Mimoriadny úspech kremnického policajta: Michal Procner (23) majstrom Slovenska

Špecifický cyklomaratón, ktorého súčasťou boli majstrovstvá Slovenska uniformovaných zložiek sa konal v Kľaku. Na 45 km dlhej trati zabodoval Procner.

Ilustračný obrázok k článku Mimoriadny úspech kremnického policajta: Michal Procner (23) majstrom Slovenska

Žiarsky okres reprezentoval policajt Obvodného oddelenia policajného zboru Kremnica Michal Procner, ktorý zvíťazil na 45-kilometrov dlhej trati v kategórii do 40 rokov. Druhé miesto obsadil Ján Holiga, tretie Radoslav Csuka.

Michal Procner sa nestratil ani v celkovom poradí, kde v kvalitnej konkurencii medzi jazdcami ako Milan Baréniy, obsadil skvelé ôsme miesto.

„V štartovom poli sa zišla kvalitná konkurencia jazdcov, veď nechýbala ani elita. Ihneď po štarte som sa zaradil do prvej skupiny, no tempo ako majú Baréniy a spol nie som schopný ustáť, a tak som sa zaradil na celkovú ôsmu pozíciu, na ktorej sa mi jazdilo dobre a podarilo sa mi ju udržať až do cieľa,“ priebeh preteku opísal víťaz.

V kategórii uniformovaných zložiek Procner počas celej trate držal a kontroloval prvé miesto pred kolegom z Martina Jánom Holigom, ktorý jazdil za ním približne dve minúty.

Trať bola náročná po technickej aj kondičnej stránke. S výsledkom som veľmi spokojný, celé podujatie bolo zorganizované na vynikajúcej úrovni, za čo kompetentným ďakujem,“ uzavrel najrýchlejší slovenský policajt Michal Procner.

CYKLOMARATÓN KĽAK INTERSPORT MTB TOUR

Majstrovstvá Slovenska uniformovaných na 45-kilometrov: 1. MICHAL PROCNER (OOPZ Kremnica) 1:58:29, 2. Ján Holiga (KBL ŠKP Martin) 2:01:07, 3. Radoslav Csuka (bez klubovej príslušnosti) 2:02:54 Muži, 45-kilometrov: 1. Milan Barényi (TREK KCK Oslany) 1:43:38, 2. Lukáš Bátora (CK Banská Bystrica) 1:44:02, 3. Tomáš Doubek (Green Bike Realiz racing) 1:52:22, 8. MICHAL PROCNER (OOPZ Kremnica) 1:58:29