Mieri k nám muzikantská smršť: Cigánski diabli v Kremnici!

Unikátny orchester s horúcou krvou reprezentuje Slovensko po celom svete. Teraz si vychutnáme obľúbených Cigánskych diablov priamo v Kremnici.

Ilustračný obrázok k článku Mieri k nám muzikantská smršť: Cigánski diabli v Kremnici!
Zdroj: Akropola Kremnica

Jeden z najlepších orchestrov na svete v kategórii Etno a World Music sa do kremnickej Akropoly vracia po piatich rokoch.

Cigánski Diabli snúbia nezvyčajné hudobné kombinácie s nesmiernou dávkou temperamentu. Kombinujú diela klasikov akými sú Vivaldi, Bach, Liszt, Haydn, Mozart alebo Dvořák s hudobnými žánrami Jazz, Etno, Flamenco, Gypsy music a skladby obohacujú vlastnou, neopakovateľnou virtuozitou.

Orchester už desať rokov reprezentuje Slovensko po celom svete. Vystupoval na všetkých kontinentoch a v 35 krajinách vrátane USA, Japonska, Číny, Južnej Kórei, Mexika, Egypta a takmer celej Európy. Reprezentoval Slovensko aj na Letných olympijských hrách v Londýne, Zimných olympijských hrách vo Vancouveri aj na výstavách Expo v Zaragoze a v Šanghaji.

Po úspešných muzikáloch akými boli Carmen a Cigánka a nedávnych koncertoch vo Francúzsku, Číne, Fínsku, Čechách a Rakúsku sa predstavia na svojich sólových koncertoch na Slovensku. Novoročný koncert v Kremnici sa uskutoční v kultúrnom centre Akropola v pondelok 28. januára o 19-tej hodine.

Zdroj: Akropola Kremnica