Barbara Dallosová Rôzne Správy

Ktorých tipujete ako naj kuchárov? ZOZNAM žiarskych gulášových tímov

Pod košatými stromami a pri dobrom pivku na ochutnáme niekoľko súťažných gulášov. Vieme, kto všetko bude makať nad kotlíkmi.

Ilustračný obrázok k článku Ktorých tipujete ako naj kuchárov? ZOZNAM žiarskych gulášových tímov
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Akcia v znamení piva a gulášu náš v žiarskom Parku Štefana Moysesa čaká už túto sobotu (24.8.). Beer festu obvykle patrí jedna z posledných augustových sobôt a je akousi rozlúčkou s letom. Hoci názov akcie sľubuje najmä niečo pre pivkárov, nie je to len o tomto lahodnom moku. Jedným z najväčších lákadiel pivného festivalu je súťaž o najlepší žiarsky guláš.

Z kotlíkov to bude rozvoniavať jedna radosť a o tom, ktorý guláš je najlepší, rozhodnú samotní návštevníci. Šancu zapojiť sa dostali firmy, inštitúcie, alebo proste partie.

Zostava tímov je už uzavretá a guláš tento rok navaria: Mesto Žiar nad Hronom, Mesto Svitavy, Svet zdravia, Vlci Handlová, Plzenská, Slovalco, Sitňan, Rybári, Gymnázium ZH, Poslanci ZH, Tubapack, Bitala – Luto, Kinka Salón a Mendosino.

Kto nie je gulášový, môže si pochutnať napríklad na grilovaných pstruhoch. Akciu bude moderovať Rado Černák. Nezmeškajte to, na čo sa tešíte, a nazrite do programu:

  • 10:00 hod. – Žhavenie kotlín – začiatok súťaže vo varení gulášu
  • 11:00 – 14:00 hod. – Country Limit Club – vystúpenia country skupiny
  • 14:00 hod. – Koštovka gulášov – vyhodnotenie súťaže vo varení gulášu
  • 15:00 – 20:00 hod. – Rádius – vystúpenia obľúbenej skupiny

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie