Barbara Dallosová Správy

Ľuďom z neďalekej dedinky prišiel od starostu e-mail: Ten sa pýši, že sú prví na Slovensku!

Mnohí obyvatelia obce si dnes našli v e-mailových schránkach správu priamo od starostu. Za všetkým je projekt, do ktorého sa podľa starostu pustila dedinka ako prvá na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Ľuďom z neďalekej dedinky prišiel od starostu e-mail: Ten sa pýši, že sú prví na Slovensku!
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

Spôsob informovania i komunikácie samosprávy s obyvateľmi sa v posledných rokoch snažia modernizovať mnohé slovenské mestá i obce. Informovanie obyvateľov prostredníctvom SMS už v mnohých z nich nie je výnimkou. SMS kanál slúži aj občanom Trnavej Hory. Ten ale obvykle podáva rýchle a urgentné informácie v prípade mimoriadnych a krízových situácií, napr. o snehových kalamitách, povodniach, výpadkoch elektriny a pod.

,,Obec Trnavá Hora dnes (15.4.) o 11:30 hod. ako prvá na Slovensku spustila odoslaním prvej e-mailovej správ nový spôsob komunikácie s občanmi prostredníctvom tzv. email infokanála," informoval starosta Trnave Hory Pavel Kravec.

,,Princípom tejto komunikácie je systémové zasielanie informácií, vyhlášok, nariadení, ktoré sa týkajú života občanom na základe jeho súhlasu o ktoré typy informácií má záujem. Celkom sa prihlásilo 169 občanov, čo predstavuje takmer 40% všetkých domov v obci," podotkol Kravec.

V e-maile, ktorý dnes krátko pred dvanástou pribudol v schránkach mnohých občanov, ich Kravec vítal ako užívateľov nového systému. ,,Vážení občania, práve Vám bola doručená prvá správa prostredníctvom práve spusteného email infokanála. Ďakujem, že ste prejavili záujem o tento spôsob komunikácie," prihováral sa obyvateľom starosta a vyslovil dúfanie, že email infokanál prispeje k lepšej informácii o živote a riešení problémov obce.

Do email infokanálov sa prihlásilo celkom 169 záujemcov a k dnešnému dňu je ich registrovaných 93. Registrácia ostatných prebieha kontinuálne.

Okrem toho, že si obyvatelia obce môžu sami nastaviť, z akej oblasti chcú dostávať informácie, sa email infokanál od SMS kanála líši aj v tom, že dáva možnosť vyjadriť svoj názor. Po prihlásení sa môže každý občan zapojiť do diskusie ako registrovaný návštevník.

Čítajte tiež:

Niektoré obce v okolí tak ľahko nevygooglite: Tieto dedinky stále nemajú svoje webové stránky!

Starosta pod drobnohľadom: Občania presne vedia, kedy a s kým sa prvý muž obce stretáva!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie