o najtesnejšom víťazstve domácich.

3. kolo – 1. 9. o 15:30 h:

Banská Belá – Banská Štiavnica B 5:2 (1:0)
Góly: M. Zelinka, M. Lasab, R. Lacko, T. Buzalka, M. Solivarský – R. Chmelina, D. Szabo

Prochot – Malá Lehota 3:0 (2:0)
Góly: J. Michalka, T. Rosenberg, M. Liner

Vyhne – Horné Hámre 1:0 (0:0)
Góly: M. Zuberník (11 m)

Prenčov – Prestavlky 7:0 (4:0)
Góly: M. Blahút 5×, M. Výboh, J. Brnák

Mužom zápasu v Prenčove bol M. Blahút, ktorý 5-timi vsietenými gólmi rozhodol o hladkom víťazstve domácich, ktorí tak potvrdili úlohu favorita a ostávajú tak ako jediný bez straty bodu na čele ligovej tabuľky.

Bzenica – Dolná Trnávka 3:2 (1:1)
Góly: J. Mališ (11 m), M. Demko, J. Meliš – I. Tršo, P. Kopčan

Sklené Teplice – Ostrý Grúň (hrá sa 6. 9. o 17:00 h.)

1. Prenčov 3 3 0 0 16:7 9
2. Vyhne 3 2 1 0 10:3 7
3. B. Belá 3 2 0 1 12:5 6
4. Prochot 3 2 0 1 4:6 6
5. Bzenica 3 1 1 1 9:9 4