Barbara Dallosová Rôzne Správy

Máte už plnú hlavu Vianoc? TOP podujatia v Žiari a okolí vo sviatočnej atmofére

Ak patríte k tým, ktorí si predsviatočné obdobie užijú azda ešte viac ako samotné Vianoce, zbystrite. Čaká nás ešte niekoľko akcií s nefalšovaným vianočným čarom.

Ilustračný obrázok k článku Máte už plnú hlavu Vianoc? TOP podujatia v Žiari a okolí vo sviatočnej atmofére
Zdroj: TASR

Adventné koncerty, trhy či súboj v príprave vianočnej kapustnice. Spravte si čakanie na sviatky krajaším a vyrazte na jednu z akcií, ktoré v našom okolí prinesie adventný čas.

Nalaďme sa na Vianoce

15. decembra o 17:00 hod., Námestie Matice slovenskej
V rámci sprievodného programu vianočných trhov nás čaká hneď niekoľko zaujímavých poduajtí. Jedným z nich je decórum a cappella group zo Starého Tekova, ktorá venuje viachlasnému spevubez doprovodu hudobných nástrojov. Odoznejú obľúbené vianočné piesne aj známe svetové hity.

Vianočný koncert na kremnickom hrade

15. decembra o 18:00 hod., Kostol sv. Kataríny, Mestský hrad Kremnica
Tento rok v Kostole sv. Kataríny na Mestskom hrade v Kremnici zaspieva speváčka a skladateľka Janais. Tá pripravila aj tento rok sériu vianočných koncertov. Už každoročne sú tieto koncerty trojjazyčné, ako je trojjazyčný aj speváčkin vianočný album.

Vianočný koncert ZUŠ

16. decembra o 18:00 hod., Kostol Sedembolestnej Panny Márie, Žiar nad Hronom
Ako každý rok, i tento je súčasťou adventného času aj koncert talentov zo Základnej umeleckej školy Zity Strnadovej-Parákovej v priestoroch nového kostola.

Kapustnica s kozákmi

18. decembra, degustácia od 16:00 hod., vystúpenie o 17:00 hod., Námestie Matice slovenskej, Žiar nad Hronom
Súťaž vo varení kapustnice je jednou z najpopulárnejších zimných akcií v meste. Tento rok ju ozvláštni návšteva donských kozákov, ktorí vystúpia a okrem toho navaria tradičný boršč.

Vianočné trhy Kremnica

18. – 20. december, medzibránie, Kremnica
V uplynulých rokoch sa stali súčasťou predvianočného času trhy aj v neďalekej Kremnici. Stánkari budú rozložení v historickom medzibrání pri vstupe do centra mesta. Vo štvrtok 19.12. budú osobne poslanci MsZ a primátor mesta predávať benefičný punč, ktorého výťažok bude venovaný na pomoc vybranej kremnickej rodine.

Živý Betlehem

19. decembra o 16:00 hod., Námestie Matice slovenskej, Žiar nad Hronom
Drevený Betlehem od žiarskeho majstra Andreja Jánošku zdobí žiarske námestie počas celého adventu. Len v jeden deň si ale Žiarčania budú môcť pozrieť živý Betlehem v podaní žiarskych školákov a zboru Holúbky z kríža.

Adventný operný koncert

20. decembra o 17:00 hod., Kostol Povýšenia sv. kríža, Žiar nad Hronom
Operný koncert si vychutnáme v starom kostole dýchajúcom históriou. Účinkovať bude štvorica operných sólistov a Komorný orchester Sinfonietta Bratislava pod vedením Pavla Bogacz.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie