Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Výsledky futbalových zápasov

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: III. LIGA VÝCHOD, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA., II TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Výsledky futbalových zápasov

III. LIGA VÝCHOD

22. kolo:

Pohronie A – Moldava nad Bodvou 2:0 (1:0)
Góly: vlastný gól, Sekereš

V nedeľu sa hral pri Hrone veľmi dobrý futbal a diváci sa mali na čo pozerať. Akcie sa striedali na obidvoch stranách, hráči predvádzali rýchly futbal a šancí bolo neúrekom.

Už v 6 min. sa rútil na brankára Líška, ale strelil rovno do neho. O tri minúty hostia prečíslili našu obranu a vypálil Hanzel, ale Gramblička nohami zabránil gólu. Z protiútoku išiel na Nováka sám Zvara, ale aj on strelil iba do neho. Po rohu v 18 min dorážal Sojka, ale na bránkovej čiare vykopol hráč hostí. V 24 min. vyrazil Gramblička Hanzelovu „delovku“ z priameho kopu. Potom dobre vystrelili aj Abrahám a neskôr Kamas, ale najväčšie problémy hosťom narobila strela Sekereša, ktorú vyrazil Novák na roh. V 43 min. prenikol Sedliak po pravej strane a jeho prudký center si vrazil do brány hosťujúci Dolutovský – 1:0.

Druhý polčas pokračoval tlak Pohronia. Po centri Kamasa hlavičkoval tesne nad bránku hostí Sedliak. V 68 min podržal domácich Gramblička, keď zlikvidoval strelu Kandráča. V závere diváci videli dve prekrásne strely Paraja a Kamasove brvno. V 90 min. sa popri čiare prekľučkoval Sedliak, ktorého stiahol obranca hostí a odpískanú jedenástku premenil Sekereš – 2:0.

Pohronie tak prelomilo zlý týždeň a po prehrách vo Vranove nad Topľou a v Martine tak konečne naplno boduje. V sobotu odchádza na derby do Lučenca.

Góly: Hrbek 2×, Púčala, Poliaček, Chupáč

Líder súťaže zo Žiliny sa ujal vedenia už v 6 minúte gólom Hrbeka. O minútu neskôr domáci brankár Rapčan úspešne kryl ďalšiu vyloženú šancu hostí. Následne sa osmelili aj domáci hráči, keď najskôr Glab peknou strelou natiahol hosťujúceho brankára a následne sa Cvejkušovi vo vyloženej šanci nepodarilo umiestniť loptu do žilinskej brány. V 32 minúte pri tlaku hostí pred domácou bránkou jeden z obrancov nešťastne zrazil loptu za Rapčanov chrbát a bolo 2:0. Gól bol pripísaný hráčovi hostí Púčalovi. Tesne pred koncom prvého polčasu mohli Žilinčania svoj náskok ešte zvýšiť, no vyloženú šancu našťastie domácich zahodili.

Druhé dejstvo zápasu už bolo úplne v réžii hosťujúceho celku, ktorý je horúcim kandidátom na postup do III. ligy. V 58 minúte sa nemýlil Poliaček a zvýšil na 3:0. Pri zahrávaní priameho kopu neustrážila domáca obrana Chupáča a ten nedal Rapčanovi žiadnu šancu – 4:0. V 66 minúte zavŕšil úspešnú gólovú bilanciu svojím druhým gólom v zápase Hrbek a spečatil jasné víťazstvo Žiliny v pomere 5:0.

„Hráči Pohronia sklamali svojich fanúšikov predovšetkým prístupom k zápasu, najmä svojou bojovnosťou a nasadením, čim uľahčili kvalitnému súperovi jeho výrazné víťazstvo. Veríme, že mladý domáci káder sa z týchto chýb poučí, a do ďalších bojov o ligové body bude pristupovať ďaleko zodpovednejšie“, vyjadril sa k zápasu vedúci klubu Vojtech Šimovič.

Hráči Pohronia B sa zrejme nepoučili zo zápasu v Kalinove, kde prehrali 0:4 a doma zaznamenali ešte vyššiu prehru. Jasnou vizitkou výkonu hráčov je skóre z posledných dvoch zápasov 0:10, ktoré odzrkadľuje jalový útok a deravú obranu. Treba však povedať, že v oboch prípadoch išlo o súperov z popredia tabuľky, resp. o lídrov súťaže, ktorý body len tak nestrácajú. Ďalšie kolo Pohronie cestuje do B. Štiavnice, kde by mohli získať prvé jarné body.

N. Baňa – B. Štiavnica 0:4 (0:2)
Góly: Kminiak 3×, Havlík

Hostia z Banskej Štiavnice boli lepší po všetkých stránkach, čomu odzrkadľuje aj výsledok zápasu. Výborný zápas odohral hlavne Kminiak, ktorý vsietil hat-trick, pričom jeden zo svojich gólov strelil z pokutového kopu.

Góly: Čamaj, Drexler

Domáci podali dobrý výkon a v domácom prostredí zaslúžene porazili hostí z Divína. Po nevydarenom zápase v Badíne tak získali dôležité 3 body a mierne sa odpútali od dna tabuľky.

Žarnovica – Č. Balog 2:1 (1:1)
Góly: Mikuška 2× – Giertl

Žarnovica po prehre v Málinci porázila doma Č. Balog. Víťazstvo zabezpečil dvojgólový Mikuška, ktorý sa raz presadil aj z pokutového kopu. Domácim pomohla aj červená karta, ktorú dostal hosťujúci Boháčik.

Góly: Minyu 2× – Baranec A.

Hliník si po debakli v Ducinciah vylepšil náladu a doma aj napriek nepremenenej penalte porazil V. Lehotu tesne 2:1. Obidva góly strelil Minyu a zabezpečil tak dôležité 3 body pre Hliník, ktorý sa chce v súťaži udržať. Veľká Lehota po domácej remíze s Jasením v Hliníku nezískala ani bod a zostáva na poslednom mieste.

Góly: Luky

V Bzenici sa odohral priemerný zápas, ktorý rozhodol jediný gól v podaní Lukyho, keď sa mu po zaváhaní domácej obrany podarilo ujsť, zoči-voči brankárovi sa nezľakol a svoju šancu premenil. Bzenici sa na jar nedarí a zatiaľ nezískala ani bod, naopak Rudno si po prehre s lídrom súťaže vybojovalo dôležité 3 body.

Repište – Brehy 2:0 (1:0)
Góly: Vincúr, Ulbrík P.

Vyrovnaný zápas, v ktorom domáci doslova vydreli víťazstvo, vďaka ktorému si vytvorili v tabuľke už 7-bodový náskok pred prenasledovateľom z Hornej Vsi. Brehom sa po bezgólovej remíze v Hodruši nepodarilo streliť gól ani v Repišti.

Hodruša-Hámre – Kremnica – zápas prerušený pre nepriaznivé podmienky

V Hodruši sa rozhodca rozhodol v 19 min. za stavu 0:2 zápas prerušiť. Dôvodom bolo nepriaznivé počasie v podobe hustého dažďa a tiež rozmočené ihrisko, na ktorom sa futbal hrať nedal. Strelcami gólov za hostí boli Lupták a Zíman, ale zápas sa bude zrejme hrať od začiatku.

Stará Kremnička – Slaská 0:3 (0:2)
Góly: Hric, Šimko, vlastný gól

Slaská naplno bodovala v St. Kremničke a domov si odnáša zaslúžené víťazstvo, ku ktorému prispel nešťastným vlastným gólom aj domáci Paler. Slaská po remíze z Hornou Vsou zaknihovala cennú výhru a v tabuľke sa posunie smerom hore. Naopak Stara Kremnička zostáva po druhej jarnej prehre na chvoste tabuľky.

Horná Ves – Lov.Trubín 2:2 (2:1)
Góly: Kubík, T. Neuschl – Pilník, Krajči

Pred prvým polčasom a aj počas prvého polčasu husto pršalo a ihrisko sa časom dostalo do katastrofálneho stavu, dokonca miestami stála voda. V 15. min. zahodili obrovskú šancu hostia, keď sa jeden z hráčov rútil sám na bránku, ale domáci brankár Číž vytiahol výborný zákrok. V 29 min. brankárovi hostí vypadla lopta z rúk a Kubík strelil úvodný gól zápasu. O minútu neskôr dostal hosťujúci Bajnok červenú kartu a domáci začali hrať presilovku. V 37 min. v obrovskej šanci zlyhal A. Širáň, na čo Lovčica odpovedala v 40 min. pekným gólom z priameho kopu v podaní Pilníka. Gól do šatne ale predsa len strelila Horná Ves, keď sa v 43 min. presadil T. Neuschl.

V druhom polčase začali aktívnejšie domáci. Najprv v 48 min. dobre zahrali rohový kop, keď gólu chýbali centimetre. Neskôr vyskúšal brankára aktívny A. Širáň a v 56 min. to skúšal z priameho kopu Kubík. V 58 min. sa dostali do dobrej šance, ktorá síce zaváňala offsaidom, aj hostia, ale vyrovnať nedokázali. V 61 min. strieľal z dobrej pozície J. Kasza, ale bránku minul. O minútu to skúšal Kubík, ale brankár hostí vyrazil nad bránu. Horná Ves stále tlačila, ale upokojujúci gól streliť nedokázala, čo sa jej v 74 min. vypomstilo a Lovčica vyrovnala na 2:2. Strelcom gólu bol Krajči. Hostia potom zdržovali a domáci boli stále nervóznejší. V 81 min. dobre vystrelil B. Neuschl, ale brankár hostí opäť chytil. Domáci ku koncu zápasu dostávali hostí pod tlak, ale ďalší gól už nestrelili a tak na jar zaznamenali po bezgólovom zápase v Slaskej svoju druhú remízu. Lovčica-Trubín si po domácej výhre z Voznicou v pomere 3:0 odváža z Hornej Vsi cenný bod.

