Barbara Dallosová Kultúra

Kremnické gagy OBRAZOM: Takto vyzeral 34.ročník festivalu humoru a satiry!

Desiatky domácich i zahraničných produkcií, zaplnené kremnické námestie aj zákutia, voňavé stánky s občerstvením, šialení akrobati v uliciach i pokojné výstavy...To je len zlomok z toho čo ste mohli tento víkend zažiť v Kremnici. Pozrite, ako to tam vyzeralo.

Ilustračný obrázok k článku Kremnické gagy OBRAZOM: Takto vyzeral 34.ročník festivalu humoru a satiry!
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Otváracím ceremoniálom v piatok doobeda sa spustil úžasný kolotoč koncertov, inscenácií, divadelných či výtvarných improvizácií, akrobatických kúskov ale najmä nezameniteľnej atmosféry konca augusta v Kremnici. Tohtoročné gagy slávili 34. narodeniny, a ukázali, že sú v najlepšej forme.

Pred gagmi sa nedalo skryť

Festival začal v piatok presne o dvanástej na obed, a to rovno top produkciou. Svetovo uznávaný dánsky akrobat a majster pouličnej zábavy predviedol neuveriteľnú šou, z ktorej tuhla krv. Potom už s krátkymi odstupmi alebo aj súčasne prebiehali desiatky ďalších starostlivo vybraných produkcií.

Humoruchtiví návštevníci sa presúvali z kremnického námestia do Kina Akropola, šapitó pod hradom, Uličky slávnych nosov či iných zákutí. Na vystúpenie, výstavu či workshop ste narazili prakticky všade, kam ste sa cez víkend v banníckom mestečku pohli.

Počasie neodradilo

Vrtošivé augustové počasie sa celkom krotilo a mokro bolo v Kremnici až v nedeľu poobede. Ulice mesta zaplavili dáždniky a pohostinstvá a reštiky lemujúce námestie a okolité uličky sa zaplnili. Gagy pomyselne skončili záverečným galavečerom s vyhodnotením, v skutočnosti však návštevníkov čakali ešte tri predstavenia.

Koncert česko-slovensko-slovinskej kapely Fekete seretlek, nová inscenáciu Radošincov, ktorá vytvorila pred šapitó nekonečné rady na lístky a bábková show z dielne Teatro Matita. Tohtoročné gagy stiahli vlajky na Mestskom hrade a definitívne sa rozlúčili v nedeľu o deviatej.

Fotky si pozrite v našej galérii.

Kremnické gagy 2014 - takto vyzeral 34. ročník legendárneho podujatia
40
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie