Martin Károly Šport

Ľadové medvede v Baywatchi v rekordnom počte: Tajomstvá otužovania prezradil zasvätený v tomto VIDEU!

Toľko otužilcov a nadšencov nádrž pri Žiari, ľudovo nazývaná Baywatch, veru nepamätá. Čo je na ponáraní sa v ľadovej vode také zaujímavé? Doprajú si ľadové medvede za pohárik? Ďalšie tajomstvá prezradené rovno na kameru!

Ilustračný obrázok k článku Ľadové medvede v Baywatchi v rekordnom počte: Tajomstvá otužovania prezradil zasvätený v tomto VIDEU!
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Voda vraj nebola také ľadová, ako by mala byť. Napriek tomu bola pre mnohých prekvapením. Približne 103 otužilcov z celého Slovenska sa zišlo počas príjemného nedeľného popoludnia pri nádrži Dubník, nazývanej aj Baywatch.

„Ide o to, aby sme prekonali sami seba,“ prezrádza jedno zo základných tajomstiev tejto záľuby Vojtech Tonhajzer z klubu otužilocv Pohronské ľadové medvede.

To však podľa neho zďaleka nie je hlavný dôvod, prečo otužovanie láka z roka na rok stále viac nadšencov. „Počas jednej minúty v ľadovej vode spálite približne 400 kalórii. Po 10 minútach teda spálite viac ako maratónec,“ smeje sa práve po vynorení Tonhajzer, ktorý je jedným z prvých ľadových medveďov v regióne.

Veľkú úlohu ale podľa mnohých z nich zohráva aj posilnenie ťažko skúšanej imunity. Mnohí tvrdia, že sú jednoducho zdravší.

Slováci sú známi aj tým, že si pripíjajú takmer pri každej príležitosti. Fľašu by ste však dnes na Baywatchi, medzi stovkou otužilcov, hľadali márne. „Lekári to rozhodne nedoporučujú. Najlepší je teplý čaj,“ dodáva otužilec z Hliníka nad Hronom.

Aké sú ďalšie tajomstvá kúpania v ľadovej vode a prečo je stále viac tých, ktorý sa tomuto športu oddávajú sa dozviete v priložených videách a fotkách :) Pozrite si aj hmynu otužilcov, prvýkrát s mužskou speváckou skupinou Sekera.

7. ročník celoslovenského stretnutia otužilcov sa uskutočnili 15. marca pri Žiari nad Hronom.

O tajomstvách otužovania: Ľadové medvede v rekordnom počte:)
4
Galéria
Šťastné tváre ale aj grimasy: Ľadové medvede z celého Slovenska
35
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie