Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Výsledky futbalových zápasov v žiarskom regióne

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: III. LIGA VÝCHOD, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA., II TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Výsledky futbalových zápasov v žiarskom regióne

III. LIGA VÝCHOD

Dohrávka 17. kola

FC Tatran Prešov B – Pohronie A 0:1 (0:0)

Ďalšie výsledky:
Spišská Nová Ves – Dukla BB (1:0), Vranou n. Topľou – Lipany (1:0), Námestovo – Moldava n. Bodvou (1:0), Martin – Lučenec (2:0), Kremnička – MFK Košice (2:0), Poprad – ŠK FUTURA (3:1), Trebišov – Lok. Košice (4:2)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

Predohrávka 30. kola

Kalinovo – Banská Štiavnica 5:1 (2:0)
Góly: Koták 2×, Ivan, Melicher, Hazucha – Kminiak

Kapitán Banskej Štiavnice Michal Kminiak sa konečne po dvojzápasovej osobnej prestávke presadil, ale jeho gól v 77 min. zápasu už len dekoratívne upravil skóre rozhodnutého zápasu. Domáci už totiž viedli 4:0 po dvoch zlepených góloch Kotáka v 33 min. a Ivana v 35 min v prvom polčase a góloch Melichera v 56 min. a Hazuchu v 60 min. počas druhého polčasu. Na ôsmy jarný gól Kminiaka ešte odpovedal v 80 min. svojím druhým gólom v zápase Koták a pečatil tak víťazstvo domácich v pomere 5:1. Banská Štiavnica tak po výbornom vstupe do jari zaznamenala už svoju 3 prehru v rade. Dôvodom sú pravdepodobne zranenia a pracovné zaťaženie hráčov klubu.

Liptovská Štiavnica – Nová Baňa 0:0 (0:0)

Nová Baňa po dvoch divokých domácich zápasoch s Brusnom (výhra 4:3) a Dolnou Tížinou (remíza 4:4) tentokrát v Liptovskej Štiavnici nerozvlnila sieť domácich ani raz. Najväčšiu šancu hostí mal v závere zápasu Uličný, keď v samostatnom úniku strelil loptu priamo do brankára. Gól sa nepodarilo však streliť ani domácim a tak zápas sa skončil spravodlivou bezgólovou remízou a vzájomnou deľbou bodov. Podstatné ale je, že Nová Baňa po nevydarenom vstupe do jari posledné 3 zápasy neprehrala a z každého vybojovala nejaké body.

Brusno – Pohronie B – odložené pre nepriaznivé počasie na 15. mája o 16:30 hod.

16 MFK Lokomotíva Zvolen 21 2 1 18 7:65 7

MFK B. Bystrica – Žilina B (0:2), Z. Poruba – Tisovec (2:0), Krásno – D. Tížina (0:1), K. N. Mesto – Čadca (0:0), Bytča – Zvolen (1:0)

IV. LIGA JUH

Dohrávka 15. kola

Veľký Krtíš – Žarnovica 0:0 (0:0)

Žarnovica po úspešnej štvorzápasovej víťaznej sérii tentokrát vo Veľkom Krtíši iba remizovala. Prvý polčas patril domácim, ale v druhom polčase hostia hru vyrovnali. Najväčšie šance zápasu prišli až v druhom polčase, keď najprv domáci Berec v 75 min. nepremenil pokutový kop a tesne pred koncom mohol rozhodnúť zápas v prospech hostí striedajúci Zelovič, ale trafil iba do brvna. Zápas sa tak skončil zaslúženou remízou.

JUPIE BB – Štiavnické Bane 1:2 (0:0)
Góly: Budinský, Drexler (za hostí)

V Banskej Bystrici sa rozhodlo až v druhom polčase. Úvodný gól zápasu strelil po peknej individuálnej akcii v 55 min. zápasu Budinský. V 69 min. zápasu po chybe domácej obrany išli hostia zásluhou Drexlera už do dvojgólového vedenia. Domácim sa podarilo nepriaznivý stav už len skorigovať v 89 min., keď jeden z hráčov vystrelil a po teči jedného z obrancov Štiavnických Baní skončila lopta v sieti. Hostia tak po víťazných zápasoch s Kováčovou a Tachtami vyhrali aj tretí zápas v rade.

14 ŠK PARTIZÁN Čierny Balog 18 5 1 12 26:36 16

Málinec – Kováčová (2:1), Tachty – Č. Balog (7:0), Divín – Jesenské (2:1), Badín – Revúca (9:0), Poltár – Fiľakovo (3:1)

V. LIGA SKUPINA C

Krupina – Hliník nad Hronom – hostia nepricestovali pre nedostatok hráčov, zápas sa tak bude zrejme kontumovať v prospech domácich

Veľká Lehota – Šálková 0:1 (0:0)
Góly: Štulajter

Veľká Lehota po nešťastne prehratom zápase v Detve 0:1, ktorý rozhodla premenená penalta na konci zápasu opäť rovnako nešťastne prehráva aj doma so Šálkovou, keď o výsledku rozhodol Štulajter v 88 min. zápasu, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránou domácich a strelil rozhodujúci gól zápasu.

14 TJ Partizán Veľká Lehota 19 2 3 14 16:45 9

Dudince – Priechod (1:4), Selce – Hrochoť (2:3), Medzibrod – S. Ľupča (4:0), Sásová – Jasenie (5:1), Pliešovce – Detva (3:1)

I. TRIEDA

Župkov – Bzenica 2:0 (1:0)
Góly: Hric M., Repiský

Župkov odčinil nečakanú prehru v Starej Kremničke a poradil si doma so Bzenicou v pomere 2:0. O góly sa postarali po pekných futbalových kombináciách Hric M. a na jar zatiaľ najlepší strelec Župkova Repiský. Župkov zaznamenal na jar len svoju druhú výhru, ale hostia sú na tom oveľa horšie, keďže zo 6-ich zápasov získali iba bod a zaslúžene im tak patrí posledné miesto ligovej tabuľky.

Lovčica-Trubín – Lovča 2:1 (0:0)
Góly: Krajči, Kováč – Páleník M.

Diváci v Lovčici videli góly až v druhom polčase. Úvodný gól vsietil v 70 min. Krajči a už o 5 minút zvyšoval na 2:0 Kováč. Hosťom sa podarilo už len skorigovať gólom Miroslava Páleníka v 82 min. zápasu. Hostia po úvodných troch jarných výhrach zaznamenali aj 3 jarné prehry v rade, kým domáci na jar zatiaľ neprehrali a podávajú veľmi sympatické výkony.

Slaská – Lutila 1:1 (0:0)
Góly: Bahno – Kanina

Aj v Slaskej padali góly až v druhom polčase. Najskôr išli do vedenia domáci, keď v 75 min. premenil Bahno pokutový kop. Lenže domáci sa z vedenia dlho netešili, pretože hneď z prvého protiútoku v 77 min. vyrovnal svojím štvrtým jarným gólom Kanina. Slaská tak po prvej jarnej prehre v Repišti tentokrát získala aspoň bod, s ktorým budú zrejme spokojní aj hostia, ktorý posledné dva zápasy prehrali.

Kremnica – Voznica 0:1 (0:0)
Góly: Vančo

Voznica po domácej výhre z Lutilou získala plný počet bodov aj v Kremnici, keď jediný gól zápasu strelil hlavičkou po rohovom kope Vančo. Domácim sa zrejme viac darí vonku, keďže doma posledné dva zápasy prehrali a vonku presne naopak, opúšťali zatiaľ vždy trávniky súperov s 3-bodovým ziskom.

Brehy – Horná Ves 2:2 (0:1)
Góly: Búry, Vozár – Neuschl T., Kuzma

Horná Ves sa zrejme vracia k remízam z úvodu jarnej časti sezóny, keď po dvoch presvedčivých domácich výhrach s Rudnom a Lovčou vonku opäť len remizovala. V prvom polčase mali domáci síce prevahu, ale gól strelili hostia v podaní Tomáša Neuschla. V druhom polčase zvýšil ešte náskok hostí Kuzma. Potom však prišlo vylúčenie T. Neuschla a Brehom sa podarilo zásluhou Búryho a Vozára vyrovnať. Na konci zápasu ešte zahodili hostia 2–3 čisté šance a tak z dobre rozohratého zápasu si odnášajú iba bod. K remíze možno prispela aj skutočnosť, že v bránke hostí stál útočník B. Neushl. Domáci tak po nevydarenom vstupe do jari neprehrali už štvrtý zápas v rade.

Rudno nad Hronom – Stará Kremnička 1:0 (0:0)
Góly: Binda

Tabuľkové derby vyhralo Rudno nad Hronom, keď jediný gól v 49 min. strelil Binda. Najväčší podiel na góle mal zrejme brankár Starej Kremničky, ktorému lopta vypadla z rúk a strelec domácich poľahky otvoril skóre. Rudno okrem Kremničky dokázalo na jar poraziť aj Bzenicu, kým hostia vyhrali len jeden zápas predchádzajúce kolo so Župkovom. Zrejme Bzenica a aktéri tohto zápasu budú bojovať o udržanie v súťaži, aj keď Rudno si týmto zápasom výrazne pomohlo.

Repište – Hodruša-Hámre 1:0 (1:0)
Góly: Ulbrík P.

Repište nespoznalo svojho premožiteľa ani v 19-tom ligovom zápase a každým kolom sa približuje k zisku titulu. O jediný gól zápasu sa postaral Ulbrík P., ktorý vsietil na jar už svoj 5-ty gól. Hostia síce prehrali na jar len druhý zápas, ale zo všetkých klubov nastrieľali na jar najmenej gólov, t. j. len tri.

Fotky zo zápasu nájdete vo fotogalérii pri článku.

Góly: Urgela P.

Krahule sa vďaka výhre s Nevoľným dostali na 3. miesto tabuľky, kým súper zostáva na jej chvoste. Jediný gól v tomto vyrovnanom zápase strelil v 35 min. Urgela P., keď sa k nemu dostala nevydarená strela Netolického a on nekompromisne umiestnil loptu do bránky. Krahule zatiaľ na jar zdolala len Jastrabá, ale aj hostia podávajú sympatické výkony, keďže na jar zaznamenali vôbec prvé dve víťazstvá v súťaži, ale posledné dva zápasy im nevyšli a prehrali.