Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

II. LIGA

9. kolo – 14. 9. o 15:30 h:

Liptovský Mikuláš – Pohronie A 0:3 (0:3)

12 Liptovský Mikuláš 9 3 0 3 6 3:13

Ďalšie výsledky: Dubnica – Podbrezová (1:1), R. Sobota – Prešov (1:0), Šaľa – Senec (1:1), Šamorín – Bardejov (0:1), Michalovce – Trnava B (1:1)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

Predohrávka 15. kola – 11. 9. o 15:30 h:

Pohronie B – Krásno nad Kysucou 1:1 (0:0)
Góly: J. Dobrota – J. Šidlo

Pohronie B v podstate ukázalo, že v istých úsekoch zápasu dokáže hrať aktívny a atraktívny futbal. Opäť však domáci nedokázali využiť svoje gólové príležitosti a prvý gól padol do ich siete. Potom sa domáci usilovali zápas otočiť, ale podarilo sa im už len vyrovnať gólom Júliusa Dobrotu. Pohronie tak už nevyhralo 6-ty zápas v rade a má najhoršiu obranu v lige, čo znamená, že do budúcnosti je na čom pracovať.

Nová Baňa – Brusno (odložené z dôvodu premočeného terénu na 25. septembra o 15:00 hod.)

7. kolo – 14. 9. o 15:30 h:

Pohronie B – Nová Baňa 1:1 (0:0)
Góly: M. Matuškovič (11 m) – M. Kminiak

Pohronie B v prvom polčase už tradične zahodilo množstvo šancí a tak sa do šatní odchádzalo za bezgólového stavu. V druhom polčase sa hra vyrovnala a domáci po ruke v pokutovom území strelili úvodný gól, keď sa z bieleho bodu nepomýlil M. Matuškovič. Hostia sa však nevzdávali a v samom závere zápasu dokázali po rohovom kope a vďaka ľahostajnému prístupu domácich obrancov vyrovnať gólom M. Kminiaka.

16 Badín 9 2 1 6 13:21 7

Ďalšie výsledky (15. kolo): K. N. Mesto – Kalinovo (1:2), Bytča – Z. Poruba (2:1), Lučenec – Tisovec (1:0), D. Tížina – Makov (1:2), Badín – Rakytoce (1:3), Čadca – L. Štiavnica (odložené)

Ďalšie výsledky (7. kolo): K. N. Mesto – Čadca (odložené), Bytča – Lučenec (2:1), Brusno – Rakytovce (1:2), Krásno n. Kys. – Tisovec (0:2), Z. Poruba – L. Štiavnica (0:0), Kalinovo – Makov (2:0), Badín – D. Tížina (0.2)

IV. LIGA JUH

Žarnovica – Podbrezová B 3:0 (2:0)
Góly: M. Laurov, R. Černák, L. Listofer

Podľa slov trénera Dušana Szaba podala Žarnovica najlepší výkon v sezóne a zaslúžene si pripisuje do tabuľky plný bodový zisk. Výsledok 3:0 sa však nerodil jednoducho, pretože hostia boli minimálne vyrovnaným súperom. Žarnovica sa tak pomaly rozbieha a po nie veľmi dobrom vstupe do sezóny nazbierala v posledných 3 zápasoch 7 bodov.

Veľký Krtíš – Štiavnické Bane 0:1 (0:1)
Góly: B. Šiket

V prvom polčase mali viac z hry domáci a svoju aktivitu dokázali v 17. minúte premeniť aj do vedúceho gólu B. Šiketa. V druhom polčase sa obraz hry zmenil a prevahu na ihrisku získali hostia, ktorí si dokázali vypracovať niekoľko gólových príležitostí, ale bez úspešnej koncovky. Dobrý výkon však podal aj domáci brankár, ktorý zneškodnil minimálne 4 čisté šance hostí.

7. kolo – 15. 9. o 15:30 h:

Divín – Štiavnické Bane 0:2 (0:1)
Góly: F. Sojka, D. Budinský

Prvý polčas bol slabšej úrovne a hra bola vyrovnaná. Záver polčasu vyšiel lepšie hosťom, ktorý sa v 41. minúte ujali vedenia gólom F. Sojku. Hosťom vyšiel výborne aj vstup do druhého dejstva zápasu, keď D. Budinský zvyšoval na 2:0 pre Štiavnické Bane. Potom hostia takticky udržali dvoj-gólový náskok až do konca, pričom ešte príležitostne hrozili z brejkov.

14 Hnúšťa 7 1 1 5 4:17 4

Ďalšie výsledky (15. kolo): Poltár – Divín (9:0), Detva – Málinec (1:0), Revúca – Vinica (2:2), Kováčová – Zvolen (0:1), Fiľakovo – voľný žreb, Hnúšťa – voľný žreb

Ďalšie výsledky (7. kolo): Podbrezová B – Vinica (1:3), Málinec – Fiľakovo (3:2), Poltár – Revúca (2:1), Hnúšťa – Detva (2:2), Zvolen – voľný žreb, V. Krtíš – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

7. kolo – 14. 9. o 19:00 h:

Šalková – Repište 1:0 (1:0)
Góly: J. Štubian

Repište v dôležitom zápase herne nesklamalo, ale 3 body zostali v Šalkovej. Na ťažkom premočenom teréne sa odohral kvalitný zápas, v ktorom domáci mali územnú prevahu a vytvárali si viac gólových príležitostí. Dokázali však premeniť iba jednu z nich, keď v 18. minúte zabehol za obranu rýchly útočník J. Štubian a prízemnou strelou popri brankárovi strelil rozhodujúci gól zápasu. Šalková potom potvrdila aj fakt, že má najlepšiu obranu v súťaži a hostí nepustila do konca zápasu takmer do ničoho.

14 Dudince 7 1 1 5 6:17 4

Ďalšie výsledky: Hrochoť – Podlavice (2:0), Krupina – Pliešovce (0:2), Sásová – Priechod (4:4), Dudince – Jakub (1:3), Č. Balog – S. Ľupča (5:0), Medzibrod – Hriňová (1:3)

I. TRIEDA

Tekovská Breznica – Janova Lehota 4:1 (1:0)
Góly: M. Bicka 2×, I. Daniš, P. Mikuška (11 m) – M. Schvarczbacher

Domáci v prvom polčase zahodili niekoľko gólových príležitostí, ale predsa len sa ujali vedenia gólom do šatne. V druhom polčase hostia vyrovnali hru aj stav. Domáci potom prestriedali a oživili svoj herný prejav novými hráčmi, čo sa ukázalo ako správna cesta za víťazstvom v pomere 4:1.

Brehy – Voznica 1:1 (0:1)
Góly: M. Polc – A. Valach

Po nevydarenom úvode domáci prehrávali a nevedeli sa dostať do tempa. Zahodili niekoľko šancí vrátane dvoch nepresných striel z úrovne 5-ky. Ich snaha sa však napokon vyplatila a v 80. minúte sa postaral o vyrovnávajúci gól A. Valach.

Kremnica – Slaská 0:3 (0:1)
Góly: T. Silný, D. Gašparík, P. Gordulič

Domáci síce boli futbalovejší a kombinačne lepší, ale už dlhšiu dobu ich trápi efektívnejšia koncovka, na čo doplatili aj v zápase so Slaskou. Hostia hrali pozorne v obrane a vyrážali do brejkov, ktoré dokázali premeniť v 3 góly a získať tak v Kremnici plný počet bodov.

Župkov – Veľká Lehota 2:0 (0:0)
Góly: S. Eržiak, R. Chrappa

V Župkove sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich, keď sa v druhom polčase presadili S. Eržiak a R. Chrappa. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a počas celého zápasu si nedokázali vypracovať vážnejšiu gólovú príležitosť.

Rudno nad Hronom – Horná Ves 0:4 (0:2)
Góly: D. Karakačanov 2×, A. Širáň 2× (raz 11 m)

Rudno nad Hronom doma pomerne ľahko podľahlo Hornej Vsi, aj keď hlavný rozhodca Forgáč nepristúpil k zápasu veľmi korektne. Už v 3. minúte odpískal penaltu, ktorú premenil najlepší strelec hostí A. Širáň, aj keď k faulu údajne došlo mimo pokutového územia a pri druhom góle do šatne to zaváňalo faulom na domáceho brankára, ktorý bol priľahnutý hráčmi súpera. V druhom polčase rozhodca neodpískal údajnú penaltu domácim, z čoho pramenil 3-tí gól hostí a zápas bol rozhodnutý. Potom sa už len dohrávalo, domáci otvorili hru a po úspešnom brejku sa presadili opäť hostia.

Hliník nad Hronom – Hodruša-Hámre 1:5 (0:3)
Góly: J. Fehérpataky – R. Bocian 2×, M. Búry, M. Frim 2×

Lovča – Lutila 4:2 (1:2)
Góly: F. Páleník, M. Páleník 3× – M. Krnčok, T. Krnčok

V prvom polčase predviedli domáci vlažný výkon a zaslúžene prehrávali 1:2. V druhom polčase však zvýšili aktivitu a za 10 minút sa im podarilo otočiť výsledok na 3:2 a neskôr aj zvýšiť náskok na rozdiel dvoch gólov. Mužom druhého polčasu bol Miroslav Páleník, ktorý sa 3 gólmi postaral o obrad v zápase a v tabuľke strelcov začína ohrozovať Tomáša Silného so Slaskej.

Góly: M. Štefanka, L. Urgela – M. Ivan, Ľ. Matuška, R. Kollár

Domáci aj hostia hrali počas celého zápasu svižný futbal. Ihráč ale vyškolil domácich v efektivite, keď z 2 striel strelil 2 góly a Pitelová musela dobiehať. Následne si domáci vytvorili tlak a dokázali vyrovnať, lenže rozhodujúci gól predsa len strelili hostia.

Stará Kremnička – Krahule 4:1 (3:0)
Góly: R. Pobežka 2×, M. Palenčár, F. Ďurča (11 m) – M. Žiarny

Domáci začali tlakom, ktorý pretavili do rýchleho gólu R. Pobežku už 1. minúte zápasu. Neskôr sa R. Pobežka po prihrávke M. Palenčára presadil opäť a na 3:0 zvyšovali domáci tiež vďaka spolupráci oboch menovaných, ale tentokrát zakončoval práve M. Palenčár. Potom domáci poľavili a dovolili hosťom znížiť gólom M. Žiarneho. Kontaktný gól ale už nepadol a v samom závere premenil pokutový kop brankár F. Ďurča, ktorý rozhodca odpískal po faule na muža zápasu R. Pobežku.

Jastrabá – Kremnické Bane 2:2 (0:1)
Góly: T. Mališ 2× – M. Majda, J. Mazúr

Hronská Dúbrava – Ladomerská Vieska 1:5 (0:1)
Góly: Z. Bezdeda – L. Husár, S. Šimko 2×, J. Netolický, R. Škriniar

Nevoľné – Lovčica-Trubín 0:2 (0:1)
Góly: M. Vrtík 2×

Aj keď domáci od začiatku robili, čo mohli, na skúsenejších a futbalovejších hostí z Lovčice-Trubín nestačili. Hostia si dokázali vypracovať viac šancí, z ktorých 2 skončili gólom v podaní M. Vrtíka. Potom si síce aj domáci vypracovali sľubné šance, ale buď ich nevedeli premeniť alebo ich zneškodnil brankár hostí.

Trnava Hora – Šašovské Podhradie 4:2 (1:1)
Góly: T. Tončo 3×, M. Ceplák – M. Mekíš, A. Kazár

Domáci vstúpili do zápasu mierne ľahostajne a súpera podcenili. Ten to využil a strelil úvodný gól zápasu, na ktorý do konca polčasu ešte domáci stihli odpovedať a vyrovnali. V druhom polčase domáci svoj prístup zmenili a dostali sa do vedenia 3:1. Potom síce ešte hostia zápas zdramatizovali kontaktným gólom, ale Trnava Hora v závere využila brejk a strelila ukľudňujúci gól na 4:2.

Góly: J. Michalka, P. Rosenberg – M. Zubka, M. Ferenčík 2×, M. Čiliak 2×

Domáci boli hosťom viac ako vyrovnaným súperom. Tí však boli efektívnejší v útoku a zrejme mali aj viac šťastia, čo im zabezpečilo plný počet bodov do tabuľky.

Vyhne – Banská Belá 6:1 (4:1)
Góly: M. Kašiar 2×, M. Zuberník 2×, J. Vanko 2× – T. Prokaj

Sklené Teplice – Malá Lehota 1:7 (1:3)
Góly: L. Minka – V. Debnár 3×, P. Baranec, A. Tisovský, M. Šmikniar, E. Pacalaj

Domácim v zápase chýbali kľúčoví hráči, čomu odzrkadľuje aj konečný výsledok. Napriek tejto skutočnosti sa ujali vedenia, keď sa presne trafil L. Minka. Ich vedenie však trvalo len 2 minúty, pretože hostia v zápätí vyrovnali a až do konca mali zápas pevne vo svojich rukách. Nakoniec sa ich gólostroj zastavil na čísle 7 a zaslúžene si tak domov odviezli 3 body do tabuľky.

Prenčov – Horné Hámre 3:2 (3:1)
Góly: M. Blahút 2×, A. Chovan – M. Majsniar, J. Ježko

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, no napriek tomu sa domácim podarilo streliť 2 zlepené góly a do 20. minúty sa ujať vedenia 2:0. Hostia potom znížili, ale domáci ešte do konca polčasu opäť zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Druhý polčas bol v réžii hostí, ktorý sa snažili nepriaznivý výsledok zvrátiť. Podarilo sa im však skórovať len raz, čo však nestačilo ani na remízu.

Bzenica – Ostrý Grúň 7:0 (5:0)
Góly: M. Demko 2×, J. Meliš, R. Šimko, M. Krištof, T. Debnár, J. Mališ

Hostia prišli do Bzenice iba desiati, čo sa prejavilo aj na ich hre a domácej Bzenici nedokázali odolávať. Do konca prvého polčasu viedli domáci jasným výsledkom v pomere 5:0 a v tom druhom sa už viac-menej iba dohrávalo.

Dolná Trnávka – Prestavlky 8:1 (5:0)
Góly: M. Struhár 3×, P. Kopčan 3×, M. Baran, R. Boška – R. Kráľ

Domáci boli celý zápas jednoznačne lepším týmom, o čom hovorí aj konečný výsledok zápasu. Diváci videli dovedna 9 gólov, z ktorých 8 padlo do bránky hostí a po hat-tricku si strelili M. Struhár a P. Kopčan. Dolná Trnávka tak po 3 nevydarených zápasoch konečne bodovala naplno.

1. Prenčov 5 5 0 0 22:10 15
2. Vyhne 5 4 1 0 17:4 13
3. Bzenica 5 3 1 1 21:9 10
4. Banská Belá 5 3 0 2 19:11 9
5. Banská Štiavnica 5 2 2 1 17:15 8
6. Dolná Trnávka 5 2 1 2 26:15 7
7. Malá Lehota 5 2 0 3 11:10 6
8. Horné Hámre 5 2 0 3 10:9 6