Správy

Kremnica chce vybudovať nabíjaciu stanicu pre elektromobily: Kde by mohla vyrásť?

Poslanci historického mestečka jednohlasne schválili žiadosť o dotáciu na vybudovanie nabíjacej stanice pre elektromobily.

Ilustračný obrázok k článku Kremnica chce vybudovať nabíjaciu stanicu pre elektromobily: Kde by mohla vyrásť?
Zdroj: TASR

Mesto Kremnica chce vybudovať nabíjaciu stanicu pre elektromobily, poslanci na štvrtkovom (12.11.) mestskom zastupiteľstve schválili žiadosť o dotáciu na projekt Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky. Informoval o tom primátor Alexander Ferenčík.

Za koľko?

Poslanci mesta jednohlasne schválili žiadosť o dotáciu na vybudovanie nabíjacej stanice pre elektromobily. Maximálna výška oprávnených výdavkov dosahuje 18 000 eur, podmienkou čerpania dotácie je päťpercentné spolufinancovanie zo strany žiadateľa.

„Síce v súčasnosti nie je využívanie takýchto typov dopravy celkom časté, verím, že práve dostupnosť infraštruktúry môže pomôcť v jej rozšírení,“ uviedol Ferenčík s tým, že dôležitou motiváciou bola možnosť získania prostriedkov z externých zdrojov.

Na Zechenterovej

Z materiálov predložených mestskému zastupiteľstvu vychádza, že samospráva pre vybudovanie nabíjacej stanice predbežne vyčlenila priestor na Zechenterovej ulici. V projekte by mesto chcelo vybudovať dve nabíjacie stanice a štyri parkovacie miesta vyčlenené pre vozidlá na elektrický pohon.

„Z našej strany je možné stanicu realizovať v priebehu jedného až dvoch mesiacov, počkať si budeme musieť na formálne záležitosti v podobe administratívnych úkonov,“ vysvetlil Ferenčík.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie