Barbara Dallosová Šport

Lov medailí v podaní Žiarčanov: Šancu dostali aj tí najmenší, FOTO

Prvá polovica októbra naservírovala žiarskym karatistom hneď niekoľko výziev. A takto sa s nimi popasovali.

Ilustračný obrázok k článku Lov medailí v podaní Žiarčanov: Šancu dostali aj tí najmenší, FOTO
5
Zdroj: Karate Klub MŠK Žiar n. Hronom

V prvej polovici októbra sa karatisti z MŠK Žiar nad Hronom zúčastnili dvoch menších turnajov, kde dostali šancu najmä naši mladší a menej skúsení pretekári.

Šanca pre mladšie ročníky

33. ročník Pohára SNP v karate (6.10) v krajskej Banskej Bystrici postavil Žiarčanov do konkurencie takmer 300 pretekárov z 30 klubov z celého Slovenska. Naše talenty sa v nej však nestratili a vybojovali dve prvé, dve druhé a šesť tretích miest.

Ako vysvetľuje tréner Ľubomír Striežovský, v disciplíne súborné cvičenia kata 8–9 ročných chlapcov nenašiel premožiteľa Jozef Šipkovský a domov odišiel so zlatom. ,,Adam Hudec /chlapci 10–11 rokov/ a Karolína Kortišová /dievčatá 8–9 rokov/ sa zhodne prebojovali do finále, kde už na svojich súperov nestačili a tak z turnaja odišli so striebornými medailami. Bronz si po peknom výkone vybojoval Roman Neuschl v kategórii 5–7 ročných chlapcov," dopĺňa tréner úspechy ďalších svojich zverencov.

V disciplíne športový zápas kumite sa najviac darilo ostrieľanému Zdenkovi Vankovi, ktorý napriek juniorskému veku nastúpil v kategórii seniorov, kde sa súperov nezľakol a nakoniec domov odišiel bez prehry. Ako spokojne hodnotí Striežovský, nesklamali ani naši mladší sportovci. ,,Olívia Černáková, Timea Kučerová, Radoslava Kučerová, Timotej Martykán a Gregor Sukop si vo svojich kategóriách vybojovali bronz," ozrejmuje s tým, že napriek oklieštenej zostave sa žiarsky klub umiestnil v medailovej štatistike na 4. mieste.

V Žiari sa jarmočilo, v Ľubovni súťažilo

Termín turnaja Ľubovňa Open karate cup sa zhodoval s termínom známeho Žiarskeho jarmoku. Miesto jarmočenia tak žiarska zostava vyrážala plniť svoje reprezentačné schopnosti a robiť mestu reklamu.

V konkurencii 315 pretekárov z 30 klubov z celého Slovenska sa našim športovcom podarilo vybojovať sedem medailových umiestnení.

V disciplíne súborné cvičenia kata svoje prvé zlato vybojoval snaživý Patrik Fuzák, ktorý v kategórii dorastencov vyhral všetky zápasy. Darilo sa aj Jozefovi Šipkovskému, ktorý si v kategórii 8–9 ročných chlapcov vybojoval bronz.

,,V disciplíne športový zápas kumite sa najviac darilo Timei Kučerovej, ktorá skončila so zlatom. Zlato tesne ušlo striebornej Bibiane Černákovej, ktorá pocítila trpkú chuť prehry až vo finále," pridáva Striežovský úspechy dievčat.

Zbierku cenných umiestnení skompletizovali Urban Beňo, Olívia Černáková a Timotej Martikán, ktorí vo svojich kategóriách skončili bronzoví. Ako na záver dodáva žiarsky tréner, v novej úlohe sa v Ľubovni predstavil ostrieľaný žiarsky karatista Zdenko Vanka, ktorý sa po úspešných rozhodcovských skúškach prvý raz postavil na tatami ako rozhodca.