Voznica – Župkov 1:1 (1:0)
Góly: Blaho – Repiský

Voznica po prehre v Lovčici vybojovala doma so Župkovom aspoň bod, ku ktorému im mierne pomohla aj červená karta, ktorú cca. v 75 min. dostal hosťujúci Struhár. Župkov tak po výhre nad Lutilou tentokrát len remizoval.

Lutila – Lovča 4:2 (3:0)
Góly: Majer 2×, Hríň, Kanina – Páleník, Kukučka

Prvý polčas jednoznačne vyhrali domáci v pomere 3:0. V druhom polčase zabojovali aj hostia, ktorý aj vďaka Kukučkovej penalte znížili na 3:2. Domácich divákov však upokojil svojím druhým gólov v 86 min. Majer. Pre Lutilu víťazstvo znamená prvé jarné body, naopak Lovča ich už získala v domácom prostredí po výhre nad Bzenicou. Z Lutily však odchádza naprázdno.

Góly: Číž

V Banskej Štiavnici sa odohral vyrovnaný zápas, ktorý rozhodol v 36 min. Číž, keď strelil hosťom gól „do šatne“. V druhom polčase sa pokračovalo vo vyrovnanej partii, ale hostia už vyrovnať nedokázali. Vďaka tomuto zápasu sa B. Štiavnica dostane v tabuľke pred L. Viesku a zatiaľ jej jarná časť sezóny vychádza „na výbornú“, keď po výhre v Dolnej Trnávke naplno bodovala aj doma. Naopak hostia budú musieť popracovať na útoku, keďže na jar ešte nestrelili ani gól a po domácej prehre s Ostrým Grúňom 0:1 zaznamenali rovnaký výsledok aj vonku.

O. Grúň – T. Breznica 0:1 (0:0)
Góly: Bicka

Vyrovnaný zápas rozhodol v 89 min. hlavičkou Bicka. Ostrý Grúň tak po výhre v L. Vieske prišiel o ďalší bodový zisk až samom závere zápasu. T. Breznica je na jar zatiaľ stopercentná. Po tesnej výhre s Banskou Belou 3:2 rovnako tesne vyhráva aj v Grúni.

B. Belá – Prenčov 2:1 (0:1)
Góly: Weis, Palašti – Raučina

Prvý polčas vyšiel lepšie hosťom, keď jediný gól strelil Raučina. Prestávka zrejme viac pomohla domácim, keďže v druhom polčase zápas otočili vo svoj prospech a na jar získali prvé body. Prenčov zatiaľ na jar bez zisku čo i len jedného bodu.

Vyhne – H. Hámre 2:1 (1:1)
Góly: Benča, Kašiar – Cupka

Vyhne zaznamenali na jar svoju druhu výhru a jarná časť im zatiaľ vychádza výborne. Do jari dobre vkročili aj H. Hámre, keď vyhrali 1:0 s Prestavlkmi, ale Vyhne im nedarovali ani bod.

Prestavlky – D. Trnávka 0:5 (0:4)
Góly: Kysel 2×, Struhár 2×, Boška

Prestavlky zostávajú aj po druhom jarnom kole na konci tabuľky a zatiaľ nestrelili ani gól. D. Trnávka si naopak schuti zastrieľala a napravila si chuť po tesnej domácej prehre 3:4 s Banskou Štiavnicou. Dva-krát sa presadil Kysel aj Struhár a výsledok zápasu s pokutového kopu spečatil Boška.

Góly: Kostrian J. – Mánik

Vo vyrovnanom zápase sa striedali gólové šance na obidvoch stranách. Hostia z Kopernice hrali do 35 min. iba desiati, takže museli hlavne brániť. No boli to práve oni, ktorý sa v druhom polčase dostali gólom Mánika do vedenia. Jednogólový náskok si držali až do samého záveru zápasu, keď v poslednej minúte vyrovnal Ján Kostrian. Domáci odohrali identický zápas aj vonku v Tr. Hore, naopak pre Kopernicu predstavuje na jar táto remíza prvý bod do tabuľky.

Kr. Bane – Jastrabá 2:2 (1:2)
Góly: Ivan, Wagner – L. Hric, Bajnok

Jastrabá vo svojom prvom jarnom zápase získava iba bod. Prvý bod na jar získavajú aj Kr. Bane, keďže predchádzajúci zápas prehrali s Nevoľným 2:1.

Piteľová – J. Lehota 1:1 (0:0)
Góly: Štefanka – Greguš

Remíza za zrodila aj v treťom zápase. Piteľová odohrala takmer identický zápas aj v Hr. Dúbrave a J. Lehota po kontumácii zápasu s Ihráčom získala v tomto zápase iba bod. Ak však neberieme do úvahy kontumáciu, tak na jar zatiaľ nevyhrala.

Ihráč – Tr. Hora 1:1 (0:1)
Góly: Henžel J. – Tertan

Ihráč po nešťastnej kontumácii zápasu s J. Lehotu mohol náskok lídra súťaže znížiť, ale tiež zaznamenal remízu. Tr. Hora si po rovnakej domácej remíze so Šaš. Podhradím pripisuje opäť iba bod.