Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky futbalových zápasov v regióne ako prví!

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: III. LIGA VÝCHOD, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA., II TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky futbalových zápasov v regióne ako prví!

III. LIGA VÝCHOD

24. kolo:

Pohronie A – Dukla Banská Býstrica 2:4 (1:1)
Góly: Sekereš, Páleník – Peňažka, Považanec J., Sámel 2×

Hostia posilnený o troch hráčov z A mužstva – Peňažka, Považanec a Vajda predvádzali dobrý futbal a dvaja z nich sa aj gólovo presadili. Diváci museli byť spokojní, keďže videli veľa gólov, rýchlu hru a zaujímavý zápas v podaní technickej vyspelosti hostí s bojovnosti domácich.

Dukla sa ujala vedenia po zlom odkope domácich, keď s prehľadom zakončil Peňažka. Potom Pohronie bojovalo a snažilo sa nepriaznivý stav vyrovnať. Dobré centrované lopty však nevyužil dvakrát Sedliak a ani Abrahám. V 35 min. však center Pinku nekompromisne hlavou zavesil pod brvno Sekereš a vyrovnal na 1:1. V poslednej minúte prvého polčasu minul bránku sám na päťke Faško.

V 54 min. kopal Považanec priamy kop z 35 metrov, brankár Gramblička zamrzol na čiare a hostia sa opäť ujali vedenia. O dve minúty však Gramblička vytiahol dobrý zákrok a chytil nájazd Peňažku. V 70 min. opäť po zlom odkope domácich využil rýchly brejk Sámel a zvýšil na 1:3. Pohroniu sa podarilo streliť kontaktný gól po centrovanej lopte Pinku, keď najlepšie vyskočil Páleník a bolo 2:3. Ďalšiu šancu domáci spálili, keď Zvarov center poslal Sekereš tesne vedľa. V nadstavenom čase uzavrel skóre zápasu svojim druhým gólom Sámel. Aj napriek prehre však ostáva Pohronie s výrazným bodovým náskokom a zápasom k dobru na prvom mieste tabuľky. V stredu cestuje Pohronie do Prešova a v nedeľu hostí Lipany.

Ďalšie výsledky:
Poprad – Martin (0:2), Trebišov – Námestovo (3:1), Lok. Košice – Vranou nad Topľou (0:2), FUTURA – Moldava n. Bodvou (2:0), Lipany – Prešov (2:1), Kremnička – Spišská N. Ves (3:2)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

22. kolo

Čadca – B. Štiavnica 2:1 (2:0)
Góly: Kulla 2× – Macejko

Banská Štiavnica vonku neuspela, ale za svoj výkon proti momentálne už druhej Čadci sa vôbec hanbiť nemusí. Zápas rozhodol už v prvom polčase útočník Čadce Andrej Kulla, ktorý otvoril stretnutie v 20 min. a v 33 min. zvýšil už na 2:0 pre domácich. Štiavnici sa podarilo zdramatizovať zápas až v 81 min. gólom Tomáša Macejka. Kapitán hostí Michal Kminiak sa ani v tomto zápase nepresadil a možno práve jeho gól chýbal Štiavnici k tomu, aby dosiahla nejaký bodový zisk. Štiavnica tak po domácej prehre zo Závažnou Porubou zaznamenala rovnaký výsledok aj vonku a ostáva tak po 22. kole na 12. mieste. Najbližšie ju čaká v stredu 8. mája predohrávka 30. kola v Kalinove.

Pohronie B – Tisoves 1:4 (0:3)
Góly: Lipták – Levický, Sudor, Slovák, Tyčiak

Pohronie B hralo v sobotu dôležitý zápas s predposledným Tisovcom, ale domáci hráči ho vôbec nezvládli a súperovi podľahli 1:4. Nevyšiel im hlavne úvod stretnutia, keďže do 30 min. už prehrávali 0:3 po góloch Levického v 3 min., Sudora v 18 min. a Slováka v 24 min. Druhý polčas sa už viac-menej dohrával. Jediný gól za domácich strelil v 83 min. striedajúci Lipták. Posledné slovo však mali aj tak hostia, keď v 86 min. Tyčiak uzavrel skóre zápasu gólom na 4:1 pre Tisovec. Pohronie B si však svoje 13. miesto v tabuľke udržalo, lenže práve Tisovec a aj Kysucké Nové Mesto po víťazstve nad Z. Porubou naňho strácajú už len 2 body. 8. mája cestuje družstvo Pohronia do Brusna.

„Po nevydarenom začiatku jarnej časti futbalovej sezónny sme konečne minulé kolo bodovali. Chceli sme nadviazať na dobrý výkon zo zápasu proti MŠK Kysucké Nové Mesto, kde sme aj za pomoci hráčov "A“ mužstva vyhrali. Bohužiaľ zápas proti Tisovcu nám ukázal naše dlhotrvajúce nedostatky v obrannej činnosti nielen obrancov, ale celého družstva. Hra v poli nebola vôbec zlá, dokonca miestami sme súpera dostali aj na dlhší čas pod tlak. Lenže súper nám strieľal góly skoro po každom svojom brejku. Výsledok je krutý o to viac, že Tisovec sa nachádzal v tabuľke za nami a spolu s ním budeme zrejme bojovať o udržanie v súťaži", vyjadril sa k zápasu manažér klubu Mgr. Rastislav Štanga.

N. Baňa – D. Tížina 4:4 (2:2)
Góly: Jenes 2×, Wolf, Urgela – Vydra, Dirgas, Šimček, Filo

Nová Baňa vybojovala doma cennú remízu, keďže v druhom polčase prehrávala 2:4, ale svojím bojovným výkonom dokázala do konca zápasu vyrovnať. Po bezgólovom vstupe do jari tak v posledných dvoch zápasoch nastrieľali domáci už 8 gólov, tentokrát ale iba s bodovým ziskom.

16 MFK Lokomotíva Zvolen 20 2 1 17 7:64 7

MFK B. Bystrica – L. Štiavnica (2:1), Bytča – Kalinovo (1:4), Zvolen – Žilina B (0:4),

IV. LIGA – JUH

20. kolo

Š. Bane – Tachty 2:1 (1:1)
Góly: Čamaj, Ševeček – To. Molnár

V 26 min. strelil úvodný gól krížnou strelou Molnár. Už o 4 minúty však vyrovnal Čamaj, keď dobrý center umiestnil hlavou do bránky hostí. Rozhodujúci gól padol na začiatku druhého polčasu, keď v 48 min. unikla trojica domácich hráčov a svoj brejk aj gólovo využili v podaní Ševečeka.

Jesenské – Žarnovica 1:2 (0:1)
Góly: Hlavačka, Bocian (za hostí)

Úspešná bola aj Žarnovica, ktorá vďaka gólom Hlavačku v 35 min. a Bociana v 75 min. opúšťala Jesenské s plným bodovým ziskom a pokračuje tak vo svojej víťaznej sérii.

14 ŠK PARTIZÁN Čierny Balog 17 5 1 11 26:29 16

Kováčová – Badín (0:0), Poltár – Divín (3:2), JUPIE BB – V. Krtíš (2:1), Fiľakovo – Málinec (2:1), Revúca – Č. Balog (1:0)

V. LIGA SKUPINA C

20. kolo

Detva – V. Lehota 1:0 (0:0)

Veľká Lehota bojovala s Detvou až do konca zápasu, ale aj tak sa jej nepodarilo získať ani bod. O zápase totiž rozhodla penalta, ktorá domáci premenili až v 91 min. zápasu.

Hliník n. Hr. – Jasenie 0:0 (0:0)

V Hliníku sa hral dôležitý zápas, ktorý sa nakoniec skončil spravodlivou bezgólovou remízou. Obaja súperi si boli plne vedomí dôležitosti zápasu, čomu zrejme zodpovedá aj opatrná hra a stav bez gólov.

14 TJ Partizán Veľká Lehota 18 2 3 13 16:44 9

Šalková – Medzibrod (2:0), Pliešovce – Krupina (1:0), Selce – Sásová (6:3), Hrochoť – Dudince (0:0), S. Ľupča – Priechod (0:0)

I. TRIEDA

20. kolo

Bzenica – Brehy 2:2 (0:1)
Góly: Krištof, Kliman A. – Gorbov 2×

Bzenici sa podarilo doma proti Brehom vybojovať prvý jarný bod, lenže Stará Kremnička prekvapivo vyhrala, a tak Bzenica padá na posledné miesto tabuľky. Brehom pomohol k remíze dvojgólový Gorbov, ktorý pri svojom prvom góle využil chybu brankára, keď zle vyrazil loptu a pri druhom góle opäť zaváhal brankár, keď nedokázal zareagovať na strelu s takmer 40-ich metrov. Za domácich sa hlavou presadil Kliman a z pokutového kopu sa nepomýlil Krištof.

