Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Futbalové výsledky v žiarskom regióne

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: III. LIGA VÝCHOD, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA., II TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Futbalové výsledky v žiarskom regióne

III. LIGA VÝCHOD

28. kolo

Lokomotíva Košice – Pohronie A 1:1 (1:0)
Góly: Horváth – Páleník

Po dlhej ceste a so zmenenou zostavou odohralo Pohronie na východe dobrý zápas, ktorý skončil zaslúženou remízou. Prvý polčas boli lepší hostia ale gól padol do ich siete. V 27 min. Matuškovič domotal troch hráčov, ale loptu napálil iba do brankára. O dve minúty si narazil aktívny Matuškovič s Uškrtom, ale tento-krát bránku minul. V 37 min. parádne natiahol brankára Abrahám, ale gól opäť nepadol. Po týchto nevyužitých šanciach sa domáci ujali vedenia zásluhou Horvátha v 43 min. zápasu, keď center na dvakrát poslal za chrbát Packu. Druhý polčas sa hostia snažili vyrovnať a to sa im aj podarilo. V 83 min. Páleník s prehľadom potrestal chybu domácej obrany a vyrovnal na 1:1. V nedeľu privíta Pohronie doma Trebišov v poslednom domácom zápase ligovej sezóny.

16 FK LAFC Lučenec 28 9 1 18 25:51 28

Ďalšie výsledky: Lipany – Martin (4:0), Spišská N. Ves – Námestovo (2:1), Poprad – Lučenec (1:0), Trebišov – Dukla B. Bystrica (3:0), ŠK FUTURA – MFK Košice (5:0), Prešov – Vranou n. Topľou (4:2), ŠK Kremnička – Moldava n. Bodvou (1:0)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

26. kolo

Čadca – Pohronie B 2:0 (1:0)
Góly: Kubišta, Kormanec

Brusno – Banská Štiavnica 1:0 (0:0) – nedohrané
Góly: Škubák (11 m)

Prvý a jediný gól zápasu strelil z pokutového kopu domáci Škubák v 65 min zápasu. Potom sa začala na Banskú Štiavnicu lepiť smola. Najprv dostali Zuberník a Necpal červené karty a potom sa im zranili ďalší traja hráči. Rozhodca tak musel zápas prerušiť kvôli nedostatočnému počtu hráčov na strane hostí.

Lokomotíva Zvolen – Nová Baňa 1:1 (1:0)
Góly: Šimkovič – Jenes

Zvolen strelil rýchly úvodný gól zásluhou Šimkoviča už v 3 min. zápasu. Nová Baňa mali potom do 15 min. 3 čisté gólové príležitosti, ale vo všetkých pohorela. V druhom polčase hostia ešte zvýšili aktivitu, ktorú premenil do vyrovnávajúceho gólu Jenes, keď v 70 min. umiestnil do zvolenskej siete pomedzi nohy domáceho brankára centrovanú loptu od Wolfa.

16 MFK Lokomotíva Zvolen 26 3 2 21 13:74 11

Ďalšie výsledky: MFK B. Bystrica – Z. Poruba (2:2), K. N. Mesto – Tisoves (2:2), Krásno n. Kysucou – Kalinovo (0:0), L. Štiavnica – Žilina B (0:2), Bytča – D. Tížina (2:1)

14 FK Jesenské 23 6 3 14 31:56 21

Ďalšie výsledky: Kováčová – V. Krtíš (1:0), Divín – Tachty (4:1), Badín – Málinec (5:1), Poltár – Č. Balog (4:0), Fiľakovo – Revúca (0:0)

14 TJ Partizán Veľká Lehota 23 2 3 18 21:63 9

Ďalšie výsledky: Detva – S. Ľupča (4:0), Pliešovce – Priechod (1:0), Šálková – Sásová (3:0), Krupina – Dudince (0:0), Selce – Jasenie (2:3)

I. TRIEDA

Dohrávka 16. kola

Hodruša-Hámre – Rudno nad Hronom 3:3 (2:1)
Góly: Ološtiak, Frim, Kapusta – Budinský (11 m), Binda, Búry

Stará Kremnička – Brehy 4:5 (3:2)
Góly: Poliak M., Pobežka 2×, Mezei – Hrubý 2×, Polc, Holý, Rafaj

Domáci v prvom polčase vyhrávali 3:0, ale do jeho konca stihli hostia skorigovať 2 gólmi a v druhom polčase sa im podarilo nepriaznivý výsledok otočiť vo svoj prospech. Stará Kremnička si tak s najvyššou pravdepodobnosťou spolu so Bzenicou zaručila účasť v II. triede.

Horná Ves – Kremnica 2:2 (2:1)
Góly: Neushl B., Marianik – Haluška, Chladný

Prvý pomerne rýchly gól strelila Kremnica, keď sa presadil Haluška. Stav zápasu vyrovnal krásnou strelou, ktorá sa od brvna odrazila do siete B. Neuschl. Domáci ešte v prvom polčase strhli vedenie na svoju stranu zásluhou Marianika. Kremnica výborne vstúpila do druhého polčasu, keď po niekoľkých minútach z uhla vyrovnal Chladný. Sporná situácia nastala približne v 75 min. zápasu, keď rozhodca najprv odpískal pokutový kop pre hostí, ale po porade s postranným rozhodcom sa opravil a Kremnica zahrávala len priamy kop zo šestnástkovej čiary. Na druhej strane mohol rozhodnúť o výsledku Adam Širáň, ktorý však za stavu 2:2 trafil iba do tyče. V derby sa tak zrodila zaslúžená remíza, aj keď hostia mali v závere zápasu menšiu hernú aj kondičnú prevahu.

Voznica – Slaská 1:0 (0:0)
Góly: Nemec P.

O jediný gól v zápase sa postaral Nemec v 78 min. Voznici k víťazstvu zrejme pomohol aj fakt, že v 73 min. dostal Šuster so Slaskej červenú kartu za strčenie do hráča po odpískaní faulu. V 84 min. videl po druhej žltej červenú kartu aj Kamil Blaho a tak Slaská dohrávala len s 9-timi hráčmi v poli. Zrejme aj preto už vyrovnať nedokázala.

Lutila – Lovčica-Trubín 3:2 (1:0)
Góly: Majer (11 m), Kanina R., Krnčok M. – Bajnok I., Fabian M.

Lovča – Župkov 5:0 (0:0)
Góly: Páleník M. 2×, Kukučka M. 3×

Lovča mala počas celého zápasu hernú prevahu, ale v prvom polčase to nedokázala premeniť aj na góly. Tie však prišli v druhom polčase, keď stretnutie gólovo otvoril Páleník v 68 min. a potom prišla perfektná 10-minútovka domácich, keď od 80 do 89 min. nastrieľali hosťom 4 góly, z ktorých sa o 3 postaral kanonier Milan Kukučka.

24 . kolo

Bzenica – Slaská 2:3 (0:2)
Góly: Krištof, Neliš – Vanko, Hric, Silný

Kremnica – Lovčica-Trubín 5:1 (2:1)
Góly: Hric 2×, Ďurica 2×, Haluška – Čiliak

Kremnica mala počas celého zápasu jednoznačnú hernú prevahu a hostia mohli byť radi, že nedostali viac gólov.

Hodruša-Hámre – Voznica 4:4 (1:1)
Góly: Galeta, Laurov V. 2×, Bocian – Laurov Ľ., Pajerský, Beňovský, Blaho M.

Góly: Ježko

Tekovská Breznica – Dolná Trnávka 5:1 (1:0)
Góly: Mikuška 3× (raz 11 m), Galbavý, Tomáš, Kacan – Kysel

Ladomerská Vieska – Prestavlky 5:3 (1:2)
Góly: Lietava 2×, Škriniar R., Krátky, Mišuta – Kralovenský 2×, Haring J.

Ostrý Grúň – Vyhne 4:3 (2:3)
Góly: Macek 2×, Šulva, Zúbek – Babic, Lupták

Banská Štiavnica B – Banská Belá 0:1 (0:0)
Góly: Dulaj Š.

Jediný gól vsietil v druhom polčase Štefan Dulaj, keď dorazil odrazenú loptu pod brvno bránky domácich. Hostia boli v zápase mierne aktívnejší čomu nasvedčovali aj dve nastrelené brvná. V 90 min. zrejme nezvládol tesnú prehru Čík, keď mu rozhodca ukázal červenú kartu.

22. kolo

Šašovské Podhradie – Hronská Dúbrava 2:3 (1:0)

Góly: Netolický – Spišiak (11 m)

Vyrovnaný zápas v Krahuliach skončil spravodlivou remízou. Prvý gól stretnutia strelili hostia, keď sa z penalty nepomýlil Spišiak. Stav zápasu vyrovnal v 75 min. zápasu Netolický.

1. J. Lehota 19 15 4 0 80:17 49
2. Ihráč 18 11 2 5 52:30 35
3. Piteľová 18 9 5 4 41:35 32
4. Tr. Hora 18 9 5 4 41:38 32
5. Krahule 19 8 4 7 46:34 28
6. Jastrabá 18 8 4 6 32:32 28
7. Šaš. Podhradie 19 5 6 8 34:38 21
8. Kr. Bane 18 5 4 9 27:31 19