Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

12 Liptovský Mikuláš 8 3 0 3 5 3:10

Ďalšie výsledky: Senec – Šamorín (2:0), Trnava B – L. Mikuláš (3:0), Podbrezová – Šaľa (5:2), Prešov – Dubnica (2:0), Bardejov – Michalovce (1:0)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

6. kolo – 8. 9. o 15.30 h:

Rakytovce – Pohronie B 3:0 (1:0)
Góly: M. Jobko, M. Považanec 2×

V Rakytovciach sa odohral zápas priemernej až slabej úrovne, v ktorom hostia opäť zahadzovali, čo sa dalo, a domáci naopak vyťažili z minima maximum. Najväčšie šance za Pohronie zahodili Rudolf Hudec, ktorý nepremenil samostatný nájazd na brankára, ale tiež Marek Bodor či Pavol Hanus, ktorí v jasných gólových pozíciách nedokázali trafiť súperovu bránku. Pohronie tak vyšlo v Rakytovciach naprázdno a mužstvo bude musieť zapracovať na vyššej efektivite v útoku.

Nová Baňa – Bytča 1:0 (0:0)
Góly: N. Barák

V úvodných 20-tich minútach mali hostia 3–4 dobré šance, ktoré ale na gól nepremenili. Aj v druhom polčase hostia postupne stupňovali tlak, ale jediný gól zápasu padol po peknej kombinačnej akcii domácich, keď sa presadil Nino Barák. Potom hostia nezvládli nervózny záver zápasu a Lukáš Martinka uvidel po dvoch žltých aj kartu červenej farby.

16 Tisovec 7 1 1 5 8:14 4

Ďalšie výsledky: Lučenec – K. N. Mesto (0:0), Čadca – Badín (1:1), D. Tížina – Kalinovo (1:2), Makov – Z. Poruba (5:1), L. Štiavnica – Krásno n. Kys. (0:3), Tisovec – Brusno (1:2)

IV. LIGA JUH

Detva – Žarnovica 1:1 (1:0)
Góly: L. Bambura – P. Hlavačka

Žarnovica podala zatiaľ najlepší výkon v sezóne a zaslúžene remizovala v Detve. Keby však hostia využili aspoň niektoré naskytnuté šance, mohli Detvu opúšťať aj s pocitom víťazstva.

Štiavnické Bane – Podbrezová B 1:2 (0:0)

14 Hnúšťa 6 1 0 5 2:15 3

Ďalšie výsledky: Zvolen – Málinec (5:1), Fiľakovo – Hnúšťa (5:0), Kováčová – Poltár (4:2), V. Krtíš – Divín (0:1), Revúca – voľný žreb, Vinica – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

Repište – Sásová 4:3 (3:0)
Góly: P. Ulbrík 4× – M. Sanitra, M. Choma 2× (raz 11 m)

Domáci začali zápas výborne a už v 26. minúte viedli 3:0. V druhom polčase sa však uspokojili s náskokom a herne poľavili, čo súper využil a najprv skorigoval na 3:1 a potom po 4-tom góle muža zápasu Pavla Ulbríka aj na 3:4. Domáci si však tesný náskok podržali a pokračujú tak aj naďalej v dosahovaní dobrých ligových výsledkov.

14 Čierny Balog 6 1 1 4 4:14 4

Ďalšie výsledky: Pliešovce – Hrochoť (6:0), Podlavice – Medzibrod (0:0), Hriňová – Č. Balog (5:1), S. Ľupča – Dudince (1:1), Jakub – Šalková (0:3), Priechod – Krupina (2:1)

I. TRIEDA

Janova Lehota – Lovča 0:4 (0:1)
Góly: M. Páleník 2×, R. Neuschl, P. Šebeň

Prvý polčas bol vcelku vyrovnaný, aj keď hostia mali menšiu hernú prevahu, z ktorej vyťažili aspoň jeden gól. Na začiatku druhého polčasu pridali aj druhý presný zásah a potom už zobrali zápas do svojich rúk a presvedčivo zvíťazili 0:4. Za domácich podal dobrý výkon aspoň brankár Mriška, ktorý vytiahol niekoľko dobrých zákrokov.

Lutila – Hliník nad Hronom 2:0 (1:0)
Góly: R. Majer, M. Hric

Zápas v Lutile bol jednoznačne v rukách domácich a hostia hrozili len z brejkov. Obidva góly padli po pekných kombinačných akciách, keď domáci dokázali vyšachovať obranu Hliníka a prekonať ich brankára.

Hodruša-Hámre – Rudno nad Hronom 2:0 (1:0)
Góly: P. Kapusta, D. Valenta

Domáci potvrdili úlohu favorita a Rudno nad Hronom zdolali 2:0, aj keď zahodili ešte množstvo gólových šancí. Za ešte celkom prijateľný výsledok mohli hostia ďakovať hlavne brankárovi Goralovi, ktorý podal výborný výkon. Treba tiež spomenúť, že korektne ku zápasu pristúpili aj rozhodcovia.

Horná Ves – Župkov 4:1 (2:0)
Góly: E. Urgela, M. Tichý, A. Širáň, B. Neuschl – A. Hric

Hostia takmer počas celého zápasu pôsobili futbalovejším dojmom a mali aj miernu územnú prevahu. Obrana domácich však hrala výborne a hosťom nedovolila takmer nič. Prvý gól zápasu strelil Erik Urgela, keď sa predral po pravej strane a jeho center s trochou šťastia skončil v bránke hostí. Potom sa hostia technickým futbalom usilovali vyrovnať, ale do šancí sa dostávali len sporadicky a keď sa už dostali, zakročil brankár Michal Mikula alebo zlyhali v koncovke. Na 2:0 pre domácich zvýšil obranca Michal Tichý, keď hlavou usmernil do brány priamy kop. V druhom polčase opäť diktoval hru viac-menej Župkov, ale opäť bez väčších šancí. Zato na druhej strane sa podarilo ujsť Adama Širáňovi a ten sa túto sezónu v takýchto chvíľach obvykle nemýli, čo potvrdil aj teraz a zvýšil na 3:0. Potom sa hosťom podarilo znížiť, keď najskôr brankár Mikula strelu vyrazil, ale na dorážku v podaní Andreja Hrica už šancu nemal. Neskôr však išla Horná Ves opäť do 3-gólového vedenia, keď sa po peknej kombinačnej akcii medzi Janom Dobiasom a Bystríkom Neuschlom presadil druhý menovaný a rozhodol tak o veľmi dôležitom víťazstve domácich.

Veľká Lehota – Kremnica 5:1 (2:1)
Góly: P. Vozár 2×, T. Adamík, A. Víglaský, M. Kocian – R. Urgela

Domáci dali do zápasu všetko a vyplatilo sa im to v podobe dobrého výsledku. Počas celého zápasu diktovali hru a zaslúžene zvíťazili.

Slaská – Brehy 5:2 (0:1)
Góly: T. Silný 3×, D. Gašparík, P. Hric – M. Polc 2× (raz 11 m)

Ešte v 76. minúte domáci prehrávali 1:2, ale v posledných 15-tich minútach zápasu sa im podarilo 4-mi gólmi otočiť nepriaznivý výsledok vo svoj prospech. Výborný výkon opäť podal 35-ročný už futbalový veterán Tomáš silný, ktorý strelil hat-trick a dokopy už v sezóne nastrieľal 11 gólov.

Voznica – Tekovská Breznica 3:1 (2:0)
Góly: J. Arvaj, K. Blaho (11 m), M. Haraba – J. Kruľák

V zápase solídnej úrovne začali domáci tlakom a hostí nepustili takmer k ničomu. Aktivita sa im vyplatila a J. Arvaj po peknej kombinácii s M. Blahom otvoril skóre zápasu. Neskôr domáci po faule brankára hostí na J. Arvaja zvýšili svoj náskok na 2:0, keď penaltu premenil K. Blaho. V druhom polčase domáci trochu poľavili a hostia ojedinelou strelou znížili na 2:1. Domácich fanúšikov však upokojil M. Haraba, ktorý zužitkoval pekný center na zadnú žrď a upravil na konečných 3:1 pre Voznicu.

Góly: D. Lichner, R. Króner

Zápas v Šašovskom Podhradí bol vcelku vyrovnaný. V prvom polčase domáci nepremenili svoje šance, za čo v druhom pykali, keď hostia prestriedali a dvomi gólmi rozhodli zápas.

Lovčica-Trubín – Hronská Dúbrava 5:0 (4:0)
Góly: M. Fabian 2×, J. Vrtík 2×, Z. Debnár

Ladomerská Vieska – Jastrabá 3:2 (2:1)
Góly: S. Šimko 2×, J. Lepšík – A. Mališ, L. Hric (11 m)

Prvý gól v zápase strelili hostia po chybe brankára Číža. Neskôr však chyboval aj brankár hostí a Stanislav Šimko vyrovnal. Ešte pred koncom prvého polčasu išli domáci do vedenia, keď sa z priameho kopu presadil Jozef Lepšík. V Druhom polčase poslal hostí do 2-gólového náskoku po peknej individuálnej akcii opäť Stanislav Šimko a hostia už len skorigovali na konečných 3:2 z pokutového kopu.

Kremnické Bane – Stará Kremnička 0:1 (0:0)
Góly: Š. Francz

Na Kremnických Baniach sa odohral vyrovnaný zápas s nešťastným koncom pre domácich, ktorý v 85. minúte po rýchlej akcii hostí dostali rozhodujúci gól v podaní Š. Francza.

Krahule – Pitelová 0:0 (0:0)

Na Krahuliach sa herne lepším hosťom s Piteľovej nepodarilo streliť ani jeden gól. Výborný výkon totiž podal domáci brankár Marek Kollár, ktorý za svoj chrbát nepustil absolútne nič a vybojoval tak pre domácich cennú remízu.

Góly: J. Jánoš, J. Macek, J. Šulva

Hostia pôsobili v zápase kompaktnejším dojmom a na sklamanie domácich divákov by Sklené Teplice nedali gól ani do rána. Ostrý Grúň mal zápas jasne pod kontrolou a zaslúžene si tak domov odviezol plný bodový zisk.

4. kolo – 8. 9. o 15.30 h:

Banská Štiavnica B – Dolná Trnávka 5:5 (3:1)
Góly: M. Čiliak 2×, R. Chmelina 2×, M. Pastier – R. Kysel, P. Slušný , M. Kopčan, P. Kopčan, R. Boška (11 m)

V Banskej Štiavnici sa odohral zápas plný zvratov, keď v prvom polčase viac-menej diktovali hru domáci a v tom druhom naopak hostia, ktorý však mali väčšinu zápasu hernú prevahu a zahodili niekoľko dobrých gólových príležitostí. Po prvom polčase odchádzali domáci do šatní z 2-gólovým náskokom za stavu 3:1. V druhom polčase pridali rýchle 2 góly a už v 49. minúte viedli 5:1. Dolná Trnávka však dokázala sľubný náskok domácich stiahnuť a dokonca vyrovnať, čím si z takmer strateného a pokazeného zápasu vybojovala aspoň cenný bod. Dôvodom neudržania sľubného náskoku boli zrejme aj nie veľmi vydarené striedania domácich v podobe mladých hráčov, ktorí sa v najlepšom svetle neukázali a sľubný náskok neustrážili.

Prestavlky – Bzenica 0:5 (0:2)
Góly: L. Rybár, J. Meliš, M. Meliš, M. Demko, M. Krištof

Domáci začali veľmi zakríknuto a Bzenica od začiatku dobíjala ich bránku, keď sa konečne v 30. minúte presadil L. Rybár a neskôr aj J. Meliš. V druhom polčase sa už naplno prejavila sila hostí, ktorí pridali ešte ďalšie 3 góly.

Ostrý Grúň – Prenčov 1:3 (1:2)
Góly: M. Michalov – J. Brnák, R. Blahút, M. Blahút

Horné Hámre – Sklené Teplice 2:0 (1:0)
Góly: J. Ježko, M. Herko

Malá Lehota – Vyhne 0:1 (0:0)
Góly: M. Barborík

V Malej Lehote padol veľmi rýchly gól, keď sa už v 5. minúte presadil M. Barborík. V prvom polčase hostia pôsobili technickejším dojmom a zahodili viacero šancí. V druhom polčase sa však hra vyrovnala, ale hostia si tesnú výhru postrážili.

Banská Belá – Prochot 6:0 (2:0)
Góly: L. Židík (11 m), Š. Hrubčo, M. Solivarský 2×, S. Lakatoš, R. Lacko

1. Prenčov 4 4 0 0 19:8 12
2. Vyhne 4 3 1 0 11:3 10
3. B. Belá 4 3 0 1 18:5 9
4. Bzenica 4 2 1 1 14:9 7
5. H. Hámre 4 2 0 2 8:6 6
6. Prochot 4 2 0 2 4:12 6