Barbara Dallosová Kultúra

Müller, argentínske tango aj futbal: Čo nás čaká v novom týždni v Žiari a okolí?

Zlepšite si náladu v usmoklenom novembrovom počasí. Vybrali sme pre vás pár tipov, kam v meste a okolí zájsť tento týždeň.

Ilustračný obrázok k článku Müller, argentínske tango aj futbal: Čo nás čaká v novom týždni v Žiari a okolí?
Zdroj: TASR

Müller, Kocáb, Soukup: Šansóny a iné piesne

utorok o 18:00 hod., Hlavná sála MsKC, Žiar nad Hronom
S tohtoročným projektom “Šansóny a iné piesne” precestuje Richard Müller spolu s hosťami Michaelom Kocábom a Ondřejom Soukupom celé Slovensko a Česko. V programe zaznejú menej hrávané piesne z diskografie R. Müllera, ako aj overené hity v skvelých aranžmánoch špičkovej sprievodnej skupiny.

KINOTIP: Amnestie

streda o 18:00 hod., Kino Hron, Žiar nad Hronom
Film Amnestie sa okrem príbehu troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou, venuje aj vzbure väzňov v Leopoldove, ktorá si vyžiadala vojenský zákrok. Predlohou k filmu bola kniha Radovana Dunaja Amnestia, ktorá rozpútala peklo.

Večer pod hviezdnou oblohou

piatok o 18:00 hod., Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella, Žiar nad Hronom
Program v žiarskom planetáriu s podtitulom – Fantóm vesmíru – hon na temnú hmotu. Dozvieme sa, ako bola temná hmota objavená, budeme sledovať „tanec hviezd“ v Galaxii v Andromede, dostaneme sa do zlatej bane, kde sa teraz nachádza najcitlivejší detektor temnej hmoty a aj medzi vedcov z CERNu pracujúcich pri Veľkom hadrónovom urýchľovači.

Príbehy argentínskeho tanga

piatok o 19:00 hod., kultúrne centrum Akropola, Kremnica
PiaTango Project pripravil predstavenie Príbehy argentínskeho tanga, v ktorom originálnym spôsobom prezentuje publiku tradičné argentínske tango, ale i Tango Nuevo, čo je novšia podoba argentínskeho tanga s prvkami jazzu a klasickej hudby. Obe tieto podoby argentínskeho tanga sú atraktívne pre bežného i náročnejšieho poslucháča.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble vs. FK Pohronie

sobota o 14:00 hod., Mestský futbalový štadión Žiar nad Hronom
Pohronie privíta v ďalšom novembrovom zápase súpera na domácej pôde. Príďte si vychutnať zápas nášho áčka proti FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble.

Timea Lacová s kapelou

sobota o 19:00 hod., U Shakespeara, Žiar nad Hronom
Malá scéna MsKC uvádza koncert talentovanej mladej speváčky Timei Lacovej so skupinou. Nenechajte si ujsť príjemný večer plný dobrej muziky a známych svetových hitov v akustických aranžmánoch.

Juraj Koreň / X-Alps / Grónsko

sobota o 19:00 hod. kultúrne centrum Akropola, Kremnica
Tentoraz príde kremnický dobrodruh do Akropoly porozprávať o svojich (ú)letoch na Red Bull X-Alps 2019 a v rámci projektu Seven Virgin Summits dal len nedávno destináciu Grónsko. Pred Jurajovou prezentáciou sa uskutoční premietanie v rámci putovnej prehliadky Snow Film Festival 2019 – o 16:00 hod.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie