Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Prvé výsledky futbalových zápasov

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: III. LIGA VÝCHOD, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA., II TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Prvé výsledky futbalových zápasov

III. LIGA VÝCHOD

23. kolo:

Lučenec – Pohronie A 0:3 (0:1)
Góly: Krivjančin, Pinka, Páleník

Domáci si mysleli, že ak pripravia hosťom nevhodné podmienky v podobe nepokoseného a nepoliateho ihriska, budú mať šancu uhrať priaznivý výsledok, lenže v sobotu na chlapcov z Pohronia futbalovo aj tak nestačili.

Prvú šancu mali domáci v 29 min. zápasu, keď Husaník prešiel obranou Pohronia, ale jeho strela mierila tesne nad brvno. V 35 min. nádherne vypálil Abrahám a z následného rohu Pinku sa presadil Krivjančin, keď hlavou umiestnil loptu pod brvno – 0:1. V závere polčasu nepremenili svoje gólové príležitosti Sedliak ani Pinka, a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 1:0 pre hostí.

Hostia dobre vstúpili aj do druhého polčasu, keď si v 53 min. na dlhú loptu nabehol Pinka a popri brankárovi zvýšil už na 2:0 pre Pohronie. Pohronie od tohto momentu vzalo zápas do svojich rúk a úplne ovládlo hru. Neskôr dobre centroval Abrahám, ale zakončenie nevyšlo Sekerešovi ani Sedliakovi. V 83 min išiel sám na brankára D. Urgela, ale vystrelil iba tesne vedľa. Po úniku hosťujúcich hráčov v 85 min. upravil s prehľadom na konečných 0:3 s pohľadu domácich Páleník.

V utorok o 16:30 hod. dohráva Pohronie 20. kolo doma momentálne s piatym Námestovom a v nedeľu cestuje do Banskej Bystrice, kde sa odohrá zápas lídrov ligy.

Góly: Levický M.

Nová Baňa si vytvorila v Tisovci viacero dobrých gólových príležitostí, ale aj napriek tomu prehrala. V 38 min. Uličný s dobrej pozície prekopol bránku domácich. V 43 min. mohli hostia streliť gól do šatne, ale Jenés po dobre zahranom rohovom kope trafil iba brvno. V druhom polčase odpískal rozhodca v 73 min. pokutový kop, aj keď k faulu došlo mimo pokutového územia. Domáci Levický sa nepomýlil a strelil jediný gól zápasu. V 78 min. mohol ešte vyrovnať v samostatnom nájazde Urgela, ale trafil iba domáceho brankára. Nová Baňa tak na jar nezískala ešte ani bod a nestrelila ani gól.

B. Štiavnica – Pohronie B 5:2 (3:2)
Góly: Kminiak 4×, Macejko – Janúch 2×

Hviezdou zápasu v Banskej Štiavnici bol domáci Kminiak, ktorý vsietil 4 góly, pričom jeden dal z pokutového kopu. Na jar už nastrieľal dokopy 7 gólov z celkových 9-ich, ktoré B. Štiavnica vsietila. Domáci na jar zatiaľ bezchybný, kým hostia z Pohronia zatiaľ bez bodu. Podarilo sa im však streliť aspoň prvé jarné góly, o ktoré sa postaral Janúch.

Góly: Lavrov 2×, Listofer, Hlavaška – vlastný gól

Žarnovica odohrala doma vynikajúci zápas a zaslúžene vyhrala. Od začiatku až do konca mala zápas pevne vo svojich rukách. Jediná škvrna na jej výkone je azda vlastný gól, ktorý si nešťastne strelil Šopa. Po domácej výhre s Čiernym Balogom si tak udržala domácu neporaziteľnosť aj proti Kováčovej.

V. Krtíš – Š. Bane 3:1 (2:1)
Góly: Budinský (za Š. Bane)

Štiavnickým Baniam sa zatiaľ vonku nedarí a po prehre v Badíne prehrali aj vo Veľkom Krtíši. Jediný gól hostí strelil Budinský.

Priechod – Hliník n. Hronom 4:2 (2:1)
Góly: Ivanič 2×, Jendrišák, Chaban – Hučka, Murín B.

Hliník po domácej výhre s V. Lehotou zakopol v Priechode, kde sa odohral vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre domácich. Za Hliník sa presadili Hučka a Murín.

V. Lehota – S. Ľupča 3:0 (2:0)
Góly: Jenis 2×, Víglaský A.

Veľká Lehota zaknihovala prvú jarnú výhru, ktorá by ju mohla nakopnúť do ďalších kôl. Domácim možno mierne pomohla červená karta, ktorú rozhodca ukázal jednému z hosťujúcich hráčov. Aj napriek tejto výhre však ostáva V. Lehota naďalej na chvoste tabuľky.

Góly: Spodniak 2×, Kanina 2×, Chromík, Mokroš – Rybár

Lutila po prehre v Župkove 0:1 začala strieľať góly ako na bežiacom páse. Lovči strelila štyri a Bzenica si odniesla až šesť kúskov. Dokopy tak nastrieľala už 10 gólov, čo je najviac spomedzi ostatných klubov v súťaži. Hostia by si mali zobrať príklad a tiež začať zbierať body, pretože na jar sa zatiaľ trápia a v tabuľke pomaly klesajú až na dno.

Lovča – Voznica 4:1 (2:0)
Góly: Kukučka 2×, Šebeň, Páleník – Blaho

Lovča sa poučila s prehry v Lutile a doma jednoznačne porazila Voznicu. Kukučka už nastrieľal na jar 5 gólov, z toho dva zaznamenal v tomto zápase. Pri druhom góle sa trafil z bieleho bodu. Hostia z voznice zatiaľ na jar získali jeden bod po domácej remíze so Župkovom a okrem Blaha sa strelecky nikto iný z klubu presadiť nedokázal.

Župkov – Horná Ves 2:2 (1:0)
Góly: Hric M., Goral – B. Neuschl, T. Neuschl

Horná Ves opäť iba remizovala a Repište na čele tabuľky stále viac a viac uniká. Župkov v zápase viedol 2:0 po góloch Hrica v 36 min. a Gorala v 50 min. V 81 min. znížil B. Neuchl a aspoň bod pre Hornú Ves vybojoval až v 95 min. T. Neuschl. Podobne ako hostia sú na tom aj domáci, ktorý rovnako zatiaľ všetky jarné zápasy iba remizovali.

Lov.Trubín – Stará Kremnička 3:2 (1:1)
Góly: Vrtík, Kapusta, Čiliak – Francz, Paler

Stará Kremnička sa začína pomaly udomácňovať na poslednom mieste tabuľky, keďže na jar všetko prehrala. Nepomohol im ani pokutový kop, ktorý premenil Paler. Domáci strelili o jeden gól viac a tešili sa z už druhého jarného víťazstva.

Slaská – Hodruša-Hámre 1:0 (1:0)
Góly: Šimko

Slaská si vo vyrovnanom zápase poradila doma s Hodrušou v pomere 1:0, keď jediný gól strelil Šimko. Skóre v prospech domácich mohlo byť aj vyššie, keby P. Hric premenil pokutový kop. Zápas konkurentov v tabuľke s piateho a šiesteho miesta teda vyhrala piata Slaská a na jar je zatiaľ bez prehry. Tiež môžeme konštatovať, že má na jar najlepšiu obranu, keďže ako jediná v súťaži ešte neinkasovala gól. Naopak hostia z Hodruše sa ešte nedokázali na jar strelecky presadiť a zatiaľ získali iba jeden bod po bezgólovej remíze v Brehoch. Možno však k tomu prispieva aj fakt, že domáci zápas s Kremnicou sa kvôli nepriaznivému počasiu nedohral.

Kremnica – Repište 2:3 (2:0)
Góly: Urgela S., Brunn – Ulbrík, Kmeť, Karvaš

Kremnica odohrala výborný prvý polčas, keď v 25 min. premenil pokutový kop S. Urgela a v 36 min. zvýšil vedenie domácich Brunn. Líder tabuľky však v druhom polčase ukázal svoju silu a nepriaznivý stav dokázal zvrátiť. V 77 min. strelil kontaktný gól Ulbrík, v 89 min. vyrovnal Kmeť a v 90 min. rozhodol Karvaš. Domáci tak prišli o víťazstvo v posledných 15-ich minútach zápasu. Keďže Horná Ves opäť zaváhala, Repište si tak upevnilo pozíciu lídra na čele tabuľky.

Brehy – Rudno nad Hronom 5:1 (2:0)
Góly: Mánik 2×, Gorbov, Búry, Vozár – Luky

Brehy sa na jar konečne strelecky presadili a hneď nastrieľali 5 gólov. Rudno nad Hronom zatiaľ podáva nevyrovnané výkony, keď po remíze a výhre zaznamenáva aj prvú a pomerne vysokú prehru. Jediným strelcom vo všetkých zápasoch za hostí je zatiaľ Luky.

Góly: Královenský 2× – Durovič, Šíma, Číž

Prestavlky aj po zápase s B. Štiavnicou stále na jar bez bodu a začínajú sa tak pomaly udomácňovať na poslednom mieste tabuľky. Podarilo sa im však streliť aspoň prvé jarné góly, o ktoré sa postaral Královenský. Aj keď v tomto zápase domáci po výbornom a bojovnom prvom polčase viedli 2:0, v druhom prestali hrať a Štiavnica sa postarala o obrad. Hostia tak na jar zaznamenali už tretiu výhru v rade a každé kolo stúpajú tabuľkou vyššie. Momentálne im patrí už 5 miesto s 3-bodovým mankom na Dolnú Trnávku, kým na začiatku jari boli predposlední. Darí sa im hlavne v útoku, keď v troch zápasoch nastrieľali až 8 gólov, z ktorých sa o 4 postaral Durovič.

D. Trnávka – Vyhne 6:4 (1:2)
Góly: Struhár 3×, Kysel, Kopčan, Turský – Kašiar 2×, Bugár, Vanko

V Dolnej Trnávke si diváci zrejme prišli na svoje, keďže videli 10 gólov. Prvý polčas síce patril Vyhniam, ale do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení, nastrieľali 5 gólov a zápas vyhrali. Štvrtej Dolnej Trnávke sa tak podarilo zmenšiť náskok tretích Vyhieň zo 6-bodového náskoku na 3 body, ale umiestnenie v tabuľke sa pri oboch kluboch meniť nebude. Dolná Trnávka má na jar strelecký apetít, keďže nastrieľala už neuveriteľných 14 gólov, ku ktorým výrazne prispel hlavne 6-gólový strelec Struhár.

Prenčov – O. Grúň 2:4 (1:1)
Góly: Chovan A., Dolinský – Boledovič, Jánoš, Baláž R., Šuriansky

Prenčov síce na jar strieľa góly, ale vždy ich viac inkasuje, čo im zatiaľ neprinieslo ani bod. Ostrý Grúň podáva na jar sympatické výkony, keď z troch zápasov 2-krát vyhrali a tesne 0:1 prehrali s lídrom súťaže.

T. Breznica – L.Vieska 4:0 (2:0)
Góly: Šebo 3×, Žembery

Domáca Tekovská Breznica zahodila veľa gólových príležitostí vrátane pokutového kopu, ktorý nepremenil Juristý. Aj napriek tomu sa o jasné víťazstvo 4:0 postaral hlavne 3-gólový Šebo, ktorý sa už na jar presadil vrátane tohto zápasu 5-krát. Domáci sú zatiaľ na jar bez prehry a straty bodu, kým hostia presne naopak, t. j. bez bodu a nestrelili ani gól.

Góly: P. Gajdoš

Ihráč po nešťastnej kontumácii zápasu s Janovou Lehotou a domácej remíze s Trnavou Horou konečne bodoval aj naplno, keď doma porazil Šaš. Podhradie vďaka gólu P. Gajdoša. Šašovské podhradie aj do tretice odohralo vyrovnaný zápas. Kým ale v predošlých dvoch získali hostia aspoň bod, tentokrát vyšli naprázdno.

Tr. Hora – Piteľová 3:2 (1:1)
Góly: Trsťan 2×, Beňo – Henžel, Paučo

Obidva kluby v predošlých zápasoch iba remizovali a chceli konečne aj vyhrať. Derby medzi Trnavou Horou a Piteľovou nakoniec vyhrali domáci, o čo sa pričinil hlavne Trsťaň svojimi dvoma gólmi, pričom jeden vsietil z jedenástky.

Hr. Dúbrava – Kr. Bane 3:2 (0:2)
Góly: Gregáň, Lacko, Murgaš – Gavorník, Sekereš

Hronská Dúbrava po remíze s Piteľovou doma bodovala naplno. Po prvom polčase to však vôbec nevyzeralo na víťazstvo domácich, keďže prehrávali 0:2. Druhý polčas však zvládli a postarali sa o famózny obrat. Kremnické Bane sa na jar trápia, keď v troch súťažných zápasoch vybojovali iba bod.

Jastrabá – Krahule 3:1 (3:0)
Góly: Henžel 2×, Bajnok – Netovický

Domáca Jastrabá si po remíze v Štiavnických Baniach vybojovala doma cennú výhru s Krahulami, ktoré po výhre s Kopernicou tento-krát opúšťali Jastrabú s prehrou v pomere 1:3.

Nevoľné – Kopernica 2:0 (1:0)
Góly: Króner, Lichner

Nevoľné začalo jar výborne, keď v oboch z odohraných zápasov vybojovalo víťazstvo a odpútalo sa tak z dna tabuľky. Naopak Kopernica získala v troch zápasoch iba bod a vymenila Nevoľné na poslednom mieste.

1. J. Lehota 12 10 2 0 52:10 32
2. Ihráč 13 8 1 4 37:20 25
3. Tr. Hora 13 6 4 3 30:29 22
4. Jastrabá 12 6 3 3 26:23 21
5. Piteľová 13 6 3 4 30:31 21
6. Krahule 12 6 1 5 34:25 19
7. Kr. Bane 13 4 4 5 23:21 16
8. Šaš. Podhradie 13 3 5 5 23:25 14