Brigádnici na žiarskych letných terasách? Pozrite, aké podmienky im kladú majitelia

S príchodom sezóny začali žiarske ulice lemovať aj letné terasy. Mnoho študentov hľadá prázdninový zárobok práve na nich. Aké nároky majú majitelia a prevádzkari na brigádnikov?

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Brigádnici na žiarskych letných terasách? Pozrite, aké podmienky im kladú majitelia
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Už pred pár týždňami sme mohli na terasách žiarskych reštaurácií či kaviarní vidieť vývesku – Hľadáme brigádnikov. Práca na terasách sa však ,,nerozkradne“ tak ľahko ako sa môže zdať. Študentov stredných či vysokých škôl, ktorým sa cez leto nechce iba vyvaľovať je síce každý rok dosť, no podľa majiteľov a prevádzkarov vybrať správny personál nie je jednoduché.

,,Uprednostňujeme brigádnikov z hotelovej akadémie, ale ak je niekto šikovný a má prax aspoň dve letné sezóny, nie je výučný list nutný. Tento rok máme okrem dvoch brigádničiek z hotelovej aj jednu z gympla, ale s praxou,“ vysvetľuje svoju personálnu taktiku Jozef Mádel, prevádzkar pivárne U suseda.

Jana Mistríková z Caffe Paluba pri výbere personálu premýšľa inak: ,,Mne je jedno či na to niekto má alebo nemá papier. Ja chcem vidieť, čo dokáže. Veľa krát je vyučený personál menej šikovný ako nevyučený. To človek proste musí mať v sebe.“ V tom, čo je problémom mladých čašníčok má Mistríková jasno: ,,Chybou mladých báb je, že neprijmu kritiku, nenechajú si od skúsenejších poradiť. Takých sa nám už vystriedalo veľa.“

Čítajte tiež: V týchto kaviarňach nevedia nájsť šikovných brigádnikov: Mladým sa vraj nechce robiť!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame