Vladimír Širáň Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky futbalu...

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: III. LIGA VÝCHOD, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA., II TRIEDA. Žiar24 vám ich opäť prináša ako prvý.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky futbalu...

MUŽIIII. LIGA VÝCHOD

11. kolo – 13. októbra o 14.30 hod.

Pohronie A- Košice B (ned. o 14.30 hod.) 1:0 (0:0)
Góly: Sekereš

Hráči Béčka Košíc,posilnení aj o Ačkárov, pretože je reprezentačná prestávka, podali veľmi dobrý taktický výkon a skoro si odniesli od Hrona bod. Proti boli, ale naši chlapci, ktorí boli po celý zápas v tlaku a dobíjali bránu súpera. V 5´minuli center Pinku nezúžitkoval Sekereš ani Krivjančin, a o dve minúty ušiel stredom obrany Líška, ale sám na brankára nedal. V 11´vypálil z 25m Paraj, ale Repiský zázračne vyrazil. V 23´ vylúčil rozhodca hosťom Gondoľa, ktorý zlomil sánku Líškovi a prišli sme o ďalšieho útočníka. Od tohto okamžiku sme hrali na jednu bránu s cieľom prekonať Repiského. V 41´mali hostia najväčšiu šancu zápasu, keď išli štyria na nášho obrancu ale Kiss dal do žrde. V poslednej minúte prvého polčasu centroval Puliš a Sekerešovu hlavičku vyrazil brankár a chytil aj dorážku z päťky.

Druhý polčas sme tlak ešte zvýšili a kopali sme dvanásť rohov a viacero štandartných situácii, ktoré poriešili hostia v poslednéj chvíli. V závere zápasu hlavou nedal Zvara, v 79´hlavičkoval Sekereš do brvna, ale v 88´sa už po rohu Pinku nemýlil a vyhrali sme 1:0.

Vedieme s trojbodovým náskokom a v sobotu nás čaká dlhá cesta na východ do Humenného.

Góly: Kminiak

V dobrom zápase sa hostia ujali vedenia krásnou strelou. Domáci onedlho vyrovnali Kminiakom a do šatní sa išlo za stavu 1:1. V druhom dejstve mali bližšie k víťazstvu domáci, ale šance Zuberníka, Kminiaka a Baráka ostali nevyužité a tak sa zápas skončil remízou.

MFK N. Baňa-Zvolen 8:0 (5:0)
Góly: Jenes 3, Wolf 2, Rudzan, Marek, Šiman

Počas celého zápasu mali navrch domáci, ktorí hostí deklasovali 8:0. Domáci dobrou hrou už v prvom polčase rozhodli o výsledku. Zápas sa mohol skončiť aj vyšším rozdielom, ale brankár hostí zneškodnil zopár gólových šancí domácich.

Pohronie B-Čadca(So 13. Októbra) 1:2
Domáci futbalisti sa nezľakli súpera z popredných priečok ligovej tabuľky a odohrali s ním vyrovnanú partiu, ktorá však v konečnom výsledku vyšla lepšie pre hostí z Čadce. Už v 4. minúte domáci pohrozili nebezpečnou akciou, ktorú však hosťujúci brankár na dva razy so šťastím chytil. V 16. minúte to boli pre zmenu hostia, ktorí mohli ísť do vedenia, no brankár Packo ich gólovú šancu zneškodnil. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, čo sa určite páčilo prítomným divákom. Po bezgólovom polčase sa v 49. minúte dostal k lopte Abrahám, no ani jeho dobre mierená strela nepriniesla zmenu stavu na ukazovateli.

O šesť minút neskôr sa však už nemýlil, keď skúsený Rado Urgela vystihol zlú rozohrávku hosťujucej obrany, nezištne prihral nabiehajucemu Abrahámovi a ten nekompromisnou strelou poslal domácich do vedenia – 1:0. Potom však prišla nešťastná 70. minúta, kedy po faule na hráča hostí rozhodca Ligas poslal predčasne pod sprchy domáceho Vargu a z nariadeného priameho kopu hostia vyrovnali na 1:1. V 77. to boli opäť hráči Čadce, ktorým sa po zahraní rohového kopu podarilo zvýšiť na 2:1. Tento stav sa i napriek veľkej snahe hráčov Pohronia už nepodarilo zmeniť. Je to veľká škoda, pretože domáci futbalisti si za predvedený výkon a snahu zaslúžili minimálne bod.

Žarnovica-JUPIE BB 4:0 (1:0) Góly: Listofer 2, Šopa, Mikuška

Domáci podali najlepší výkon sezóny a zaslúžene zvíťazili.

Jesenské-Š. Bane 3:1 (3:1) Góly: Pavlík

Do tohto zápasu vstúpili hostia nekoncentrovane a už v 12. minúte prehrávali 2:0. Od tohto momentu sa hra hostí zlepšila, znížili na 2:1 a vypracovali si gólové šance, ale nedokázali ich premeniť. Domáci opäť udreli 2 minúty pred koncom polčasu a zvýšili na rozdiel dvoch gólov. V druhom dejstve hostia znovu prebrali iniciatívu, vypracovali si aj gólové šance, ale pohoreli v koncovke a tak si z Jesenského nedoviezli ani bod.

V. Lehota-Medzibrod 4:4 (2:2)
Góly: Viglaský T. 2, Vozár P., Adamec J.

Počas celého zápasu bola hra vyrovnaná. Domáci podali bojovný výkon a zaslúžene získali bod. S remízou boli spokojné obidve mužstvá.

Hliník n. Hr.-Hrochoť 3:2 (1:1)
Góly: Kopčan, Mališ, Minyu

Prvý polčas bol vyrovnaný a každé mužstvo dalo po jednom góle. V druhom dejstve domáci pridali na dôraze a dokázali sa ujať vedenia. Domáci aj naďalej hrali svoju hru pridali ďalší gól a zápas dotiahli do víťazného konca.

Slaská-Bzenica(13. ok­tóbra) 2:0 (0:0) Góly: Gordulič 2

Vyrovnaný zápas v ktorom domáci premenili svoje šance. Hostia svoje šance premeniť nedokázali a tak nezískali ani bod. Výhra domácich je zaslúžená.

Góly: Laurov, Blaho K. – Frim 2

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, ale vedenia sa ujali hostia po pokutovom kope. V druhom dejstve mali miernu prevahu domáci, ale boli to práve hostia, ktorí zvýšili na 0:2. Keď sa už zdalo, že je po zápase domáci udreli, znížili na 1:2 z pokutového kopu a naďalej dobíjali bránu hostí. Výsledok zvýšenej aktivity domácich sa odzrkadlil, v momente, keď Kamil Blaho z priameho kopu vyrovnal na 2:2. Domáci hráči sa snažili do konca zápasu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale to sa im nepodarilo a v bojovnom derby zápase sa skončila spravodlivá remíza.

Horná Ves-Stará Kremnička 6:1 (2:1) Góly: Bien 2, Neuschl B. 2, Marianik, Číž (11m) – Bugár

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí sa už v 2. minúte ujali vedenia zásluhou Biena. Hostia vyrovnali, nastrelili brvno aj tyč a pričinili sa o zaujímavý futbal v prvom polčase, ale aj napriek tomu do šatní šli domáci s jednogólovým rozdielom 2:1. V druhom dejstve bolo na ihrisku len jedno mužstvo a to domáci, ktorí svoju prevahu potvrdili aj strelenými gólmi. Zápas sa mohol skončiť aj vyšším rozdielom, ale hostí podržal brankár.

J. Lehota-Jastrabá 2:2 (0:0) Góly: za domácich Karásek P., Šipkovský

Tr. Hora-Nevoľné 3:1 (2:0) Góly: Bílek M. 2, Líner Hostia vybehli na domácich s cieľom uchmatnúť nejaký ten bodík, ale svoju aktivitu nevedeli pretaviť do gólov. Domáci ich za to potrestali rýchlymi protiútokmi, ktoré skončili gólom. Hosťom sa výsledok podarilo len zdramatizovať a tak ostali 3 body doma.

Ihráč-Kopernica 2:0 (0:0) Góly: Kollár, Ivan

Piteľová-Krahule 5:0 (1:0)

Prvý polčas bola hra vyrovnaná. Domáci dokázali premeniť jednu svoju šancu z priameho kopu a tak polčas vyhrali o jeden gól. Druhý polčas sa prejavila lepšia hra domácich, ktorí časom pridali ďalšie góly a zaslúžene vyhrali. Kr. Bane mali voľno

H. Hámre-Prenčov 1:0 (1:0) Góly: Muha

Domáci mali v prvom polčase navrch, ale zo svojich šancí premenili len jednu. V druhom

D. Trnávka -T. Breznica 1:3 (1:1) Góly: Struhár – Žembery, Bicka, Havran

Hostia potvrdili dobrú jesennú formu a z Trnávky si odviezli všetky tri body.

Prestavlky-L.Vieska 1:2 (0:0) Góly: Kralovenský – Ivan 2

Vyhne-O. Grúň 5:1 (2:1) Góly: Kašiar 2, Bugár, Benča, Lupták – Segec