Martin Károly Basketbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky basketbalových súťaží

Tri prehry a jedna výhra. Taká je bilancia žiarskych basketbalových nádejí.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky basketbalových súťaží

KADETI – VÝCHOD

13. kolo:

Žiar – S. N. Ves 52:85 (9:32, 11:20, 16:14, 16:19)

Body: Kašša 15, Šouc 8, Supuka 8, Skladan 8, Košťál 4, Obert 4, Páleník 2, Valo 2, Piatrik 1

Skúsenejší hráči zo Spišskej Novej Vsi, od začiatku zápasu začali diktovať tempo. Už od prvej štvrtiny svojou dynamickou hrou nedali šancu presadiť sa domácim basketbalistom. S úspešnými trojkovými pokusmi rozdiel skóre rýchlo narastal. Až polčasová prestávka a zmenená obrana dokázala Žiarčanom pomôcť k vyrovnanému stavu. Škoda žiarskych nepremenených šancí z pod koša, ktoré im mohli výrazne pomôcť k lepšiemu stavu.

14. kolo:

Žiar – Rožňava 65:60 (12:12, 9:11, 21:21, 23:16)

Body: Kašša 20, Supuka 13, Skladan 10, Šouc 6, Košťál 6, Obert 6, Paleník 2, Valo 2

Strelecká nemohúcnosť pokračovala i v nedeľnom zápase, kde výrazne lepší Žiarčania dávali súperovi stále šancu na vyrovnaný stav. Až štvrtá štvrtina priniesla pekný basketbal, kde sa obidve družstva striedali vo vedení. Domácim k víťazstvu dopomohla osobná obrana a dôležite kose Vladimíra Kaššu.

Body: Horváth 10, Holička 7, Majer 4, Šály 4, Záhorec 4, Mihálka 2, Nagy 2

Proti úradujúcim majstrom Slovenska z Považskej Bystrice nastúpili domáci Žiarčania bez rešpektu. Enormnú fyzickú aj výškovú prevahu súpera eliminovali nasadením v obrane a dôrazom v zakončovaní. Škoda, že výkon z prvého polčasu prvého zápasu, ktorý skončil nádejnou remízou, nedokázali udržať. Prejavila sa predsa len väčšia fyzická aj herná kvalita na strane hostí, ktorí domácich preskákali pod oboma košmi. Žiarčania sa opäť nevyvarovali zbytočných strát lôpt a na skóre sa to okamžite prejavilo. V druhom zápase potešil obrat vo vývoji, keď takmer stratený zápas dokázali bojovným a sympatickým výkonom domáci ešte zdramatizovať. Zo stavu 11:25 dotiahli na 33:39. To však bolo všetko, prišla klasická fáza s nepresnou streľbou a stratenými loptami a súper už zápas v pohode dohral. Za predvedený výkon, napriek prehre, treba chlapcov jednoznačne pochváliť.