Rudno n. Hr. – Kremnica 1:3 (1:2)
Góly: Budinský – Urgela, vlastný gól, Ďurica

Stretnutie gólovo otvoril v 12 min. Urgela, keď sa presadil z pokutového kopu. V 24 min. zvýšil náskok hostí nešťastným vlastným gólom Bartoš. Domáci ešte do polčasu stihli streliť kontaktný gól aj do tej správnej bránky v podaní Budinského. O všetkom rozhodol v 74 min. Ďurica, ktorý strelil tretí a zrejme rozhodujúci gól zápasu, keďže Rudnu sa už zápas zdramatizovať nepodarilo. Domáci tak prehrali už tretí zápas v rade, kým naopak Kremnica sa každé kolo pomaly prediera tabuľkou vyššie.

Repište – Slaská 2:0 (1:0)
Góly: Kmeť E., Ulbrík P.

Repište nezaváhalo ani v ťažkom zápase proti Slaskej, keď už v 8 min. otvoril stretnutie Eugen Kmeť. Zápas bol vyrovnaný, šance boli na oboch stranách a Slaská opäť predvádzala dobrú obrannú hru. Lenže v 70 min. si Repište vypýtalo pokutový kop, ktorým Ulbrík poslal domácich do dvojgólového náskoku. Slaskej sa už zápas zdramatizovať nepodarilo a utŕžila tak prvú jarnú prehru. Repište v súťaži ešte nenašlo premožiteľa a tak stále istejšie kráča za titulom.

Hod.-Hámre – Lov. Trubín 1:1 (0:1)
Góly: Lavrov – Kováč

Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný a padol iba jediný gól v réžii Kováča, ktorý využil chybnú rozohrávku domácej obrany. V druhom polčase sa hralo hlavne v blízkosti bránky hostí, čo v 75 min. vyústilo do vyrovnávacieho gólu Lavrova, keď dorazil strelu z priameho kopu. Lovčica tak neprehrala ani svoj piaty jarný zápas, ale zaznamenala už tretiu remízu. Hodruša má zatiaľ zo 4-och zápasov 5 bodov a mala by popracovať na útoku, keďže na jar strelila len 3 góly.

St. Kremnička – Župkov 2:0 (0:0)
Góly: Pobežka 2×

Stará Kremnička prekvapivo zdolala Župkov vďaka dvom gólom Pobežku a získala tak prvé jarné body, ktoré ju navyše odpútali od dna tabuľky. Župkov po sérii remíz chcel konečne bodovať naplno, ale zápas vtedy ešte s posledným klubom súťaže vôbec jeho hráči nezvládli.

Horná Ves – Lovča 8:1 (4:1)
Góly: Bien 2×, Mecele, Dobias 2×, Neuschl B., Širáň P., Kasza – Kukučka

Hovná Ves v domácom prostredí nedala Lovči šancu na úspech a hostí rozdrvila ôsmimi strelenými gólmi. Strelecký účet otvoril už v 5 min. Bien, keď zužitkoval pekný center za obranu od Meceleho. Práve Mecele v 9 min. zvýšil na 2:0, keď si jeho strelu z priameho kopu vrazil brankár hostí do vlastnej siete. V 11 min. zápasu prišiel ďalší gól domácich, keď sa krásnou strelou spoza šestnástky presadil Dobias. V 14 min. si Hric takmer strelil vlastný gól, keď sa snažil stečovať strelu hostí, ale Číž vyrazil na rohový kop. V 28 min. Číž vyrazil aj ďalšiu nebezpečnú strelu hostí. V 38 min. Mecele z priameho kopu tesne minul bránku hostí. V 40 min. Dobias po nešťastnom teči jedného z obrancov Lovče strelil svoj druhý gól v zápase a zvýšil už na 4:0. V 42 min. sa podarilo hosťom znížiť, keď prízemnou strelou umiestnil loptu do bránky Kukučka, ktorý sa na jar presadil už 7-krát. Na opačnej strane to skúšal z uhla Bien, ale trafil iba do žrde. V závere polčasu ešte postrašil domácich inak v zápase bezchybný brankár Číž, keď mu lopta takmer vypadla za bránkovú čiaru.

Druhý polčas sa začal akciou Biena, ktorý poslal do šestnástky hostí strieľaný center, ale Hric naň nedosiahol. V 50 min. mali hlavičkovú šancu aj hostia, ale gól s toho nebol. V 53 min. sa opäť presadil Bien a strelil tak už svoj 5 gól na jar. V 56 min. to skúšali aj hostia, ale aj táto strela a všetky ostatné pokusy väčšinou smerovali vedľa alebo končili v rukách Číža. V 58 min. sa presadil aj B. Neuschl, keď obišiel brankára a s prehľadom zvýšil na 6:1. V 68 min. zakončoval z dobrej pozície Kubík, ale brankár nohou jeho strelu vyrazil. V 85 min. si strelil gól aj striedajúci P. Širáň v akcii, ktorá však bola mierne proti pravidlám fair-play. Kuzma mal totiž loptu vrátiť hosťom, ale on založil akciu, ktorú P. Širáň zakončil gólom. Skóre zápasu uzavrel peknou strelou v 89 min. striedajúci Kasza.

Voznica – Lutila 2:1 (1:1)
Góly: Beňovský, Blaho K. – Golha

Prvý gól zápasu padol už v 2 min, keď rozvlnil sieť hosťujúcej brány Beňovský. V 23 min. však krásnou volejovou strelou po rohovom kope vyrovnal Golha. Zápas nakoniec rozhodla jedenástka, ktorú v 60 min premenil Kamil Blaho. Lutila tak neodčinila domáci debakel od Kremnice a prehrala aj vonku. Voznica vybojovala prvé jarné víťazstvo a z piatich jarných zápasov sa jej podarilo získať iba 4 body.

Góly: Danko J. 2× – Kapusta M.

Šašovské Podhradie sa dočkalo prvého víťazstva až v piatom zápase jarnej časti futbalovej sezóny. V prvom polčase mali domáci jednoznačnú prevahu, z ktorej vyťažili jeden gól v 30 min. zápasu v réžii Juraja Danka. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale opäť to bol Juraj Danko, ktorý zvýšil na 2:0 pre Podhradie. Hosťom sa podarilo streliť kontaktný gól v 75 min., keď sa trafil Michal Kapusta, ale domáci si už víťazstvo nepustili. Nevoľné tak na jar prehralo svoj prvý zápas a v stredu ho čaká dohrávka s gólovo rozbehnutými Krahulami.

Kopernica – Jastrabá 3:2 (1:1)
Góly: Melcer, Mánik, Kováč – Mališ T., Bajnok R.

Krahule – Hr. Dúbrava 7:0 (4:0)
Góly: Netolický 3×, Hirschner 2×, Grossman, Kapusta B.

Krahule si z chuti zastrieľali proti Hronskej Dúbrave. V zápase 3-krát skóroval Netolický, 2 góly si strelil Hirschner a po jednom presnom zásahu pridali Grossman s B. Kapustom. Hostia hrali navyše od 70 min. za stavu 5:0 presilovku, keďže rozhodca ukázal domácemu Kollárovi červenú kartu. Namiesto toho aby však skóre zápasu mierne upravili vo svoj prospech, inkasovali ešte 2 góly a Krahule tak opúšťali s debaklom 0:7 s ich pohľadu. Krahule tak na jar zaznamenali svoju druhú výhru, kým Hronská Dúbrava po dobrom vstupe do jari v posledných dvoch zápasoch akoby nemala obranu a inkasovala až 13 gólov.

Kr. Bane – J. Lehota 1:3 (1:3)
Góly: Sekereš Ľ. – Greguš, Daniš, Herinek

Piteľová – Ihráč 2:2 (2:2)
Góly: Henžel M., Štefanka – Henžel J., Ivan

1. J. Lehota 14 12 2 0 60:11 38
2. Ihráč 15 9 2 4 45:25 29
3. Piteľová 15 7 4 4 34:33 25
4. Krahule 14 7 2 5 42:26 23