Barbara Dallosová Šport

Malý veľký talent zo Žiaru: Adam Hudec zlatý na svetovej súťaži!

Úspech školáka dokazuje, že Žiar nie je skúpy na športové talenty. Po pocit víťazstva si Adamko cestoval až do Poľska.

Ilustračný obrázok k článku Malý veľký talent zo Žiaru: Adam Hudec zlatý na svetovej súťaži!
Zdroj: Karate Klub MŠK Žiar n. Hronom

Žiarsky karate klub sa opäť pýši úspechom jedného zo svojich mladších zverencov. Adam Hudec cestoval na októbrový medzinárodný turnaj XIII Polish Open do poľkského Bielsko-Biala.

O tom, že priniesť zlato z takejto súťaže nebolo ľahké, svedčí konkurencia. Za účasti 1755 pretekárov z 32 krajín z celého sveta sa predstavila na súťažných tatami mladšia časť súťažného družstva Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom, keďže staršia časť mala reprezentačné sústredenie.

,,Skvelý výkon Adama Hudeca v kategórii súborné cvičenia kata 11-ročných chlapcov opäť potvrdil, že sa v Žiari na tréningoch odvádza poctivá práca a aj naši mladší pretekári si už postupne budujú rešpekt na medzinárodnej scéne," hovorí žiarsky tréner Ľubomír Striežovský s tým, že v Adamovej kategórii nastúpilo 40 pretekárov z 9 krajín.

Adam v prvom kole porazil domáceho súpera z Poľska 4:1, v druhom zvíťazil nad ukrajinským reprezentantom 5:0. Úspešný bol i v treťom kole, keď zdolal českého reprezentanta 4:1. V piatom kole už išlo o postup do finále, kde Adam vyhral s najtesnejším výsledkom 3:2 s českým reprezentantom. Vo finále na neho čakal reprezentant z Bieloruska, no aj tu Adam podal výborný výkon, keď vyhral 5:0 a domov si odniesol zlato.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.