Martin Károly Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky futbalu...

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: III. LIGA VÝCHOD, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA. Žiar24 vám ich opäť prináša ako prvý.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky futbalu...

MUŽI III. LIGA VÝCHOD

10. kolo – 6. októbra o 14.30 hod.

Lipany – Pohronie A 1:1 (0:1)
Góly: Sekereš
Rozhodca: Korista
Diváci: 120
Zostava:Gramblič­ka,Krivjančin,Ka­mas,Sekereš,Drob­ňák/78´Puliš/,Pin­ka/38Ábrahám/,Se­peši,Blaho,Líš­ka,Sojka,Paraj

Zápas sme začali dobre už v 8. minúte vysunul Kamas Líšku, ten prudko nacentroval pred bránu a Sekereš skóroval 0:1.Domáci pohrozili v 24. minúte, keď po chybe Blahu išiel Eliaš sám na Grambličku ale nedal, nájazd si zopakoval o sedem minút, ale Gramblička zachránil. Prvý polčas sme boli lepším mužstvom, rýchlejším a technickejším. Mysleli sme že to bude pokračovať aj v druhom polčase. Od začiatku nás domáci nepustili za polku a zrazu tu bolo iné mužstvo, ktoré vyhrávalo všetky osobné súboje a gól bol len otázkou času, padol v 53. minúte, keď z voleja trafil Ziemba 1:1.Domáci do nás búšili, ale gól už nedali a v nervóznom závere nám v 80. minúte rozhodca vylúčil Sojku. Domáci prevahu nevyužili a tak si z východu vezieme cenný bod a udržali sme si vedenie v tabuľke. V nedeľu privítame na našom ihrisku silný tím Košice B. Pozývame fanúšikov na dobrý futbal.

11. 1. FC Tatran Prešov juniori 10 4 1 5 15 : 22 13 .433
12. FK LAFC Lučenec 10 4 0 6 9 : 16 12 .400 13. MŠK Fomat Martin 10 3 2 5 15 : 22 11 .367
14. 1. HFC Humenné 10 2 2 6 11 : 18 8 .267
15. FK Spišská Nová Ves 10 2 1 7 14 : 20 7 .233
16. MFK Vranov nad Topľou 10 1 3 6 5 : 16 6

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

10. kolo – 7. októbra o 14.30 hod.

MFK B. Bystrica-Pohronie B (So 6. októbra) 2:0 (1:0)

Hostia odohrali smolný zápas, o ktorom sa dá povedať, že prehral lepší. Úvod bol opatrný z oboch strán a potom sa začali hráči Pohronia osmelovať, keď sa v 15. minúte po chybe domáceho brankára mohli ujať vedenia po šanci Cvejkuša s Urgelom. O tri minúty mal na úvodný gól veľkú šancu Neuschl so Žnavom, opäť však neúspešne. V 21. min. sa ukázal aj brankár hostí Rapčan, keď vychytal priamy kop domácich a následnú dorážku Penov usmernil ponad bránu. Prišla však 25. minúta a rozhodca Oružinský po dlhom váhaní a neskoršej porade prísne vylúčil brankára Rapčana po hlavičkovom súboji mimo 16-ky s protihráčom. Do brány musel ísť útočník Neuschl, ktorý v 28. min. z následného priameho kopu dostal smolný, kuriózny gól a domáci sa ujali vedenia 1:0. Hostia oslabení o jedného hráča v poli však boli aktívnejší a nebezpečnejší. V 50. minúte Dobrotov priamy kop išiel tesne vedľa a dokonca v 55. minúte po faule na Cvejkuša zahodil Rozenberg pokutový kop. Hráči hosťujúceho tímu vo svojej aktivite nepoľavovali, počas skoro celého druhého polčasu dostávali súpera pod tlak, ktorý bol nemohúci a hrozil len s ojedinelých protiútokov. Nakoniec sa však v 84. minúte domácim podarilo streliť druhý gól na konečných 2:0 z jasného postavenia mimo hry, ktoré postranný rozhodca nesignalizoval. Hráči Pohronia si za predvedený výkon, v ktorom hrali 65 minút v oslabení zaslúžia pochvalu, lebo boli lepším tímom. O body a lepší výsledok ich pripravila nepresne rozhodujúca trojica Oružinský, Poliak, Urda.

Čadca-MFK N. Baňa(So 6. októbra) 2:0

K. N. Mesto-B. Štiavnica(So 6. októbra) 1:1 (1:0)
Góly: Zuberník

Po zahodení niekoľko gólových šancí hostí, ktoré brankár domácich zneškodnil boli hostia potrestaný gólom do šatne. Hostia do druhého dejstva nastúpili s cieľom získať body a to sa im aj podarilo. Bojovný Zuberník si vybojoval loptu a sám aj nádherne zakončil a bolo zrovnané. Do posledného hvizdu sa hostia snažili dať aj vedúci gól, ale šance Kminiaka ostali nevyužité.

IV. LIGA – JUH

Š. Bane-Žarnovica 0:0

Úvod zápasu patril domácim hráčom, ktorí sa už v 2. minúte dostali do gólovej šance, ale premeniť ju nedokázali. Domáci hráči aj naďalej mali hru a hostí nepúšťali do žiadnych šancí. V druhom dejstve domáci pokračovali vo svojej hre, tlačili súpera, ale streliť gól nedokázali. Od 65. minúty prebrali iniciatívu hostia, ale na bránu domácich vystrelili len raz. V závere zápasu sa k slovu opäť dostali domáci, dostali súpera pod tlak, ale ich šance ostali nevyužité a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou.

V. LIGA SKUPINA C

Detva-Hliník n. Hr. 4:0

Pliešovce-V. Lehota (So 6. októbra) 1:0 (0:0)

Hostia dobrou taktickou hrou nedali domácim žiadne šance na rozhodnutie zápasu a tak nakoniec rozhodol pokutový kop.

I. TRIEDA

10.kolo – 7. októbra o 14.30 hod.

Bzenica-Horná Ves 1:5 (0:2)

Góly: Kicko – Širáň A. 2, Neuschl B., Bien, Kubík Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa už v 6. minúte ujali vedenia zásluhou Adama Širáňa. Od tohto momentu hrali hostia svoju hru pridali ešte jeden gól a do šatní išli za stavu 2:0. Do druhého polčasu šli domáci hráči s cieľom vyrovnať, ale svoje šance, ktoré si vypracovali nedokázali premeniť aj zásluhou skvele chytajúceho hosťujúceho brankára Číža. V momente, keď sa tlak domácich stupňoval prišla chvíľa hostí, ktorí strelili dva góly a rozhodli o zápase. Hráči Hornej Vsi strelili aj piaty gól a, keď sa už zdalo, že Horná Ves vyhrá opäť na nulu, tak prišiel pokutový kop, ktorí hostia bez problémov premenili.

Stará Kremnička-Voznica 1:1 (0:0)
Góly: Gulička L. – Valach V prvom polčase sa obe mužstvá snažili získať vedenie na svoju stranu, ale akcie, ktoré si vypracovali skončili strelou mimo bránu. Do druhého polčasu nastúpili hostia z vyšším tlakom a v 54 min. otvoril skóre Valach, 0:1. Od tohto momentu domáci pridali na dôraze, súpera zatlačili pred jeho bránu a 80. min po rohovom kope Gulička Libor upravil na konečných 1:1. Do konca zápasu domáci súpera tlačili, ale zmeniť stav zápasu sa im už nepodarilo.

Góly: Chladný – Gordulič 2

Zápas v ktorom mali jasnú prevahu domáci, ale zo svojích šancí dokázali premeniť len jednu . Hostia využili z minima maximum a tak si z Kremnice odvážajú všetky tri body.

Krahule -Ihráč (9.30 hod.) 0:1 (0:0)

Derby zápas v ktorom sa hra odohrávala po väčšinu času medzi 16-kami. Obidve mužstvá si vypracovali zopár “štandartiek“ , ale tie vždy stroskotali na pozorných brankároch. Keď sa zdalo, že zápas sa skončí remízou, tak prišla chvíľa hostí, ktorí využili svoju gólovú šancu a rozhodli o zápase. Zaujímavosťou tohto zápasu bol fakt, že sa počas duelu sa stretli všetci traja bratia Kollárovci.

Kopernica-Tr. Hora 1:3 (1:0)
Góly: Bílek D., Bílek M., Struhár Hostia od začiatku zápasu zatlačili domácich no nedarilo sa im premeniť vyložené šance . Domáci ich za to potrestali rýchlym protiútokom, ktorý skončil gólom. V druhom polčase hostia domácich nepustili k ničomu . Hosťom sa podarilo prelomiť smolu v zakončení a strelili tri rýchle góly a podarilo sa im otočiť zápas.

Nevoľné -J. Lehota 0:4 (0:2)
Góly: Karásek P. 2, Karásek D. ml., Tóth V tomto zápase sa stretli dve mužstvá z opačných koncov tabuľky. Lehota celý zápas diktovala tempo hry, ale zo šancí, ktoré si vypracovala dokázala premeniť “len“ štyri. Aj napriek rozdielu iba štyroch gólov sú hostia s výhrou spokojný.

O. Grúň-Prestavlky 3:0 (2:0)
Góly: Šuriansky 2, Bielik Začiatok zápasu zvládli lepšie domáci, ktorí už v 8. minúte viedli. Do polčasu strelili aj druhý gól a do šatní sa šlo za stavu 2:0. V druhom dejstve domáci hráči hru kontrolovali pridali tretí gól a zápas zaslúžene vyhrali.

L.Vieska- D. Trnávka 1:5 (1:1)
Góly:. Ro.Boška 2, D.Dodok, Turský, Páchnik Zápas sa hral v nedeľu doobeda pred 100 divákmi. Prvý polčas sa hral v réžii hostí. Už v 12.minúte prekrásnou krížnou strelou dostal do vedenia hostí Dominik Dodok. Domáci mali počas prvého polčasu jedinú strelu do priestoru bránu v 25.minúte, keď sa presadil strelou po zemi Radoslav Baran a bolo 1:1. Do konca polčasu mali hostia tri dobré šance, avšak bez gólového efektu.

Druhý polčas po prestriedaní boli suverénne lepší hostia. Domáci si do konca zápasu nevytvorili žiadnu gólovú šancu. Naopak chlapci z Dolnej Trnávky hrali výborne, a už v 55.minúte skóroval hlavou Roman Boška. Tretí gól hostí pridal v 67.minúte Jakub Turský po presnej prihrávke Rasťa Kysela. Po tomto góle to bola zo strany hostí menšia exibícia a schuti si zahrali a ešte aj pridali dva góly. Na 1:4 zvýšil obranca Ivan Páchnik, ktorý umiestnil loptu pod brvno Kováčovej brány. Posledný gól na konečných 1:5 pridal taktiež obranca Roman Boška po prihrávke od Petra Kotrlca, a dal tak svoj druhý gól v zápase.

T. Breznica-H. Hámre 2:1 (2:1)
Góly: za domácich Petráš, Gaži Domáci potvrdili prvú priečku v súťaži.