Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA, II. TRIEDA SEVER a II. TRIEDA JUH.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Nádeje Pohronia pochovali Šebekovci, derby v V. lige bez gólov, Horná Ves poskočila v tabuľke!

II. LIGA ZÁPAD

22. kolo – 28. 3. 2015 o 15:00 h.:

Nové Mesto nad Váhom – Pohronie A 4:2 (2:2)
Góly: L. Šebek 3×, M. Šebek – J. Sekereš (11 m), P. Abrahám

V 3. minúte založili v strede ihriska domáci akciu, na konci ktorej bol L. Šebek. Ten sa v šestnástke uvoľnil a strelil prvý gól domácich. O sedem minút ušiel po ľavej strane M. Šebek a zvýšil na 2:0. Pohrončania sa nevzdávali a v 11. minúte vystrelil P. Abrahám tesne nad. Aj v ďalších minútach sa hostia tlačili dopredu, no zväčša iba po šestnástku. Domáci poľavili, čo hostia využili a v 32. minúte nastrelili ruku domáceho hráča, hlavný rozhodca bez váhania odpískal pokutový kop a ten premenil J. Sekereš. Pohronie pridalo na dôraze a snažilo sa vyrovnať ešte do konca prvého polčasu. To sa im aj podarilo, keď po chybe domácej obrany zužitkoval ponúknutú príležitosť P. Abrahám a vyrovnal.

Druhý polčas priniesol opäť veľmi svižný futbal. Hostia boli nervóznejší, na čo doplatil v 47. minúte L. Garaj, ktorý uvidel červenú kartu. O dve minúty neskôr mieril tesne nad bránu M. Šupák. Neskôr dal z protiútoku P. Orolín vyniknúť domácemu brankárovi T. Belicovi. Ďalšie góly priniesla až záverečná desaťminútovka, keď hostia hrali vabank. Bol to opäť L. Šebek, ktorý v 83. min ušiel po pravej strane a loptu umiestil k ľavej tyči. Svoj hetrik zakončil o tri minúty, keď využil zaváhanie obrany a s veľkým prehľadom prekonal F. Placha.

Povedal po zápase:

Stanislav Neuschl, manažér Pohronia: „V najdôležitejšom zápase sme si stretnutie prehrali už na začiatku. V 3. a 10. minúte prešli stredom obrany bratia Šebekovci a prehrávali sme 0:2. Rýchlo sme sa otriasli a prebrali iniciatívu, výsledkom bola strela P. Prikryla, ktorý natiahol T. Belicu. V 33. minúte zahrali domáci v šestnástke rukou a pokutový kop premenil J. Sekereš. O päť minút sa dostal do brejku P. Abrahám a vyrovnal na 2:2. Domáci sa vôbec nedostali do priestoru brány, hrali sme my a nádej žila. Druhý polčas sme začali náporom a v 47. minúte po vzdušnom súboji sa dal nezmyselne vylúčiť po druhej žltej karte L. Garaj a odvtedy domáci začali dobíjať našu bránu. Nič však nevymysleli, rozhodla až 84. a 85. minúta, keď na ľavej strane zle pristúpil k L. Šebekovi P. Prikryl, a ten krížnou strelou zvýšil na 3:2. O minútu zachytil jeho malú domov hlavou a zavŕšil svoj hat-trick. Paradoxom je, že domáci boli efektívni, pretože za celý zápas trafili len štyrikrát bránu, z čoho vyťažili štyri góly. V nedeľu začíname hrať v skupine o 7. – 12. miesto a zase hráme s Novým Mestom nad Váhom.“

12 Nové Mesto n. Váh. 22 3 4 15 15:39 13

Ďalšie výsledky: Dubnica n. Váh. – Šamorín (2:1), Skalica – Bratislava B (2:1), Žilina B – Trnava B (2:2), Nitra – Senec (0:0), Sereď – Šaľa (3:0)

III. LIGA

17. kolo – 29. 3. 2015 o 15:00 h.:

Pohronie B – Rakytovce 2:0 (0:0)
Góly: A. Širáň 2×

Na umelom trávniku za veterného počasia sa odohral typický 6-bodový zápas. Obidve mužstvá zvádzali urputný boj o stred poľa. V 1. polčase sa hra odvíjala prevažne medzi 16-tkami. Zo strany domácich zaujal volej M. Bodora smerujúci nad bránu hostí a hlavička T. Macejka, ktorá tesne minula pravú žrď súperovej brány. Hostia sa snažili hrať na brejky, ktoré však pozorná obrana domácich odvracala.

Do 2. polčasu nastúpili domáci s odhodlaním zlomiť odpor súpera. Hlavičku M. Jarabicu ešte obrana hostí s námahou odvrátila, ale v 55. minúte už nestačila na A. Širáňa, ktorý sa uvoľnil cez stredných obrancov hostí a otvoril skóre zápasu. V 70. minúte sa v pokutovom území hostí najlepšie zorientoval opäť A. Širáň a zvýšil skóre zápasu na 2:0. Spojnicu brány hostí ešte opečiatkoval R. Hudec a sľubnú šancu nevyužil v závere R. Ďurovič. Domáci si vedenie ustrážili až do konca zápasu a do tabuľky si zapísali cenné 3 body.

Lučenec – Žarnovica 2:1 (1:1)
Góly: M. Sarvaš 2× – L. Štefanka

V Lučenci sa odohral zápas priemernej úrovne, v ktorom hostia stratili aspoň remízu v posledných minútach. V prvom polčase L. Štefanka v 19. minúte poslal Žarnovicu do vedenia, ale už o 5 minút domáci vyrovnali zásluhou M. Sarvaša. Potom sa šance striedali na oboch stranách, pričom miernu prevahu mali domáci. 5 minút pred koncom zápasu mohol rozhodnúť P. Mikuška, ale svoju šancu trestuhodne zahodil. Trest prišiel v 90. minúte, keď po diskutabilnom priamom kope strelil víťazný gól M. Sarvaš.

15 POHRONIE B 16 3 2 11 13:36 11

Ďalšie výsledky: Martin – Bytča (2:1), L. Hrádok – Makov (2:1), Kremnička – Teplička n. Váh. (1:1), Krásno n. Kys. – Námestovo (0:1), Čadca – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

15. kolo – 29. 3. 2015 o 15:00 h.:

Pliešovce – Voznica 4:0 (2:0)
Góly: M. Želiezka 3× (raz 11 m), A. Santoris

Repište – Štiavnické Bane 0:0 (0:0)

V Repište sa pred peknou diváckou kulisou odohral výborný zápas, ktorý však nepriniesol ani gól. Prvý polčas bol súbojom dvoch technických mužstiev bažiacich po víťazstve v derby, hra bola teda opatrná a šancí bolo málo. V druhom polčase sa pritvrdilo a prišli aj gólové šance. Najskôr mohli po peknej krížnej strele skórovať hostia. Neskôr sa mohli vedenia ujať domáci, ale strela M. Pavlíka gólová nebola. Onedlho hlavička E. Kmeťa síce v bránke hostí skončila, ale rozhodcovia odpískali offside. V nadstavenom čase mohol ešte rozhodnúť E. Kmeť, ale jeho hlavička po rohovom kope skončila len tesne vedľa. Zápas sa tak skončil nerozhodne a súperi si body podelili.

14 Voznica 15 2 1 12 19:44 7

Ďalšie výsledky: Medzibrod – Priechod (3:0), Lieskovec – Č. Balog (3:2), Sásová – S. Ľupča (0:0), Hrochoť – Šalková (1:5), Bacúch – Badín B (3:0)

I. TRIEDA

Stará Kremnička – Banská Štiavnica 0:2 (0:1)
Góly: vlastný gól (R. Abrahám), M. Meňuš

Slaská – Lovča 1:5 (0:4)
Góly: P. Gordulič – M. Rapčan 4×, M. Kukučka

Hostia boli lepší vo všetkých herných ukazovateľoch a zaslúžene vyhrali. Zápas sa rozhodol už v prvom polčase, v ktorom M. Rapčan strelil hat-trick a jeden gól pridal aj M. Kukučka. V druhom polčase sa viac-menej dohrávalo, pričom M. Rapčan pridal aj štvrtý gól. V záverečných minútach sa konečne presadili aj domáci. Najskôr P. Hric nepremenil pokutový kop, ale už o minútu strelil aspoň čestný gól P. Gordulič.

Horná Ves – Hodruša-Hámre 1:0 (1:0)
Góly: M. Kubík

O výsledku rozhodol jediný gól M. Kubíka, ktorý sa najlepšie zorientoval v šestnástke súpera a odrazenú loptu umiestnil do siete. Zvyšok prvého polčasu bola hra vyrovnaná a šance prichádzali len zriedkavo. V druhom polčase si hostia vytvoril tlak, ale ich snaha o vyrovnanie vyšla naprázdno a najväčšia šanca skončila na brvne. Za domácich v čistej šanci zlyhal D. Karakačanov, ktorý sám pred brankárom mieril iba vedľa. Domáci nakoniec tesný náskok ustáli a dostali sa tak na 2. miesto súťažnej tabuľky.

Tekovská Breznica – Hliník nad Hronom 2:1 (1:1)
Góly: J. Petráš 2× – Š. Krčmárik

Brehy – Lutila 2:3 (0:2)
Góly: M. Polc (11 m), P. Gorbov – R. Majer 2×, P. Poliak

Domáci podali veľmi slabý výkon a herne sa prebudili až v závere zápasu, keď už bolo zrejme neskoro. Lutila už v 22. minúte viedla 0:2 a v 36. minúte R. Majer namiesto hat-tricku zahodil penaltu, ktorej predchádzala červená karta pre domáceho brankára B. Koseca. O pár minút si však červenú kartu vyslúžil aj dvoj-gólový R. Majer. V druhom polčase hostia svoj náskok ešte navýšili, keď sa presadil P. Poliak. V závere zápasu však domáci zabrali a dvomi gólmi výsledok skorigovali. Na lepší výsledok im však už chýbal čas a tak Lutila si odviezla domov plný bodový zisk.

Bzenica – Janova Lehota 4:0 (2:0)
Góly: M. Kliman, A. Kliman, M. Krištof, M. Zliechovec

Veľká Lehota – Kremnica 2:3 (1:2)
Góly: M. Kocian 2× – I. Hovorič 2×, J. Kuzma

Vo Veľkej Lehote sa hral zápas priemernej úrovne. Začiatok patril domácim, ktorý zahodili niekoľko šancí, ale nakoniec predsa len zásluhou M. Kociana skórovali ako prvý. Hostia však do konca polčasu otočili a v druhom polčase svoj náskok aj navýšili. M. Kocian síce ešte korigoval na 2:3, ale viac hostia domácim nedovolili. V závere ešte dostal zbytočnú červenú kartu domáci R. Hanát.

Prestavlky – Rudno nad Hronom 2:1 (1:0)
Góly: P. Kukučka, P. Boldiš (11 m) – M. Brzula (11 m)

Zápas v Prestavlkoch bol vyrovnaný a viac by mu pristala remíza. Úvodný gól vsietili domáci, keď sa presadil P. Kukučka. V druhom polčase hostia vyrovnali, keď za z bieleho bodu trafil M. Brzula, ale o chvíľu na to odpískal rozhodca penaltu aj domácim, z ktorej rozhodol na konečných 2:1 P. Boldiš.

Dohrávka 8. kola – 29. 3. 2015 o 15:00 h.:

Banská Belá – Horné Hámre 0:0 (0:0)

1. Horné Hámre 11 9 2 0 51:6 29
2. Prenčov 11 7 1 3 49:25 22
3. Dolná Trnávka 11 7 0 4 24:19 21
4. Malá Lehota 11 6 1 4 26:24 19
5. Ostrý Grúň 11 6 0 5 24:15 18
6. Vyhne 11 4 5 2 26:21 17