Barbara Dallosová Rôzne Správy

Mesto chce predať časť starého kulturáku: Od firmy dostalo takúto ponuku

Mestkí poslanci odklepli zámer predaja časti starého Domu kultúry. Komu a za koľko?

Ilustračný obrázok k článku Mesto chce predať časť starého kulturáku: Od firmy dostalo takúto ponuku
8
Galéria

Žiarski poslanci na aprílovom (25.4.) zasadnutí Mestského zastupiteľstva okrem iného schválili zámer predaja časti Domu kultúry na Námestí Matice slovenskej. V budove už niekoľko rokov sídli Súkromná stredná odborná škola pedagogická, jej majiteľ je zároveň záujemcom o kúpu.

Ako ozrejmil primátor mesta Peter Antal, nemecká spoločnosť EBG, ktorá si budovu prenajíma a prevádzkuje v nej spomínanú školu, sa má stať 50% vlastníkom, zvyšnú časť budovy si nechá mesto.

,,V praxi to bude znamenať, že mesto bude vlastniť a spravovať veľkú kinosálu so zázemím a zadný trakt budovy. Časť prostriedkov chceme použiť na rekonštrukciu sály, kúrenia a našich priestorov," ozrejmuje Antal.

O definitívnej cene budú ešte poslanci rokovať, od záujemcu o priestory dostalo mesto podľa primátora návrh na kúpnu cenu vo výške 600 000 eur.

,,Musím povedať, že spoločnosť EBG sa o objekt príkladne stará a priestory, v ktorých sídli škola zrekonštruovala. Je to veľmi korektný a dôveryhodný partner. Myslím, že týmto spôsobom sa nám podarilo dlhodobo vyriešiť problém s budúcnosťou DK. Bude v ňom aj naďalej škola a jeho kultúrna funkcia ostane aj naďalej v rukách mesta, pričom z predaju polovičného vlastníckeho podielu, môžeme zafinancovať potrebnú rekonštrukciu „našej časti“," skonštatoval po zasadnutí primátor na svojom oficiálnom facebookovom profile.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie