Barbara Dallosová Futbal Šport

Milióny eur pre obce a futbalové kluby: Poputujú aj do okolia Žiaru

Slovenský futbalový zväz rozdelil financie na podporu výstavby, rekonštrukcie a dobudovania futbalovej infraštruktúry. Kto uspel z nášho okolia?

Ilustračný obrázok k článku Milióny eur pre obce a futbalové kluby: Poputujú aj do okolia Žiaru
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na svojom zasadnutí v utorok 5. novembra 2019 schválil návrh pracovnej komisie týkajúci sa rozdelenia finančných príspevkov v rámci projektu podpory rekonštrukcie, výstavby a dobudovania futbalovej infraštruktúry v rokoch 2019–2021. Informoval o tom SFZ na svojej stránke.

Ako ďalej uvádza, v rámci tohto projektu bolo rozdelených 3,5 milióna eur, ktoré poputujú obciam a amatérskym klubom z celého Slovenska a sú určené na rozvoj infraštruktúry, ktorú využívajú mládežnícke družstvá.

V zozname podporených uchádzačov sa nachádza 298 klubov a obcí zo všetkých štyroch regionálnych futbalových zväzov, ktoré spadajú pod SFZ. Bratislavský futbalový zväz mal 30 úspešných žiadateľov o príspevok, Západoslovenský futbalový zväz 90, Stredoslovenský futbalový zväz 86 a Východoslovenský futbalový zväz 92 úspešných žiadateľov.

Medzi žiadateľmi z okresu Žiar nad Hronom uspeli obce Lutila a Lovča, pričom obe dostanú príspevky po 10 000 €. Vyplýva to z dokumentu, ktorý zverejnil SFZ.

Spomedzi žiadateľov z okolia uspeli tiež mesto Žarnovica (20 000 eur), mesto Nová Baňa (10 000 eur), mesto Banská Štiavnica (25 000 eur) a OŠK Brehy (10 000 eur).

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie