Správy

Mestský úrad v Žiari je úplne zatvorený: Dokedy?

Dôvodom zatvorenia úradu je zákaz vychádzania, ale aj to, že veľa jeho zamestnancov sa podieľa na prípravách plošného testovania.

Ilustračný obrázok k článku Mestský úrad v Žiari je úplne zatvorený: Dokedy?
Foto: Barbara Dallosová

Mestský úrad v Žiari nad Hronom je od pondelka do piatka 30. októbra zatvorený. Samospráva týmto rozhodnutím reaguje na zákaz vychádzania, dôvodom je však aj blížiace sa plošné testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Potvrdil to vedúci kancelárie primátora Martin Baláž.

„V zákaze vychádzania nie je pre návštevu úradov stanovená žiadna výnimka,“ vysvetlil Baláž s tým, že mestský úrad počas tohto týždňa služby prvého kontaktu pre verejnosť neposkytuje. Dodal tiež, že väčšina zamestnancov mesta sa aktuálne podieľa na organizovaní plošného testovania.

Samospráva pre operáciu Spoločná zodpovednosť vyhradila 12 odberných miest, jedným z nich budú aj priestory mestského úradu. Mesto navyše pre každú lokalitu vyčlenilo malý riadiaci tím, zložený zo zamestnancov mesta, ktorý sa stará o prípravu a organizáciu odberného miesta. Mestský úrad sa podľa Baláža pre verejnosť otvorí vtedy, keď to povolí situácia a nariadenia vlády.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie