Barbara Dallosová Šport

Machri v kimonách: Žiarski karatisti po úspešnej medailovej žatve

Mladšie ročníky zo žiarskeho karate klubu vyrážali na turnaj s medzinárodnou účasťou. Nestratili sa.

Ilustračný obrázok k článku Machri v kimonách: Žiarski karatisti po úspešnej medailovej žatve
Zdroj: Karate Klub MŠK Žiar n. Hronom

Ako je už zvykom, žiarski karatisti sa bez zbierky kovov z turnajov nevracajú. Na medailový lov sa naposledy vybrali na Karate Orava Open (1.2.), kde sa stretli s konkurenciou vyše štyroch stoviek športovcov zo Slovenska, Ukrajiny a Maďarska. Informoval o tom tréner Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom Ľubomír Striežovský.

Do Dolného Kubína vyrážala niekoľkočlenná žiarska delegácia z mladších ročníkov. V úvodnej disciplíne súborné cvičenia kata sa podľa Striežovského najviac darilo Adamovi Hudecovi, ktorý v kategórii 10–11 ročných chlapcov nenašiel premožiteľa a domov odišiel so zlatom a veľkým pohárom.

Pekný výkon v kata pridali aj Roman Neuschl a Viktória Viglašská, ktorí sa zhodne prebojovali do finále, no tu už na svojich súperov nestačili. Domov si odniesli striebro.

,,V športovom zápase kumite skvelú formu ukázala Olívia Černáková, ktorá v kategórii 6–7 ročných dievčat porazila všetku svoje súperky a tak jej právom patrilo zlato a veľký pohár. V kumite sa podarilo zabodovať už len Alexandre Kalamárovej a to hneď dvakrát, keď vo svojej kategórii 12–13 ročných dievčat si vybojovala striebro a po ostaršení v kategórii 14–15 ročných dievčat bronz," vymenúva ďalšie úspechy svojich zverencov Striežovský.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie