Kríza N-SPORT TRENDu pretrváva naďalej

V sobotu 29.10.2011 cestovali žiarski hokejbalisti na zápas 11. kola Slovenskej hokejbalovej extraligy do Vrútok. Zápas tabuľkových susedov sľuboval zaujímavú konfrontáciu.

Prvá tretina patrila domácim, ktorí sa najmä vďaka presilovým hrám dostávali do tlaku. Výhodu o dvoch hráčov mali prvýkrát už v 6. minúte, no využiť ju nedokázali. Hráči N-SPORT TRENDu vstúpili do zápasu nekoncentrovane, hrali nedisciplinovane, čo sa odzrkadlilo aj na priebehu prvej tretiny. Vrútky sa dostali do vedenia po nedôslednom pokrytí domáceho hráča. Druhý gól pridali o 20 sekúnd, opäť po pasívnom bránení zo strany hostí. Vzápätí na to sa však Žiarčanom podarilo znížiť prostredníctvom Takáča, ktorého našiel Heckl. Na strane hostí však došlo k ďalším vylúčeniam a druhú presilovú hru o dvoch hráčov domáci už využili. Rozdiel skóre mohol byť po úvodnej časti hry výraznejší, žiarsky tím však podržal výborne chytajúci brankár Náter.

Druhé dejstvo prinieslo vyrovnanejší hokejbal, v ktorom vynikli obaja brankári. V polovici zápasu si hráči Komety opäť zahrali presilovú hru, ktorú využili ukážkovou akciou po zlom striedaní hostí a zvýšili na rozdiel troch gólov. Až od tohto momentu si arbitri stretnutia začali všímať nečisté zákroky aj na strane domácich, no na posudzovanie zákrokov mali rozdielny meter aj naďalej, z čoho ťažili hráči Vrútok.

Do tretej tretiny nastúpili žiarski hokejbalisti ako vymenení. Všetky sily sústredili do útoku a od 5. minúty mali výraznú prevahu. Archilovou pätou žiarskeho tímu sú však presilové hry a ani v tom zápase nedokázali žiadnu premeniť. Tlak Žiarčanov však pokračoval, no niekoľko čistých šancí nedokázali premeniť. Ujala sa až strela Uhroviča po závare pred bránov domáceho brankára. V závere sa hostia ešte pokúsili o vsietenie gólu, no ani odvolanie brankára im nepomohlo. ** HBK Kometa Vrútky – N-SPORT TREND Žiar n/Hronom 4:2** (3:1,1:0,0:1)

Góly: Takáč, Uhrovič Zostava: Náter, Slávik – Dobrík, Pukač, Strohner, Kamo, Šulek, Heckl – Plandor, Ruttkay, Mojžiš, Pastorok, Matuška, Vallo, Uhrovič, Takáč, Nemček

11. Jokerit Petržalka 10 2 1 1 6 22:40 9

12. N-SPORT TREND Ž. n/Hr. 10 2 1 0 7 25:40 8 13. ŠK Profis 32 Bratislava 10 1 1 0 8 17:35 5