Správy

Mesto už distribuuje rúška: Nerozdáva ich len seniorom

Viac ako polovica Žiarčanov, ktorí majú nad 70 rokov, už ochranné rúško od mesta dostala. Radnica sa zamerala aj na iné ohrozené skupiny.

Ilustračný obrázok k článku Mesto už distribuuje rúška: Nerozdáva ich len seniorom
Zdroj: TASR

Žiarska samospráva v týchto dňoch zabezpečuje distribúciu ochranných rúšok všetkým svojim obyvateľom nad 70 rokov. Primátor Peter Antal v stredu informoval, že rúška už rozdali viac ako polovici z celkového počtu 2250 týchto seniorov.

Vedúci kancelárie primátora Martin Baláž doplnil, že rúška mesto rozdalo aj ďalším 40-tim zdravotne ťažko postihnutým obyvateľom bez rozdielu veku. Sto ochranných rúšok darovalo mesto aj policajtom miestneho okresného riaditeľstva.

,,Samozrejme rúškami, respirátormi a ochrannými pomôckami sme zásobili aj našich zamestnancov, ktorí sú v takzvanom prvom kontakte s obyvateľmi, aby boli všetci adekvátne chránení," podotkol Baláž s tým, že ide o mestských policajtov, opatrovateľky ale aj pracovníkov mestského úradu.

Látkové rúška mesto obstaralo od viacerých firiem či už z Púchova, Žiaru nad Hronom, ale aj od fyzických osôb. ,,Dohromady sme naskladnili okolo 2500 rúšok. Distribúciu zabezpečujú naši zamestnanci. Ľuďom v bytových domoch predsedovia bytových spoločenstiev," dodal Baláž.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie